6 вітамінів, які допомагають знизити стрес
Забагато стресу останнім часом? Вчені вже давно довели, що стрес негативно впливає на здоровʼя всього нашого організму та може провокувати розвиток різних захворювань. А ще це головний ворог твоєї краси та довголіття. У цій статті ми розповіли все про вітаміни від стресу: як різні добавки впливають на наше ментальне здоровʼя та що краще їсти, щоб знизити рівень стресу. Читай і бери собі на замітку!
Вітамін С
Згідно з дослідженнями1, що були проведені у 2015 році, вітамін С може допомогти з оксидативним стресом (стан, коли в організмі виникає дисбаланс між оксидантами та антиоксидантами). Зараз вчені проводять більш масштабні дослідження з цього приводу. Та в будь-якому разі — це найкращі вітаміни від стресу.
Також вітамін С відомий тим, що допомагає запобігати накопиченню надлишку кортизолу (гормон стресу). А чим менше кортизолу в організмі, тим менша ймовірність того, що ти відчуватимеш стрес та його фізичні прояви: втому, головний біль та підвищений кровʼяний тиск.
А ще цей вітамін сприяє росту та відновленню клітин всього організму, підтримує роботу імунної системи та запобігає дефіциту заліза.
Вітамін D
Впевнені, ти точно знаєш наскільки цей вітамін важливий для здоровʼя. Він впливає більш ніж на 3000 функцій в організмі, важливий для засвоєння кальцію та фосфору, підтримки імунної системи, росту зубів та кісток.
А ще покращує настрій та може впливати на рівень стресу. І навпаки, при дефіциті цього вітаміну ми відчуваємо втому, слабкість та роздратованість. Тому, якщо шукаєш вітаміни проти стресу та втоми — це твій варіант.
Основне джерело вітаміну D — це сонячне світло. Але закритий одяг, засоби проти засмаги та й загальний негативний вплив ультрафіолету на шкіру заважають нам отримувати достатню його кількість. Додаємо сюди життя в холодному кліматі й отримуємо невтішну статистику: дефіцит вітаміну D є в 80% дорослих.
Саме тому найпростіший спосіб підтримувати цей «сонячний» вітамін в нормі — додатковий прийом у формі добавок. Наприклад, наш Вітамін Dз має три різні форми дозування, повністю натуральний склад, всі необхідні сертифікати якості та жодних домішок.
А якщо не знаєш, яке дозування обрати для себе — наші менеджери з команди турботи завжди на звʼязку й готові допомогти.
Вітаміни групи В
Загалом, наш організм потребує вісім вітамінів групи В на щоденній основі. Всі вони дуже важливі для загального здоровʼя, але деякі з них ще й допомагають зменшити стрес. Тому, якщо ти замислюєшся, які вітаміни пити від стресу — зверни увагу на вітаміни цієї групи.
• Вітамін В1 (тиамін): допомагає перетворювати глюкозу в енергію. При стресі, коли організм витрачає більше енергії, саме вітамін В1 допомагає підтримати нормальну роботу мозку та нервової системи.
• Вітамін В6 (піридоксин): бере участь у синтезі серотоніну, норадреналіну та гамма-амінобутерової кислоти (GABA). Саме ці речовини регулюють наш настрій і стресову відповідь організму.
• Вітамін В9 (фолієва кислота): важливий для вироблення та ремонту твого ДНК. Коли організм перебуває у стресі, йому потрібна додаткова кількість фолієвої кислоти для відновлення клітин.
• Вітамін В12 (кобаламін): необхідний для утворення червоних кров'яних клітин та здоров'я нервової системи. А недостатність вітаміну В12 може призвести до втоми, роздратованості та інших симптомів стресу.
Більшу частину всіх цих вітамінів ми отримуємо зі здорового та збалансованого раціону. Але якщо в тебе є виражений дефіцит вітамінів групи В — тобі може знадобитися додатковий прийом у формі добавок.
Магній
Магній — це мінерал, який наш організм використовує для регулювання десятків процесів.
Він є ключовим елементом для підтримки нервової системи, здоровʼя мозку та стабільного настрою. Деякі дослідження2 щодо впливу магнію на центральну нервову систему доводять, що його дефіцит та підвищений рівень стресу в організмі повʼязані між собою.
Але зверни увагу: підвищення рівня магнію за допомогою раціону може зайняти трохи більше часу. До того ж потрібно уважно слідкувати, щоб у щоденному раціоні було багато продуктів з високим вмістом цього мінералу.
Альтернатива — прийом магнію у формі добавок. Зараз на ринку є безліч брендів, тому ти точно зможеш обрати щось для себе. Тільки обовʼязково звертай увагу на склад, адже не всі форми магнію однаково ефективні та добре засвоюються.
Ми в Perla Helsа створили Triple Magnesium — справжній мастхев для мʼякого заспокоєння. У складі три органічні форми магнію, вітамін В6 та адаптоген L-theanine. Завдяки цій формулі ти точно відчуєш ефект.
Мелатонін
Мелатонін — це гормон сну, який виробляється шишкоподібною залозою мозку й допомагає контролювати наші циркадні ритми та режим сну. Дослідження показало, що люди, які постійно переживають напади тривоги та депресії також мають проблеми зі сном. А це своєю чергою може впливати на загальний стан, настрій та звісно ж, стійкість до стресів.
Джерела мелатоніну:
На відміну від інших вітамінів та добавок, мелатонін майже неможливо отримати з їжі в достатній кількості, оскільки це гормон. Але ти можеш підвищити його рівень за допомогою змін у способі життя:
• зменшення впливу синього світла від екранів гаджетів
• режим сну (лягай спати в один і той самий час)
• за потреби, прийом добавок з мелатоніном
Омега-3
Омега-3 — це жирні кислоти, що належить до ненасичених жирів. Наш організм не здатний їх самостійно виробляти та накопичувати, але щоденно потребує у життєво важливих процесах. А ще це найкращі вітаміни при стресі.
Корисні властивості омега-3:
• Допомагає зменшити запалення в організмі, що може допомогти зменшити відповідь на стрес і запобігати розвитку різних захворювань, пов'язаних зі стресом.
• Сприяє здоровому функціонуванню мозку. Ці жирні кислоти відомі своїми антиоксидантними та протизапальними властивостями, що можуть захищати мозкові клітини від стресу.
• Покращує настрій та знижує рівень тривоги. Деякі дослідження показали, що регулярне вживання омега-3 може допомогти зменшити симптоми депресії.
• Покращує якість сну та допомагає заспокоїти нервову систему.
Джерела омега-3:
Найбільша кількість EPA та DHA (найбільш корисні кислоти для нашого організму) міститься в морській рибі: лосось, тунець, окунь, тріска.
Але є одне «але». Щоб омега-3 з риби засвоїлася нашим організмом, це обовʼязково має бути свіжа риба без термічної обробки. Тобто вона не повинна бути замороженою, запеченою, смаженою та вареною. Плюс велике значення має походження риби та тип вилову. Погодься, в наших географічних умовах це задача із зірочкою.
Саме тому нутриціологи радять вживати омега-3 додатково. Наприклад, наша Омега-3 виготовлена з риби дикого вилову з Ісландії, пройшла 6 етапів очищення й повністю безпечна як для дорослих, так і для дітей.
Тепер ти знаєш трохи більше про те, які вітаміни потрібно пити при стресі й за потреби можеш підтримати свій стан у нормі. А якщо тобі потрібна буде допомога у виборі добавок чи вітамінів — пиши нам на сайті або в директ. Наші менеджери завжди на звʼязку та готові відповісти на будь-які питання. Дякуємо, що піклуєшся про своє здоровʼя разом із нами.