Популярні продукти

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути

10 хв

183

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути - image-1 - Блог Perla Helsa

Старіння — природний процес, який також може бути наповнений красою. Адже йдеться не лише про появу зморшок чи сивого волосся, а й про мудрість, прожитий досвід і краще розуміння себе та світу навколо.

Однак, коли зморшки з’являються в ранньому віці, це може бути проблемою. Особливо, коли, здається, тільки-тільки позбулася підліткових висипань, а вже потрібно думати про втрату тонусу та появу ранніх зморшок. Звучить несправедливо, чи не так?

Тому сьогодні розберемося, що ж робити, щоб антиейдж тема зачіпала тебе якомога пізніше.

 

Причини ранніх зморшок 

Перш ніж перейти до правил догляду, важливо зазирнути в корінь проблеми й зрозуміти причини появи ранніх зморшок на обличчі. Так, ти зможеш комплексно й максимально добре піклуватися про шкіру вже зараз, аби сповільнити процес утворення зморшок. 

 

Генетична схильність

Гени ключовий фактор у багатьох аспектах, і старіння тут не виняток. Деякі люди генетично схильні до більш раннього утворення зморшок. Це може бути пов'язано з:

— особливостями будови шкіри,
— товщиною шкіри, 
— здатністю виробляти колаген та еластин,
— здатністю до швидкої регенерації тощо.


А тому, якщо твої батьки рано почали помічати зморшки, варто подбати про й свою антивікову-стратегію якомога раніше теж.

Однак генетика — не вирок. Ми не можемо її контролювати, але можемо враховувати у догляді за шкірою. Крім того, зовнішні фактори, такі як спосіб життя, дієта, фізична активність і вплив стресу відіграють не меншу роль.

 

Вплив ультрафіолетового випромінювання

Навіть, якщо в тебе є гени довгожителів, ти добре харчуєшся і ведеш здоровий спосіб життя — надмірний вплив сонця може все зіпсувати. УФ-випромінювання є однією з найбільш значущих причин появи ранніх зморшок

Воно руйнує колаген та еластин, ті самі компоненти, що відповідають за пружність та еластичність шкіри. Це призводить до появи зморшок, обвисання та загального погіршення структури шкіри. Особливо це стосується ніжної шкіри обличчя, шиї та рук. Сам процес ще називають фотостарінням.


Тож, якщо тобі все ще здається, що надмірний увага до кремів SPF просто маркетинг — це не так. Протисонцеві засоби, закритий одяг, обмежене перебування на сонці в пікові години — все це справді працює на користь твоєї молодості.

 

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути - img-2 - Блог Perla Helsa

Паління та алкоголь

Паління звужує кровоносні судини в зовнішніх шарах шкіри, що зменшує приплив крові і позбавляє шкіру необхідних поживних речовин та кисню. А хімічні речовини в тютюновому димі пошкоджують колаген та еластин, що призводить до втрати пружності шкіри та появи зморшок. 

Алкоголь, своєю чергою, зневоднює організм, що негативно впливає і на стан шкіри. Він також розширює кровоносні судини (тому після кількох коктейлів можна помітити почервоніння), і якщо вживати його часто, це може призвести до появи стійких розширених капілярів. Що також не додає молодого вигляду. 
Словом, відмова від паління та алкоголю можуть значно покращити стан шкіри та сповільнити процес утворення ранніх зморшок.

 

Нездорове харчування

Ми те, що ми їмо. Чим більш збалансоване харчування, чим більш воно складається із цільних здорових продуктів, тим краще ми себе почуваємо і краще виглядаємо.


Дієта з високим вмістом цукру, фаст-фуду та простих вуглеводів прискорює процес старіння. Зокрема, особливо небезпечним є процес глікації, під час якого цукор (глюкоза) зв'язується з білками або жирами без участі ферментів. Це стосується всього смаженого, копченого, випічки та солодощів.


Саме через глікацію в таких продуктах є шкідливі сполуки, які пошкоджують наші колаген і еластин.

З іншого боку, раціон, багатий на антиоксиданти, вітаміни та жирні кислоти Омега-3, допоможе захистити шкіру від пошкоджень і підтримати її здоров'я. Фрукти, овочі, горіхи, риба та зелений чай — це ті продукти, які особливо корисні для шкіри.


Тож якщо роздумуєш, як запобігти раннім зморшкам, обов’язково приділи увагу харчуванню.
 

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути - img-3 - Блог Perla Helsa

Стрес і нестача сну

Стрес і недостатній сон — одні з головних ворогів краси та молодості. Хронічний стрес призводить до підвищеного рівня кортизолу, гормону стресу, який може прискорити процес старіння. А також стрес змушує м’язи обличчя бути в напруженому стані, що з часом теж призводить до формування зморшок. 

 

Нестача ж сну позбавляє шкіру можливості відновитися. Під час сну наш організм виробляє гормон росту, який важливий для відновлення клітин шкіри. Можливо, ти помічала, як після безсонної ночі, шкіра обличчя була не в тонусі. А якщо це регулярна історія — привіт, втомлений вигляд і зморшки в більш ранньому віці.
 

Для боротьби з цими факторами важливо навчитися керувати стресом. Йога, медитація, прогулянки, дихальні практики спорт — додавай в рутину різні заняття, щоб краще справлятися з емоціями. Спробуй методи із нашого гайду для боротьби зі стресом. А також не забувай ставити свій сон в пріоритет. 

 

Механізми утворення зморшок

Зморшки — це видимі ознаки старіння шкіри, які з'являються з часом у кожної людини. Однак процеси, що призводять до їхнього утворення починаються задовго до того, як ми помічаємо перші лінії на обличчі. Зупинимося на кожному із цих процесів. 

 

Втрата колагену та еластину

Колаген та еластин — два ключові білки, що і відповідають за пружність, еластичність і міцність нашої шкіри. Зокрема, колаген формує основну структуру дерми — глибокого шару шкіри, надаючи їй той самий об'єм, завдяки якому ми виглядаємо молодо. А еластин забезпечує еластичність шкіри: дає змогу їй розтягуватися і повертатися назад у форму.


Однак, у віці 20-25 років ми вже починаємо втрачати 1% колагену щороку. У когось цей процес повільніший, а в когось швидший, що власне і є відповіддю на запитання, чому з’являються зморшки в ранньому віці. Особливо це помітно в місцях, де шкіра часто рухається — навколо очей, рота та на лобі.


Крім того, волокна колагену та еластину можуть пошкоджуватися під впливом різних факторів, про які ми писали вище (ультрафіолетове випромінювання, паління тощо).

 

Дегідратація шкіри

Вода відіграє критично важливу роль у підтримці здоров'я та молодості шкіри. Добре зволожена шкіра виглядає більш пружною, гладкою та сяючою. Однак з віком шкіра стає менш ефективною в утриманні вологи. Це пов'язано з кількома факторами:

— зменшується виробництво комплексу речовин, що допомагають шкірі утримувати вологу;
— зменшується кількість гіалуронової кислоти;  
— послаблюється захисний бар'єр шкіри.  


Зневоднена шкіра зокрема може стати причиною ранніх зморшок під очима.



 

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути - img-4 - Блог Perla Helsa

Вплив вільних радикалів

Вільні радикали — це нестабільні молекули, які можуть пошкоджувати клітини шкіри, як і організму загалом. Це природний процес, однак їхня кількість може значно збільшуватися під впливом зовнішніх факторів. Так-так, ми знову про ультрафіолетове випромінювання, паління, стрес і надмірна кількість цукру.

Вільні радикали можуть атакувати та пошкоджувати практично всі компоненти клітин, включаючи ДНК, білки та ліпіди. А в шкірі вони особливо негативно впливають на колаген і еластин.

 

Як запобігти появі ранніх зморшок

Ти вже зрозуміла причини появи ранніх зморшок і механізми їхнього утворення, тож перейдемо до фінального етапу та зафіксуємо, що допоможе відтягнути цей процес.

 

Важливість правильного догляду за шкірою

Навчитися доглядати за своєю шкірою так, як вона того потребує не лише важлива складова краси (й запобігання зморшкам), а й прояв любові до себе. Чи то ранкова, чи вечірня рутина, але кілька хвилин у ванній наодинці і з максимальною увагою до себе та своєї шкіри — це майже терапевтичний сеанс. Ось ключові моменти, які варто враховувати:


— Очищення
Тут діє просте правило: м'які засоби, які не порушують природний захисний бар'єр шкіри, завжди кращі за жорсткі. Чиста до скрипу шкіра не означає здорова.

— Зволоження
Регулярно зволожуй шкіру, щоб підтримувати її в хорошому стані. Тут навіть не потрібні надто дорогі креми чи сироватки, достатньо хорошого базового зволоження.

— Захист від сонця
Щоденне використання крему з SPF 30 або вище є критично важливим, щоб позбутися ранніх зморшок.

— Антиоксиданти
Додай до рутини засоби з вітаміном С, Е або ретинолом. Вони допоможуть боротися з вільними радикалами та будуть стимулювати вироблення колагену.

 

Здорове харчування та корисні добавки

Ми вже трохи зачіпали тему харчування, та все ж наголосимо ще раз — коли організм отримує якісні білки, жири та складні вуглеводи він точно подякує тобі у вигляді красивої пружної шкіри.
 

— Наповнюй раціон продуктами, багатими на антиоксиданти, такі як ягоди, темно-зелені овочі та горіхи.
— Їж достатньо білку, бо він важливий для вироблення колагену. 
— Додавай жирні кислоти Омега-3: жирна риба, волоські горіхи, насіння або ж у вигляді добавок.


А щоб точно впевнитися, що дбаєш про свою молодість якнайкраще додай Колаген від Perlsa Helsa. У складі морський гідролізований колаген, який відмінно засвоюється, а тому й дає бажаний ефект. А також вітамін С та гіалуронова кислота. Разом вони попереджають появу зморшок, розгладжують шкіру, зволожують та додають здорового сяйва. Словом, це плюс один засіб для краси в твоєму арсеналі.


Також сприятимуть вітаміни Е та D
 

Ранні зморшки: причини появи та як цього уникнути - img-5 - Блог Perla Helsa

Оптимізація способу життя

Ще один спосіб, як позбутися ранніх зморшок — налаштувати свій режим. Ось кілька важливих аспектів:

 

  • Сон
    Достатній сон (7-9 годин на ніч) дозволяє шкірі відновлюватися.
  • Управління стресом
    Хронічний стрес прискорює старіння шкіри. Медитація, йога, прогулянки, робота із психологом — усе це допоможе знизити рівень стресу і як наслідок подбати про красу.
  • Відмова від шкідливих звичок
    Паління та надмірне вживання алкоголю прискорюють появу зморшок. Чим менше цього в твоєму житті, тим краще.
  • Гідратація
    Пий достатньо води протягом дня для підтримки зволоження шкіри зсередини.
  • Фізична активність
    Регулярні вправи покращують кровообіг, що корисно для здоров'я шкіри.


Пам’ятай, повністю запобігти раннім зморшкам неможливо, але значно сповільнити цей процес точно в твоїх силах. Дотримуйся наших порад, доглядай за шкірою комплексно і результат буде радувати тебе. 

 

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.