Популярні продукти

Вітамін D3 влітку: <br>Чому сонце не заповнює дефіцит?

Вітамін D3 влітку:
Чому сонце не заповнює дефіцит?

Читати 5 хвилин

Головні тезиси

 • Мінімальна кількість Вітаміну D можна отримати з їжі, а основну частину – тільки перебуваючи на сонці, через оголену шкіру.
 • Для вироблення Вітаміну D нам потрібно перебувати на сонці в період з 11:00 до 15:00 – мінімум 15 хвилин, в залежності від типу шкіри. Але цей відрізок часу – найнебезпечніший для здоров'я. ВООЗ рекомендує уникати полуденного сонця і користуватися SPF-захистом.
 • Завдання сонцезахисних кремів – запобігти опікам і раку шкіри. У той же час, саме ці промені відповідають за синтез Вітаміну D в організмі.
 • Як результат: дефіцит або недостатність Вітаміну D мають більше 90% населення. А дефіцит шкодить організму.

Вітамін D називають сонячним – він виробляється в шкірі, коли на неї потрапляють УФ-промені. Чи означає це, що влітку ми отримуємо денну норму Вітаміну D? Чи можливий дефіцит в організмі? Давай розбиратися.

 1. Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?
 2. Користь Вітаміну D для шкіри влітку
 3. Користь Вітаміну D для волосся влітку
 4. Як вибрати дозування Вітаміну D3?

 

Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?

Відповідь проста: тому що ми проводимо мало часу на сонці без одягу і SPF-захисту.

Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?

Мінімальна кількість Вітаміну D можна отримати з їжі, а основну частину – тільки перебуваючи на сонці, через оголену шкіру. Для вироблення Вітаміну D нам потрібно перебувати на сонці в період з 11:00 до 15:00 – мінімум 15 хвилин, в залежності від типу шкіри.

Але цей відрізок часу – найнебезпечніший для здоров'я. ВООЗ рекомендує уникати полуденного сонця і користуватися SPF-захистом.

Завдання сонцезахисних кремів – фільтрувати велику частину UVB-променів. Вони призводять до опіків і можуть викликати рак шкіри. У той же час, саме ці промені відповідають за синтез Вітаміну D в організмі.

Наприклад, крем з SPF-15 блокує 93% променів UVB. Він захищає шкіру від негативного впливу сонця, але при цьому – заважає виробленню Вітаміну D.

Робота в офісі, закритий одяг і забруднене повітря – всі ці фактори також перешкоджають синтезу Вітаміну D.

Навіть якщо ми сидимо в приміщенні, де вікна виходять на сонячну сторону – все-одно не отримуємо Вітамін D, тому що УФ-промені не проходять через скло.

Робота в офісі, закритий одяг і забруднене повітря – всі ці фактори також перешкоджають синтезу Вітаміну D.

Як результат: дефіцит або недостатність Вітаміну D мають більше 90% населення.

Тому, влітку необхідно продовжувати прийом Вітаміну D в капсулах. Так як його нормальний рівень в крові позитивно впливає на роботу всього організму.

 

Користь Вітаміну D для шкіри влітку

Вітамін D підтримує захисний шар шкіри – сприяє регенерації клітин і допомагає зберігати вологу в шкірі.

Якщо в нашому організмі є дефіцит або нестача Вітаміну D1, шкіра моментально на це реагує. 

Користь Вітаміну D для шкіри влітку

Результати дослідження2 показують: сухість шкіри пов'язана з низьким рівнем Вітаміну D. Після прийому добавки шкіра стає більш зволоженою, а лущення зменшуються. 

Також Вітамін D знижує запальні процеси і відновлює шкіру3 після сонячних опіків. 

Через годину після опіку, викликаного УФ-випромінюванням, учасники дослідження4 взяли високу дозу Вітаміну D. Завдяки цьому у них в організмі знизилася запальна реакція.

 

Користь Вітаміну D для волосся влітку

Ще одне завдання Вітаміну D – стимулювати розвиток волосяних фолікулів. Коли нам не вистачає сонячного вітаміну, зростання нового волосся сповільнюється, а старе починають активно випадати.

Низький рівень Вітаміну D в крові призводить до випадання волосся у жінок

Низький рівень Вітаміну D в крові призводить до випадання волосся у жінок – це показують результати дослідження5 від NCBI. 

Детальніше про користь Вітаміну D3 для всього організму ти можеш почитати в цій статті. Також тут ми розповідаємо про те, які ознаки дефіциту Вітаміну D і який його рівень в крові вважається нормою.

 

Як вибрати дозування Вітаміну D3?

При підборі дозування необхідно враховувати свій рівень Вітаміну D3 в крові і особливості організму. А виходячи з цього – визначити мету прийому.

Є дві мети прийому:

 • Для підтримки рівня (щоб не знижувався)
 • Для усунення дефіциту

Як вибрати дозування Вітаміну D3?

За даними EFSA, добове дозування для профілактики при нормальному рівні Вітаміну D (70 нг / мл) – до 4000 МО.

Рекомендована денна доза при дефіциті Вітаміну D (нижче 20 нг / мл) – від 5000 МО.

Відчуй силу сонця - замовляй Вітамін D3 від Perla Helsa™ для себе і близьких.

Дослідження

 1. Meghan Russell. Assessing the Relationship between Vitamin D3 and Stratum Corneum Hydration for the Treatment of Xerotic Skin. 
 2. Meghan Russell. Vitamin D and skin hydration.
 3. Daniel D Bikle. Vitamin D Prevents Sunburn: Tips for the Summer?
 4. Jeffrey F Scott, Lopa M Das, Sayeeda Ahsanuddin, Yuqi Qiu, Amy M Binko, Zachary P Traylor, Sara M Debanne, Kevin D Cooper, Rebecca Boxer, Kurt Q Lu. Oral Vitamin D Rapidly Attenuates Inflammation from Sunburn: An Interventional Study.
 5. Mahnaz Banihashemi, Yalda Nahidi, Naser Tayyebi Meibodi, Lida Jarahi, Mojgan. Dolatkhah. Serum Vitamin D3 Level in Patients with Female Pattern Hair Loss.