Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни

8 хв

548

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - image-1 - Блог Perla Helsa

Головні тези:

• Існує 5 основних морфотипів старіння: втомлений, дрібнозморшкуватий, деформаційний, м’язовий та комбінований.

• Ультрафіолетове випромінювання, стрес, куріння, алкоголь, погане харчування та нестача сну пришвидшують старіння.

• Важливо враховувати свій тип старіння та обирати відповідні косметичні засоби та процедури для підтримки тонусу та еластичності шкіри.

Як зберегти молодість? Чому у деяких людей ознаки старіння майже непомітні, а в інших — навпаки? Ці питання турбують людей вже десятки років. Спеціалістам вдалося досягти певних успіхів у цій сфері. Зокрема, виокремити типи старіння шкіри обличчя. Знаючи свій, ти можеш підібрати кращі доглядові процедури, косметологічні засоби та виглядати молодо значно довше.

Що впливає на швидкість старіння шкіри?

Вікові зміни шкіри обличчя – це природний процес. З роками епідерміс стоншується, шкіра виглядає більш блідою та прозорою, втрачається еластичність. Деякі люди можуть помітити глибокі лінії та зморшки, інші – втрату обʼєму чи деформацію нижньої частини лиця.

Хоча людство ще не навчилося уникати старіння лиця, точно відомі фактори, які можуть пришвидшити цей процес. Науковці вважають, що основна причина – дія сонця. Ультрафіолетове світло пошкоджує клітини шкіри та сприяє передчасним змінам, зокрема утворенню пігментних плям. Крім того, перебування на сонці підвищує ризик раку шкіри. Саме тому так важливо застосовувати засоби з SPF-захистом, які стали такими популярними в останні роки.

Крім ультрафіолету, на шкіру також впливає інфрачервоне світло та HEV-випромінювання. Перше – невидиме для людини та відчувається як тепло. Джерела HEV-світла – сонце та електронні пристрої, наприклад, смартфони. Ці види світла не сприяють розвитку раку, але впливають на рівень колагену та еластичність шкіри.

У більшості випадків вплив світла нам не підконтрольний. Все, що ми можемо зробити, це користуватися засобами з SPF та не засмагати в обідній час. Але, незалежно від типів старіння, значний вплив на шкіру також має спосіб життя.

 

• Куріння. Чи знаєш ти, що токсини у нікотині здатні змінювати клітини в організмі? Вони розщеплюють колаген та еластичні волокна. У підсумку куріння призводить до провисання шкіри, зморшок, блідого та змученого вигляду. Вікові зміни в особи-курця відбуваються значно швидше, ніж мало б бути.

• Нездорове харчування. Якщо ти вживаєш багато продуктів із високим вмістом цукру та простих вуглеводів, це також може призвести до передчасного старіння. До простих вуглеводів відносять білий хліб, рис, тістечка, газовані напої, закуски, макарони та інше. Тим часом вживання великої кількості фруктів та овочів навпаки сприяє довшій молодості.

• Алкоголь. Регулярне вживання великої кількості алкоголю призводить до зневоднення та сухості шкіри.

• Поганий чи недостатній сон. Проблеми із засинанням, часті пробудження серед ночі, надмірна чутливість до сторонніх звуків – це все ознаки порушень сну. Вони впливають не лише на кількість енергії, але й на якість шкіри та її старіння. Щоб налагодити циркадні ритми та спати міцно і солодко, спробуй мелатонін Sleeps від Perla Helsa. Це комплекс з мелатоніну та рослинних екстрактів, який допоможе засинати швидше, спати довше та загалом підтримає нервову систему. 

• Стрес. Гормон стресу кортизол блокує дві речовини, які особливо важливі для молодості та здоровʼя шкіри. Це колаген та гіалуронова кислота. Отож, стрес також значно пришвидшує процес старіння.

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - img-2 - Блог Perla Helsa

Які бувають типи старіння шкіри?

Зовнішність кожного з нас унікальна, тому і старіємо ми по-різному. Спеціалісти естетичної медицини зазвичай виділяють 5 видів старіння шкіри (іншими словами – морфотипи старіння) – втомлений, дрібнозморшкуватий, деформаційний, мʼязовий та комбінований. 

Втомлений тип старіння

Цей тип старіння шкіри характерний для худорлявих людей з овальним або ромбовидним обличчям. Також зазвичай це люди з нормальним або сухим типом шкіри, рівномірно розподіленим підшкірним жиром. 

 

Серед проявів “втомленого” старіння:

• носогубні складки

• "маріонеткові" зморшки біля куточків губ

• борозни під очима

• легкий птоз (обвисання) нижньої частини обличчя.

 

Хоча з віком м’язовий тонус і пружність шкіри поступово знижуються, сильні деформації або значне обвисання для цього типу старіння шкіри та обличчя не характерні. Ознаки фотостаріння помітні, але не надто виражені.

Як покращити вигляд обличчя, якщо у мене втомлений тип старіння? Косметологи особливо рекомендують використовувати засоби з колагеном або приймати його всередину. Цей білок допомагає зволожити шкіру, уповільнює процеси старіння, підтримує її структуру та запобігає провисанню. На сайті Perla Helsa ти можеш обрати колаген у вигляді нектару або порошку для розчинення у воді. У продуктах міститься морський колаген I i III типу з диких риб, який особливо дієвий. Приймай колаген регулярно та збережи молодість надовго!

Крім того, втомлений тип старіння добре реагує на механічну стимуляцію. Наприклад, ефективним буде використання мезороллера. Це косметичний інструмент для домашньої мезотерапії, який створює мікропроколи на шкірі та стимулює її регенерацію, покращує проникнення корисних речовин із доглядових засобів. Серед процедур, які пропонують косметологічні салони, людям із втомленим типом старіння варто спробувати мікроструменеву терапію (мікротоки) та плазмоліфтинг. Також можна проконсультуватися зі спеціалістом щодо застосування філерів.

У косметиці найкраще обирати продукти з тонізуючим ефектом та вітамінами С та Е. Для кращого зволоження варто придивитися до косметики, у складі якої є різноманітні олії. Усі ці поради допоможуть зробити ознаки старіння шкіри обличчя менш помітними.

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - img-3 - Блог Perla Helsa

Дрібнозморшкуватий тип старіння

Основна проблема цього типу старіння, як можна зрозуміти з назви, це дрібні зморшки. Вони можуть зʼявлятися вже після 25 років, а згодом сформувати цілу сітку на обличчі. Цей тип також інколи називають “пергаментним” через характерну сухість і тонкість шкіри. 

Дрібнозморшкуватий тип старіння часто виникає у худорлявих людей з овальним лицем. Щоб простежити, як змінюється особа з віком з цим видом старіння, можна переглянути фото Одрі Хепберн.

Для людей з цим видом зовнішності важливо регулярно та якісно зволожувати шкіру обличчя. Поява зморшок часто викликана недостатньою гідратацією та нестачею ліпідів, які мали б утримувати цю вологу. З віком шкірного сала виробляється ще менше, а зневоднення стає більш явним.

 

Як правильно доглядати за шкірою при дрібнозморшкуватому типі старіння?

• Використовуй засоби з гіалуроновою кислотою та керамідами для кращого зволоження. Корисним буде також прийом сквалену – природного компонента, який допомагає підтримувати гідратацію, еластичність та захисний бар’єр шкіри. Якщо у тебе дрібнозморшкуватий тип старіння, тоді особливо корисно приймати цей еліксир молодості від Perla Helsa. Також не забувай про колаген.

• Зверни увагу на засоби для живлення з маслом ши та авокадо. Ефективними також будуть маски та сироватки з антиоксидантами – вітаміном С та ресвератролом.

Серед косметологічних процедур для дрібнозморшкуватого типу старіння підійде біоревіталізація, мезотерапія, плазмоліфтинг та лазерне омолодження. Важливо уникати агресивних пілінгів, оскільки шкіра дуже тонка та чутлива.

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - img-4 - Блог Perla Helsa

Деформаційний тип

Зі всіх морфотипів старіння цей найбільш поширений серед європейців та загалом людей словʼянської зовнішності. При цьому його прояви зʼявляються найбільш рано, порівняно з іншими видами, та є найскладнішими з погляду косметологічного впливу. 

Зазвичай люди з цим типом старіння мають надлишок шкірного сала, схильні до набряків та проблем з лімфатичним дренажем. Вікові зміни у цьому випадку відбуваються на рівні мʼязів. У верхній і нижній частинах вони стають занадто напруженими, а в середній зоні – навпаки слабшають. Через це “розмивається” контур обличчя. При цьому шкіра обличчя не схильна до дрібних зморшок.

 

Основні ознаки деформаційного типу старіння:

• зміна контуру обличчя та шиї 

• схильність до появи другого підборіддя

• опущення щік та глибокі носогубні складки

• схильність до набряків та запалень

• судинні прояви на шкірі (розацеа, судинна сітка).

 

Щоб відкласти процес старіння, представникам цього типу рекомендується регулярно виконувати лімфодренажні масажі тіла та обличчя. Ефективними будуть контрастні компреси, стимуляція вакуумним роликом, RF-ліфтинг, SMAS-ліфтинг, LPG-масаж. При виборі процедур важливо проконсультуватися зі спеціалістом. Особливо у тому випадку, якщо у тебе є розацеа або видимі судинні сітки.

Деформаційний – це той тип старіння, при якому допустимі хімічні пілінги. Звичайно, перед проведенням процедури варто порадитися з косметологом. Особливо чудові результати спостерігаються, якщо хімічний пілінг поєднують із використанням гіалуронової кислоти.

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - img-5 - Блог Perla Helsa

Мʼязовий тип

Мʼязовий тип старіння характерний для представників монголоїдної раси. Памʼятаєш азійців, які у 30 років виглядають на 18? Це завдяки мʼязовому типу старіння. У цьому випадку мʼязи обличчя зберігають тонус тривалий час, а контури та овал обличчя не змінюються аж до глибокої старості. 

 

Основні характеристики мʼязового типу старіння:

• мала кількість зморшок завдяки щільній шкірі

• зменшення обʼєму мʼязів

• чітко виражені носогубні складки

• ефект “скелетизації”, запалі скроні та щоки

• тонка шкіра біля очей.

 

Якщо у тебе мʼязовий тип старіння, придивися до кремів з церамідами, пептидами та гіалуроновою кислотою. Корисно також приймати колаген. Для підтримки тонусу обличчя можна регулярно проводити масажі. Серед салонних процедур варто придивитися до мезотерапії та біоревіталізації. Уникнути ефекту “скелетизації” допомагають філери та контурна пластика.

Комбінований тип

Ось і найпоширеніший тип старіння — комбінований. Зовнішність кожної людини унікальна, тому дуже важко розділити всіх людей на чотири типи. Через це і виник комбінований вид старіння. Він поєднує ознаки декількох типів на обличчі однієї людини. 

 

Найбільш популярні комбінації:

• дрібнозморшкуватий + деформаційний

• втомлений + деформаційний

•деформаційний + мʼязовий.

 

Часто старіння починається з ознак “втомленого” типу, які вже потім переходять у дрібнозморшкуватий, деформаційний чи мʼязовий. 

Як визначити свій морфотип старіння?

Щоб визначити свій тип старіння, пропонуємо пройти невеликий тест.

Швидкий тест на тип старіння шкіри

Перед проходженням тесту приготуй папірець та ручку, щоб записувати відповіді. Це потрібно для того, щоб підрахувати відповіді наприкінці та дізнатися результат.

 

1. Який у тебе тип шкіри?

А. Нормальний

Б. Сухий

В. Жирний

Г. Нормальний або сухий, рівномірно розподілений підшкірний жир

 

2. Як виглядає твоє обличчя вранці?

А. Без змін, шкіра виглядає свіжою

Б. Помітна сухість, дрібні зморшки можуть бути вираженішими

В. Обличчя виглядає набряклим, особливо в зоні очей та нижньої частини обличчя

Г. Виглядає втомленим, але без сильних змін

 

3. Як змінюється овал обличчя з віком?

А. Практично не змінюється, залишається чітким
Б. Овал залишається чітким, але з’являються зморшки

В. Овал розпливається, з’являється подвійне підборіддя

Г. Лише легке обвисання в нижній частині обличчя, без сильних деформацій

 

4. Які з цих проявів старіння на шкірі турбують тебе найбільше?

А. Виражені зморшки на лобі, навколо очей і рота
Б. Дрібна сіточка зморшок, сухість шкіри
В. Обвисання шкіри, носогубні складки, друге підборіддя

Г. Носогубні складки, борозни під очима, зморшки біля куточків губ

 

5. Як твоя шкіра реагує на зовнішні фактори (сонце, мороз, стрес)?

А. Витривала, майже не змінюється
Б. Стає сухою, з'являється почервоніння, зморшки глибшають
В. Схильна до набряків та почервоніння

Г. Помітні лише незначні зміни, але загальний вигляд може бути втомленим

 

6. Як виглядає зона навколо очей?

А. Шкіра тонка

Б. Помітні дрібні зморшки та сухість
В. Помітні набряки, мішки під очима

Г. Є борозни під очима, але немає сильних змін

 

7. Які зморшки у тебе найбільш виражені?

А. Горизонтальні зморшки на лобі, гусячі лапки біля очей
Б. Дрібні зморшки по всьому обличчю
В. Глибокі носогубні складки, "маріонеткові" зморшки

Г. Є помірні носогубні складки, загальний вигляд обличчя втомлений

 

Сподіваємося, ти записувала свої відповіді під час проходження тесту, і зараз зможеш дізнатися результат. Підрахуй, яких відповідей у тебе найбільше – А, Б, В чи може Г. 

 

Залежно від того, якої літери у тебе найбільше, твій тип старіння:

А → М’язовий.

Б → Дрібнозморшкуватий.

В → Деформаційний.

Г →  Втомлений. 

 

Якщо у тебе однакова кількість відповідей у двох категоріях, значить у тебе комбінований тип старіння, і догляд має враховувати обидві особливості.

Як враховувати індивідуальні особливості?

Щоб вибрати правильний догляд, важливо враховувати тип старіння, стан шкіри та індивідуальні потреби. Для деформаційного типу потрібні ліфтинг-засоби та дренажні процедури, для дрібнозморшкуватого – інтенсивне зволоження та антивікові компоненти. М’язовий тип потребує підтримки тонусу та розслаблення мімічних м’язів, а втомлений – тонізуючого догляду та антиоксидантів.

Головне – регулярно аналізувати стан шкіри та адаптувати догляд під її зміну з віком.

Вплив харчування, вітамінів і добавок на стан шкіри

Продукти, які ми вживаємо, впливають не лише на фігуру, але й на стан шкіри та швидкість старіння. Достатня кількість вітамінів допомагає зберегти молодість та запобігти утворенню зморшок. Вживай жирну рибу, авокадо, горіхи, насіння, овочі (шпинат, морква, броколі), ягоди (чорниця, малина), щоб підтримувати злагоджену роботу організму.

Додатково приймай колаген та сквален від Perla Helsa, щоб продовжити свою молодість. Корисними добавками буде також Омега-3, вітаміни С, Е та D.

Антивіковий догляд: як уповільнити старіння

Навіть при однаковому типі старіння люди одного віку можуть виглядати по-різному. Це відбувається через відмінності у стилі життя, звичках, впливі зовнішніх факторів. Попри це, є декілька підказок для тих, хто знає свій тип старіння.

Щоденний догляд залежно від типу старіння

Ось декілька порад залежно від типу старіння, які допоможуть завжди бути на висоті.

 

• Зверни увагу на ліфтинг-засоби з колагеном, пептидами та вітаміном С, а також дренажні процедури для зменшення набряків, якщо у тебе деформаційний тип старіння.

• Якісно зволожуй шкіру, використовуй маски та сироватки з антиоксидантами, придивися до ретинолу, якщо у тебе дрібнозморшкуватий тип старіння.

• Зберігай тонус мʼязів завдяки засобам з пептидами та колагеном та розслабляй мімічні зморшки на масажах, якщо маєш мʼязовий тип старіння.

• Освіжай тон шкіри із продуктами з вітаміном С та ніацинамідом, покращуй мікроциркуляцію завдяки мезороллеру, якщо у тебе втомлений тип старіння.

Косметологічні процедури для корекції вікових змін

Зберігай цю табличку з підказками щодо косметичних процедур, які підходять твоєму виду старіння. Звичайно, перед процедурою варто також проконсультуватися зі спеціалістом.

Типи старіння шкіри обличчя: як визначити свій морфотип і сповільнити вікові зміни - img-6 - Блог Perla Helsa

Тип старіння – це лише підказка для кращого догляду за шкірою. Люби себе, піклуйся про тіло та обирай добавки від Perla Helsa. За безкоштовною консультацією пиши нам на сайті або у директ. 

Часті питання про типи старіння шкіри

У якому віці починають проявлятися різні типи старіння?

Зниження вироблення колагену починається у 25-30 років. Приблизно у цьому віці зʼявляються перші ознаки старіння, особливо у втомленого, дрібнозморшкуватого та деформаційного типу. Вважається, що найпізніше проявляється мʼязовий тип – у 30-35 років.

Чи можна змінити свій морфотип старіння?

Морфотип старіння формується генетично та залежить від структури шкіри, особливостей м’язів і розподілу підшкірного жиру. Повністю змінити свій тип старіння неможливо, але можна сповільнити процеси старіння та мінімізувати прояви змін.

Які компоненти в косметиці найбільш ефективні?

При виборі косметики орієнтуйся на свої цілі в догляді. Якщо хочеш досягти антивікового ефекту, зверни увагу на ретинол, пептиди, коензим Q10. Для зволоження шкіри обирай продукти з гіалуроновою кислотою, гліцерином та церамідами. Для сяяння та рівного тону ефективні вітамін С, ніацинамід та азелаїнова кислота. 

 

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.