Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому

10 хв

7318

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - image-1 - Блог Perla Helsa

Головні тези: 

• Магній впливає на понад 600 внутрішніх процесів. 

• Дефіцит магнію може підвищити сприйнятливість організму до стресу та посилити симптоми тривоги.

• Магній відіграє важливу роль у підтримці серцево-судинної системи.

• Якщо ти не вживаєш достатню кількість продуктів із магнієм на щоденній основі — тобі може знадобитися додатковий прийом у формі добавок.

• Перед початком прийому добавок із магнієм обовʼязково перевіряй склад, форму магнію та виробника.

 

Магній — це четвертий за кількістю мінерал у нашому організмі. Він впливає на понад 600 внутрішніх процесів та дуже важливий для правильного функціонування всього твого тіла. 

Впевнені, ти знаєш, що магній позитивно впливає на нервову систему й допомагає заспокоїтися. Але це лише одна з його корисних властивостей. У цій статті ми детально розбираємо, як саме цей мінерал впливає на твій організм, для чого тобі магній та як пити магній. Почнемо? 

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-2 - Блог Perla Helsa

Для чого потрібен магній? 

Для початку розберімося, яку користь магній приносить твоєму організму. 

Допомагає зменшити симптоми тривожності

Деякі дослідження показують, що магній сприяє зменшенню загальної тривожності. Наприклад, одне дослідження, в якому брали участь 3 172 дорослих, показало, що підвищене споживання магнію пов'язане з меншим ризиком депресії та тривоги.

Також вчені припускають, що дефіцит магнію підвищує сприйнятливість організму до стресу, що своєю чергою може посилити симптоми тривоги.

Підтримує здоровʼя серця

Магній відіграє важливу роль у підтримці серцево-судинної системи. Доведено, що добавки з магнієм можуть допомогти знизити високий кров'яний тиск, який є фактором ризику серцевих захворювань.

Також магній важливий для підтримки здорового серцебиття. Все тому, що він природним чином конкурує з кальцієм, який необхідний для генерування серцевих скорочень. Ось як це працює: коли кальцій потрапляє в клітини серцевого м'яза, він стимулює скорочення м'язових волокон. Магній протидіє цьому ефекту, допомагаючи клітинам розслабитися. Цей рух кальцію і магнію по клітинах серця підтримує здорове серцебиття.

Знижує симптоми депресії

Магній відіграє важливу роль у функціонуванні мозку та настрою; його низький рівень пов'язаний з підвищеним ризиком депресії.

Дослідження показують, що стрес може виснажувати запаси магнію, підвищуючи сприйнятливість до стресу та депресії. А от вживання цього мінералу в якості добавок може допомогти зменшити такі симптоми, як тривожність, пригнічений настрій, проблеми зі сном та дратівливість.

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-3 - Блог Perla Helsa

Підтримує здоровий рівень цукру в крові

Близько 48% людей із діабетом 2 типу мають низький рівень магнію, що погіршує здатність організму ефективно регулювати рівень цукру в крові. 

При цьому, деякі дослідження доводять, що пацієнти, які споживають більше магнію, мають нижчий ризик розвитку цієї хвороби. Все тому, що цей мінерал допомагає підвищити нашу чутливість до інсуліну та покращує рівень цукру в крові. 

Має протизапальні властивості

Низький рівень магнію в організмі повʼязаний з підвищеним рівнем запалення, яке відіграє вирішальну роль у розвитку хронічних захворювань.

В одному з досліджень було виявлено, що магній знижує рівень С-реактивного білка — маркера запалення, у людей з хронічним запаленням в організмі.

Сприяє здоровʼю кісток

50-60% всього магнію в організмі міститься саме в кістках. Він грає важливу роль у підтримці здоровʼя кісток і захисту від втрати кісткової маси. 

Дослідження доводять, що низький рівень цього мінералу підвищує ризик розвитку остеопорозу — хвороби, яка призводить до крихкості та слабкості кісток. А ще, люди з нижчим рівнем магнію мають втричі більше переломів! 

Підтримує здоровий сон

Добавки з магнієм часто використовують як природний спосіб боротьби з безсонням. Це повʼязано з тим, що він регулює важливі процеси, які впливають на наш сон. 

Існує дослідження, проведене серед 4000 дорослих, яке повʼязує споживання магнію з покращенням якості сну та засинання.

Дефіцит магнію: симптоми та наслідки

Недостатня кількість магнію негативно впливає на весь організм та самопочуття. А симптоми дефіциту цього мінералу можуть бути дуже різноманітними.

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-4 - Блог Perla Helsa

Які можуть бути причини дефіциту магнію? 

Незбалансоване харчування. Якщо вживаєш недостатню кількість продуктів, багатих на магній, його рівень поступово буде знижуватися.

Проблеми зі всмоктуванням. Деякі захворювання шлунково-кишкового тракту можуть порушувати всмоктування магнію в кишківнику.

Високий рівень стресу. Постійний стрес може підвищити витрати магнію в організмі, адже цей мінерал необхідний нам для правильного функціонування нервової системи.

Зловживання алкоголем. Хронічне споживання алкоголю збільшує виведення магнію з сечею і зменшує його всмоктування в кишківнику.

Надмірне споживання кофеїну. Кофеїн має сечогінну дію і так само може призвести до скорішого виведення магнію з організму.

Прийом ліків. Деякі лікарські засоби, наприклад, антибіотики, можуть впливати на рівень магнію в організмі.

Захворювання нирок. Проблеми з нирками можуть порушувати здатність організму утримувати магній.

Гормональні зміни. Гормональні розлади, такі як гіпертиреоз або гіперпаратиреоз також можуть впливати на рівень магнію

Вагітність та лактація. Під час вагітності та годування грудьми потреби організму в магнії зростають, що може призвести до дефіциту.

Вікові зміни. З віком знижується здатність організму всмоктувати магній і збільшується його виведення з сечею.

 

Тож, якщо знайшла в себе декілька з симптомів, про які ми говорили вище — це знак, що час приділити собі більше уваги та турботи. Ми радимо проконсультуватися з лікарем, щоб отримати професійні поради. 

Ти вже знаєш, що магній впливає на безліч важливих функцій всередині нашого тіла. Саме тому дуже важливо підтримувати його достатній рівень і закривати дефіцит. Адже наслідки тебе точно не порадують. 

Скільки тобі потрібно магнію та звідки його брати?

Тепер давай розберемося, скільки ж магнію нам потрібно, щоб почуватися здоровими та не допускати нестачу цього мінералу. 

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-5 - Блог Perla Helsa

Ти можеш отримувати цей мінерал як з їжі, так і з харчових добавок. 

Джерела магнію в продуктах

Гарбузове насіння

Шпинат

Мигдаль

Кеш'ю

Чорна квасоля

Едамаме

Арахісове масло

Коричневий рис

Лосось

Авокадо

 

Для зручності, ми підготували для тебе детальну таблицю продуктів з високим вмістом магнію. Обовʼязково збережи собі, щоб завжди мати під рукою!

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-6 - Блог Perla Helsa

Прийом магнію в формі добавок

Якщо ти не вживаєш достатню кількість продуктів із магнієм на щоденній основі — тобі може знадобитися додатковий прийом у формі добавок. А в сучасному ритмі життя, коли постійний стрес і тривога — наша нова норма, прийом добавок із магнієм буде корисним для всіх. Вони широкодоступні й добре засвоюються організмом.

Але обовʼязково звертай увагу на форму магнію перед покупкою. Найкраще засвоюються бісгліцинат, таурат і цитрат. Форма магнію має бути вказана на упаковці продукту. 

 

Усі форми магнію гарно впливають на нервову систему, але деякі з них мають ще й інші властивості для здоровʼя:

• Цитрат — має найвищу біодоступність, покращує сон та допомагає при тривожних розладах. 

• Гліцинат — має високу біодоступність, зменшує спазми при нервових тіках, послаблює симптоми головного болю та мігрені, зменшує симптоми ПМС.

• Малат — допомагає при болях в мʼязах, судомах та хронічній втомі, сприяє виробленню енергії.

• Таурат — покращує циркуляцію крові та чутливість до інсуліну, стабілізує рівень цукру в крові та артеріальний тиск, покращує відтік жовчі.

 

Яких форм магнію краще уникати? 

• Оксид — дешева та неякісна сировина

• Аспарат — може бути токсичним для організму 

• Лактат — може бути токсичним для організму

 

Коли пити магній? 

Лікарі радять приймати добавки з магнієм ввечері, після останнього прийому їжі, адже він має заспокійливі властивості та покращує сон. 

Якщо шукаєш дійсно якісний та ефективний магній — зверни увагу на наш новий Triple Magnesium. У його складі три органічні форми магнію, вітамін В6 та адаптоген L-theanine. М’яке розслаблення без ефекту сонливості, покращений сон, настрій і загальне зміцнення нервової системи. Завдяки вдосконаленій формулі із максимальним засвоєнням, ти швидко відчуєш ефект. 

Магній: роль в організмі та рекомендації щодо прийому - img-7 - Блог Perla Helsa

Які є протипоказання до прийому магнію? 

Перед початком прийому добавок із магнієм обовʼязково перевіряй склад, форму магнію та виробника. Неякісна сировина може негативно вплинути на стан твого здоровʼя. Також, завжди слідуй інструкції та рекомендованим дозуванням. Адже передозування можуть мати доволі серйозні наслідки: 

• Шлунково-кишкові розлади

• Зниження артеріального тиску

• Порушення серцевого ритму

• М'язова слабкість

• Порушення дихання

• Втома

• Порушення функції нирок

 

Протипоказання до прийому добавок із магнієм:

• Індивідуальна непереносність компонентів 

• Діти до 18 років 

• Тяжка гіпотензія 

• Важкі порушення функцій нирок 

 

Також, краще узгодь прийом із лікарем, якщо: 

• Маєш печінкову чи ниркову недостатність 

• Ти вагітна або годуєш грудьми 

• При загостренні хронічних хвороб ШКТ

 

Сподіваємося тепер ти краще розумієш, що таке магній та чому цей мінерал є настільки важливим для нашого здоровʼя. Памʼятай, що прийом будь-яких добавок має бути відповідальним. Тому завжди слідуй інструкції та, за потреби, консультуйся з лікарем. 

А якщо треба допомога з підбором вітамінів та добавок під твої потреби — пиши нам у директ чи на сайті.

 

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.