Популярні продукти

Святкові посиденьки: як не зірватись під час новорічних свят?

Святкові посиденьки: як не зірватись під час новорічних свят?

Читати 4 хвилини

Головні тезиси

  • Намагайся готувати їжу вдома
  • Збалансований сніданок є невід’ємною частиною будь-якого щоденного раціону
  • Отримуй більше користі від свіжих фруктів і овочів
  • Поєднання здорової їжі, регулярних фізичних вправ і повноцінного сну допоможе тобі відновити запаси енергії та зменшити стрес

Протягом року ти дотримуєшся стабільного розкладу, намагаєшся все встигнути та жодним чином не зірватись зі збалансованого харчування. Але зимові новорічні свята б’ють потрійним ударом: холодна зимова погода, передноворічний настрій та непереборна кількість смакоти навколо, яка змусить навіть найвольовішу людину потягнутися за черговим святковим смаколиком.

Як зберегти фігуру і водночас не позбавляти себе задоволення посмакувати улюблене олів’є? 

Ось п’ять порад щодо домашньої стратегії, які допоможуть тобі зберегти здорові звички під час новорічних застіль.

  1. Готуй їжу вдома
  2. Не пропускай сніданок
  3. Що пити?
  4. Залишайся активною
  5. Прагни рівноваги
  6. А якщо все ж зірвалась?

 

Готуй їжу вдома 

Грамотно сплануй своє меню. Намагайся готувати їжу вдома, навіть якщо є велика спокуса замовити доставку з улюбленого грузинського ресторану. Під час покупок поповнюй свій кошик свіжими або замороженими фруктами та овочами, нежирним м’ясом, рибою, морепродуктами, яйцями та нежирними молочними продуктами. Не забувай про  здорові продукти середнього рівня, включаючи макарони з цільної пшениці, насіння, горіхи, боби та коричневий рис. Зроби трапезу святковою, накривши половину тарілки фруктами та овочами. Так ти зможеш і насолодитись смакотою без шкоди фігурі.

 

Не пропускай сніданок 

Збалансований сніданок є невід’ємною частиною будь-якого щоденного раціону, особливо перед святами. Дослідження показують, що ті, хто харчується збалансовано протягом дня, мають кращий метаболізм і краще контролюють апетит, а отже зриви під час святкової вечері мінімальні.

 

Що пити? 

Сік — не кращий твій друг. Більшість соків містять доданий цукор, забезпечуючи непотрібні калорії в раціоні. Отримуй більше користі від свіжих фруктів і овочів, які пропонують природну солодкість, а також клітковину. Ця порада стосується і дорослих, і малечі.  

Алкоголь же тільки підвищує апетит і після кількох ковтків аперолю тобі вже важко буде зупинитись себе контролювати. Обмежся бокальчиком ігристого або сухого вина.

 

Залишайся активною 

Фізичні вправи — це секрет утримання лінії (талії), коли ваблять святкові розваги. Обери розважальні аеробні заняття, наприклад, катання на ковзанах або санчатах з друзями та сім’єю, і додай їх у свої зимові плани. Якщо ти більше полюбляєш ніжитись біля теплого каміну, то кидай виклик відеоіграм на основі фізичних вправ, програмам онлайн тренувань або пограй в активні ігри з дітьми.

 

Прагни рівноваги 

Поєднання здорової їжі, регулярних фізичних вправ і повноцінного сну допоможе тобі відновити запаси енергії та зменшити стрес. Яким буде результат? Ти почуватимешся витриваліше, щоб протистояти спокусі новорічного столу.

 

А якщо все ж зірвалась?

Під час посиденьок важливо не переборщити, не з’їсти зайвого, але якщо вже так сталось, то це не привід засмучуватись. Просто обов’язково влаштуй на наступний день розвантаження організму. Тільки без фанатизму. 

Щоб розвантажувальний день минув менш стресовим, додай до раціону монокомпоненти: каша, зелені салати, овочі на пару. Чудовим варіантом будуть каша або мюслі зранку — вони насичують виснажений організм, довго засвоюються та зберігають відчуття ситості. Для перекуски обери фрукти та овочі. Уникай солодощів, мучного — це додаткове навантаження на шлунок.

Ідеальним тандемом до розвантажувального дня буде легка прогулянка на свіжому повітрі або невелика фізична активність вдома. 

Допомагай своєму організму перетравити їжу за допомогою Омега-3.

Під час нового дослідження виявили, що Омега-3 стимулює активність жирових тканин, а відповідно мають позитивний вплив на обмін речовин та метаболізм. Вживаючи Омега-3, ти уникнеш жирового відкладення після ситного столу та активізуєш його перетравлення.

Пам’ятай, Новий рік — це лише один день. І якщо ти весь рік харчувалась збалансовано, додавала в раціон корисні добавки, не ігнорувала фізичні вправи та мала достатню сну, то ніякі зриви тобі не загрожують. Просто слідуй своїм звичкам і наступний новий рік ти будеш щасливішою, а Perla Helsa неодмінно посприяє твоєму міцному здоров’ю.