Популярні продукти

Чому випадає волосся, і як прискорити його ріст?

Чому випадає волосся, і як прискорити його ріст?

Читати 7 хвилин

Головні тезиси

 • Приблизно 2-3 місяці волосся знаходяться в стані відпочинку, а потім випадають.
 • Зазвичай волосся починає сплячку в різний час, тому нові волоски швидко замінюють старі.
 • Незбалансований раціон, дефіцит поживних речовин, вітамінів або мінералів — і волосся моментально на це реагують.
 • Найбільш ймовірна причина випадіння волосся після COVID-19 — в стресі, який переніс організм.

Випадіння волосся — це природний процес, і 50-100 волосків, що випали за день, вважаються нормою. Але якщо ти помічаєш багато волосся у ванній, а на гребінці їх залишається більше, ніж зазвичай — варто розібратися, які можуть бути причини.

Чому випадає волосся, і як покращити їх стан? Про це розповідаємо в нашому матеріалі.

 1. Причини випадіння волосся
 2. Випадання волосся і коронавірус: як це пов'язано?  
 3. Як відновити ріст волосся?
 4. Як Омега-3 і Вітамін D3 допомагає твоєму волоссю?

 

Причини випадіння волосся

Стрес і перевтома

Кожен раз, коли ти стресуєш і переживаєш, твій організм виділяє гормон стресу — кортизол. Науково доведено1, що кортизол порушує нормальну циклічність волосяних фолікулів, і його високий рівень провокує випадіння. Як це відбувається?

Наше волосся завжди перебуває в одній з трьох фаз росту:

 • Анаген — активний ріст (у ній перебуває 80-90% волосся на голові)

 • Катаген — перехідний етап

 • Телоген — сплячка

Приблизно 2-3 місяці волосся перебуває у стані відпочинку, а потім випадає. Зазвичай воно починає сплячку в різний час, тому нові волоски швидко замінюють старі. Але через сильну перенапругу велика кількість волосся одночасно переходить у фазу телогена — і випадання стає відчутним.

Ослаблений імунітет

Після перенесених захворювань знижуються захисні функції організму, який витратив свої ресурси на боротьбу з вірусом. Як результат, волосяні цибулини теж слабшають, і у нас починається випадіння. 

Дефіцит Омега-3 і Вітаміну D3

Наше харчування впливає не лише на загальне самопочуття, а й на зовнішній вигляд. Незбалансований раціон, дефіцит поживних речовин, вітамінів або мінералів — і волосся моментально на це реагує.

Якщо ти не їси жирну морську рибу без термічної обробки мінімум 3 рази на тиждень (по 200 грамів) — у тебе точно дисбаланс Омега-3 і Омега-6. Адже продукти, що містять Омега-6, присутні в нашому раціоні регулярно: це рослинні масла, горіхи, крупи, молочні продукти та інші. Дисбаланс жирних кислот викликає запалення волосяних цибулин, що стає причиною випадіння.

Нестача Вітаміну D3 в організмі також може призвести до втрати волосся — адже його рецептори відіграють ключову роль у розвитку волосяних фолікулів. Як показують дослідження, в Україні дефіцит або недостатній рівень сонячного вітаміну мають 92% дітей і 82% дорослих.

Нестача Вітаміну D3 в організмі також може призвести до втрати волосся

Гормональні зміни

Наше волосся безпосередньо залежить від гормонального фону, який змінюється протягом усього життя. В основному, посилене випадіння відбувається після вагітності, годування грудьми і в період менопаузи. Також причиною втрати волосся можуть бути порушення в роботі щитовидної залози.

Прийом деяких препаратів

Гормональні препарати, оральні контрацептиви або антидепресанти мають ряд побічних ефектів — зокрема, випадіння волосся. Як правило, після закінчення їх прийому ріст волосся відновлюється. Але ми рекомендуємо завжди радитися з лікарем.

Неправильний догляд

Засоби, що тобі не підходять, або регулярне використання плойки негативно відображається на стані волосся — через часті ушкодження воно випадає.

А якщо твоя щоденна зачіска — тугий хвіст або пучок, волоссю теж навряд чи це сподобається. Через те, що фолікули перебувають у натягнутому стані, волосся втрачає об'єм. 

волосся втрачає об'єм

Випадіння волосся і коронавірус: як це пов'язано

Багато людей, які перехворіли на COVID-19, скаржаться на рясне випадіння волосся. Це підтверджує дослідження2 за листопад 2020 року. Причому випадіння проявляється лише через кілька місяців після одужання. Тобто, старі волоски різко впадають у сплячку (фаза телогена), а нові ще не ростуть. 

Найбільш ймовірна причина телогенового випадіння — стрес, який переніс організм під час коронавірусу. Це не тільки фізичне виснаження, а й емоційне — наприклад, тривога через соціальну ізоляцію. Навіть після хвороби перенесений стрес дається взнаки: з'являється безсоння, депресія або гормональний дисбаланс. А це додаткові тригери випадіння волосся.

 

Як нормалізувати ріст волосся?

1. Уникай стресів і дозволяй собі відпочити

 • Створюй self-care ритуали

 • Вибудовуй комфортний режим дня

 • Виділяй час на медитації

Дослідження3 доводять, що практики усвідомленості допомагають боротися зі стресом.

2. Підбирай правильний догляд

 • Враховуй тип і особливості твого волосся

 • Менше піддавай локони високим температурам

При гормональних порушеннях звертайся до фахівця

Не варто займатися самолікуванням, адже цим можна тільки нашкодити організму.

3. Дотримуйся здорового харчування

 • Їж білкові продукти: сир, яйця, сир, індичку, хумус. Протеїни — це будівельний матеріал для волосся.

 • Не забувай про фрукти та овочі — вони необхідні для регенерації клітин.

4. Збагачуй раціон жирними кислотами, вітамінами і мінералами 

Збагачуй раціон жирними кислотами, вітамінами і мінералами

Як Омега-3 допомагає твоєму волоссю:

 • Знижує запальні процеси

 • Живить волосяні фолікули

 • Стимулює зростання нових волосків

 • Зволожує шкіру голову

90% жінок, які приймали добавки з Омега-3, повідомили про зменшення випадіння волосся і покращення їх густоти. Це дані клінічного дослідження4 у Франції.

Користь Вітаміну D3 для волосся:

 • Покращує засвоюваність кальцію

 • Підтримує функцію волосяних фолікулів

 • Нормалізує кровообіг

 • Зменшує лущення та сухість

Результати дослідження5 показують: випадіння волосся у жінок пов'язано з низьким рівнем Вітаміну D у крові.

Підходь до вирішення цього питання комплексно, адже здоров'я волосся залежить від багатьох факторів. Натуральні добавки Perla Helsa у твоєму раціоні — перший крок, з якого можна почати вже зараз.

Дослідження

 1. Erling Thom. Stress and the Hair Growth Cycle: Cortisol-Induced Hair Growth Disruption

 2. Yusuke Miyazato, Shinichiro Morioka, Shinya Tsuzuki, Masako Akashi, Yasuyo Osanai, Keiko Tanaka, Mari Terada, Michiyo Suzuki, Satoshi Kutsuna, Sho Saito, Kayoko Hayakawa, and Norio Ohmagari. Prolonged and Late-Onset Symptoms of Coronavirus Disease 2019.

 3. Madhav Goyal, Sonal Singh, Erica M S Sibinga, Neda F Gould, Anastasia Rowland-Seymour, Ritu Sharma, Zackary Berger, Dana Sleicher, David D Maron, Hasan M Shihab, Padmini D Ranasinghe, Shauna Linn, Shonali Saha, Eric B Bass, Jennifer A Haythornthwaite. Meditation programs for psychological stress and well-being: a systematic review and meta-analysis 

 4. Caroline Le Floc'h, Ahsène Cheniti, Sophie Connétable, Nathalie Piccardi, Colombina Vincenzi, Antonella Tosti. Effect of a nutritional supplement on hair loss in women

 5. Mahnaz Banihashemi, Yalda Nahidi, Naser Tayyebi Meibodi, Lida Jarahi, and Mojgan Dolatkhah. Serum Vitamin D3 Level in Patients with Female Pattern Hair Loss