Головні тезиси

 • Мінімальна кількість Вітаміну D можна отримати з їжі, а основну частину – тільки перебуваючи на сонці, через оголену шкіру.
 • Для вироблення Вітаміну D нам потрібно перебувати на сонці в період з 11:00 до 15:00 – мінімум 15 хвилин, в залежності від типу шкіри. Але цей відрізок часу – найнебезпечніший для здоров'я. ВООЗ рекомендує уникати полуденного сонця і користуватися SPF-захистом.
 • Завдання сонцезахисних кремів – запобігти опікам і раку шкіри. У той же час, саме ці промені відповідають за синтез Вітаміну D в організмі.
 • Як результат: дефіцит або недостатність Вітаміну D мають більше 90% населення. А дефіцит шкодить організму.

Вітамін D називають сонячним – він виробляється в шкірі, коли на неї потрапляють УФ-промені. Чи означає це, що влітку ми отримуємо денну норму Вітаміну D? Чи можливий дефіцит в організмі? Давай розбиратися.

 1. Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?
 2. Користь Вітаміну D для шкіри влітку
 3. Користь Вітаміну D для волосся влітку
 4. Як вибрати дозування Вітаміну D3?

 

Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?

Відповідь проста: тому що ми проводимо мало часу на сонці без одягу і SPF-захисту.

Чому навіть влітку нам не вистачає Вітаміну D?

Мінімальна кількість Вітаміну D можна отримати з їжі, а основну частину – тільки перебуваючи на сонці, через оголену шкіру. Для вироблення Вітаміну D нам потрібно перебувати на сонці в період з 11:00 до 15:00 – мінімум 15 хвилин, в залежності від типу шкіри.

Але цей відрізок часу – найнебезпечніший для здоров'я. ВООЗ рекомендує уникати полуденного сонця і користуватися SPF-захистом.

Завдання сонцезахисних кремів – фільтрувати велику частину UVB-променів. Вони призводять до опіків і можуть викликати рак шкіри. У той же час, саме ці промені відповідають за синтез Вітаміну D в організмі.

Наприклад, крем з SPF-15 блокує 93% променів UVB. Він захищає шкіру від негативного впливу сонця, але при цьому – заважає виробленню Вітаміну D.

Робота в офісі, закритий одяг і забруднене повітря – всі ці фактори також перешкоджають синтезу Вітаміну D.

Навіть якщо ми сидимо в приміщенні, де вікна виходять на сонячну сторону – все-одно не отримуємо Вітамін D, тому що УФ-промені не проходять через скло.

Робота в офісі, закритий одяг і забруднене повітря – всі ці фактори також перешкоджають синтезу Вітаміну D.

Як результат: дефіцит або недостатність Вітаміну D мають більше 90% населення.

Тому, влітку необхідно продовжувати прийом Вітаміну D в капсулах. Так як його нормальний рівень в крові позитивно впливає на роботу всього організму.

 

Користь Вітаміну D для шкіри влітку

Вітамін D підтримує захисний шар шкіри – сприяє регенерації клітин і допомагає зберігати вологу в шкірі.

Якщо в нашому організмі є дефіцит або нестача Вітаміну D1, шкіра моментально на це реагує. 

Користь Вітаміну D для шкіри влітку

Результати дослідження2 показують: сухість шкіри пов'язана з низьким рівнем Вітаміну D. Після прийому добавки шкіра стає більш зволоженою, а лущення зменшуються. 

Також Вітамін D знижує запальні процеси і відновлює шкіру3 після сонячних опіків. 

Через годину після опіку, викликаного УФ-випромінюванням, учасники дослідження4 взяли високу дозу Вітаміну D. Завдяки цьому у них в організмі знизилася запальна реакція.

 

Користь Вітаміну D для волосся влітку

Ще одне завдання Вітаміну D – стимулювати розвиток волосяних фолікулів. Коли нам не вистачає сонячного вітаміну, зростання нового волосся сповільнюється, а старе починають активно випадати.

Низький рівень Вітаміну D в крові призводить до випадання волосся у жінок

Низький рівень Вітаміну D в крові призводить до випадання волосся у жінок – це показують результати дослідження5 від NCBI. 

Детальніше про користь Вітаміну D3 для всього організму ти можеш почитати в цій статті. Також тут ми розповідаємо про те, які ознаки дефіциту Вітаміну D і який його рівень в крові вважається нормою.

 

Як вибрати дозування Вітаміну D3?

При підборі дозування необхідно враховувати свій рівень Вітаміну D3 в крові і особливості організму. А виходячи з цього – визначити мету прийому.

Є дві мети прийому:

 • Для підтримки рівня (щоб не знижувався)
 • Для усунення дефіциту

Як вибрати дозування Вітаміну D3?

За даними EFSA, добове дозування для профілактики при нормальному рівні Вітаміну D (70 нг / мл) – до 4000 МО.

Рекомендована денна доза при дефіциті Вітаміну D (нижче 20 нг / мл) – від 5000 МО.

Відчуй силу сонця - замовляй Вітамін D3 від Perla Helsa™ для себе і близьких.

Дослідження

 1. Meghan Russell. Assessing the Relationship between Vitamin D3 and Stratum Corneum Hydration for the Treatment of Xerotic Skin. 
 2. Meghan Russell. Vitamin D and skin hydration.
 3. Daniel D Bikle. Vitamin D Prevents Sunburn: Tips for the Summer?
 4. Jeffrey F Scott, Lopa M Das, Sayeeda Ahsanuddin, Yuqi Qiu, Amy M Binko, Zachary P Traylor, Sara M Debanne, Kevin D Cooper, Rebecca Boxer, Kurt Q Lu. Oral Vitamin D Rapidly Attenuates Inflammation from Sunburn: An Interventional Study.
 5. Mahnaz Banihashemi, Yalda Nahidi, Naser Tayyebi Meibodi, Lida Jarahi, Mojgan. Dolatkhah. Serum Vitamin D3 Level in Patients with Female Pattern Hair Loss.

Опубліковано 30.07.2021

Продукція по цій темі
Дієтична добавка не є лікарським засобом. Perla Helsa® 2018-2023 ТМ використовується на підставі ліцензії правовласника ТОВ «Перла Хелса».

Спробуй Колаген безкоштовно!

Придбай будь-який наш товар та гарантовано отримуй мініатюру Колагену у подарунок!

Придбай будь-який наш товар та гарантовано отримуй мініатюру Колагену у подарунок!