Популярні продукти

Антиоксиданти: чому важливі у нашому раціоні і як пов'язані з молодістю?

Антиоксиданти: чому важливі у нашому раціоні і як пов'язані з молодістю?

Читати 7 хвилин

Головні тезиси

 • Основна функція антиоксидантів – допомагати організму в захисті від речовин, які є наслідком неправильного харчування, стресів та навколишнього середовища. Клітини у нашому організмі виробляють ці молекули природним чином. Але їх кількість може збільшуватися внаслідок впливу довкілля: куріння, забруднення довкілля чи УФ-променів.
 • Якщо їх синтезується дуже багато і не в тих місцях, де це потрібно, ці речовини можуть пошкоджувати клітини. Це може викликати розвиток певних хвороб та прискорювати процеси старіння шкіри.
 • Сквален – природний компонент нашої шкіри і потужний антиоксидант. Але до 25 років його вироблення сповільнюється, а до 50 – концентрація Сквалену в організмі становить лише 5%. Тому так важливо дбати про його нормальний рівень в організмі.

Антиоксиданти виконують роль природного щита організму. Це речовини, які нейтралізують атаки оксидантів – нестійких молекул, які проникають в організм ззовні, насамперед із забрудненого повітря. Основні антиоксиданти, які містяться у продуктах харчування – поліфеноли, каротиноїди, а також деякі вітаміни та мінерали.

 1. Коротко про антиоксиданти
 2. Навіщо антиоксиданти потрібні в організмі?
 3. Чинники, які збільшують кількість токсинів в організмі
 4. Які суперздатності антиоксидантів?
 5. Які антиоксиданти бувають? 
 6. Сквален – потужний природний антиоксидант
 7. Чому Сквален – це еліксир молодості?
 8. Сквален від Perla Helsa™  преміум продукт для сяючої шкіри та детоксу

 

Коротко про антиоксиданти:

 • Захищають клітини організму від вільних радикалів
 • У великій кількості містяться в овочах та фруктах
 • Допомагають протистояти старінню та безлічі хвороб
 • Антиоксиданти, що містяться в овочах, в основному відносяться до каротиноїдів (колірні пігменти, які надають помаранчеве або жовте забарвлення овочам та фруктам)
 • Повинні щодня надходити в організм
 • Антиоксиданти, що надходять з твердою їжею, активніші, ніж ті, що надходять з напоями 

 

Навіщо антиоксиданти потрібні в організмі?

Основна функція антиоксидантів – допомагати організму в захисті від речовин, які є наслідком неправильного харчування, стресів та навколишнього середовища. Клітини у нашому організмі виробляють ці молекули природним чином. Але їх кількість може збільшуватися внаслідок впливу довкілля: куріння, забруднення довкілля чи УФ-променів.

Якщо їх синтезується дуже багато і не в тих місцях, де це потрібно, ці речовини можуть пошкоджувати клітини. Вони також ушкоджують ДНК та білки клітин. Це може викликати розвиток певних хвороб та прискорювати процеси старіння шкіри. Тому так важливо, щоб антиоксиданти надходили в організм щодня та допомагали організму посилювати природний захист! 

 

Чинники, які збільшують кількість токсинів в організмі:

 • Забруднене повітря у мегаполісах;
 • Різні харчові добавки; 
 • УФ-випромінювання;
 • Погіршення екології;
 • Дефіцит вітамінів.

При цьому нам потрібно бути в тонусі, щоб якісно виконувати свою роботу, не нудьгувати і відчувати себе в гармонії зі своїм тілом та організмом.

 

Які суперздатності антиоксидантів?  

 • Дбають про здоров'я очей
 • Уповільнюють процес старіння
 • Знижують рівень "поганого" холестерину, скорочують ризик розвитку серцево-судинних захворювань
 • Запобігають розвитку деяких форм раку
 • Борються з наслідками забруднення навколишнього середовища, які впливають на шкіру, волосся та легені.

 

Які антиоксиданти бувають?

 • Бета-каротин, лікопін, зеаксантин, бета-криптоксантин групи каротиноїдів. Ці сполуки – натуральні пігменти, які відповідають за колір фруктів та овочів.

Завдяки своїм антиоксидантним властивостям бета-каротин сприяє зміцненню імунітету, знижує ризик інфекційних захворювань, пом'якшує дію шкідливих факторів довкілля.

Лікопін зменшує ризик інфаркту та інсульту завдяки зниженню рівня шкідливого холестерину. А ще нормалізує апетит та зупиняє розмноження хвороботворних бактерій у кишечнику.

Згідно з дослідженнями1, суміш лютеїну та зеаксантину фільтрує короткохвильове світло та зменшують утворення вільних радикалів у сітківці. Зеаксантин покращує нічний зір та підвищує гостроту зору.

Продукти, що містять бета-криптоксантин, допомагають запобігти дефіциту вітаміну А.

 • Поліфеноли – найбільша група антиоксидантів. Флавоноїди, кумарини, антоціани, лігнани.

Вони можуть обмежувати окисне ушкодження, пов'язане зі старінням та дегенеративними захворюваннями. Також можуть сповільнити прогрес атеросклерозу.

 • Вітаміни A, E та C.

Вітамін А – необхідний для нормального зростання та розвитку організму. Бере участь у освіті в сітківці очей зорового пурпуру, впливає стан шкірних покривів, слизових оболонок, забезпечуючи їх захист.

Вітамін Е впливає на згортання крові. Запобігає утворенню тромбів, покращує еластичність дрібних та великих судин, а також уповільнює утворення бляшок холестерину.

Вітамін С зміцнює імунну систему людини, оберігає її від вірусів та бактерій, прискорює процес загоєння ран. 

Деякі мікроелементи та мінерали (селен, мідь, цинк, марганець).

Але серед усього цього списку однозначно вирізняється Сквален.

 

Сквален – потужний природний антиоксидант

Без великого ажіотажу в Україні він уже давно зайняв упевнену позицію в японській культурі. То що це?

  

Сквален – олія, яка міститься в тканинах багатьох тварин і в рослинах. Найбагатше його джерело – це печінка акули.

Першим Сквален виявив у печінці акули японський вчений Мітцумаро Цуджимото на початку минулого століття. Сквален – від латинського слова squalus (акула), його ще називають «Вітаміном Кисню».

 

Чому Сквален – це еліксир молодості?

Сквален – природний компонент нашої шкіри. Але до 25 років його вироблення сповільнюється, а до 50 – концентрація Сквалену в організмі становить лише 5%. Це призводить до появи зморшок, передчасного старіння та сухості шкіри.

Сквален розгладжує та запобігає ранній появі зморшок. Зволожує шкіру та її захисний шар. Чим більший рівень Сквалену в організмі, тим краще буде захист від УФ-випромінювань. А ще він допомагає в лікуванні шкірних захворювань: екземи, псоріазу та дерматиту.

У косметиці частіше використовують Сквалан – це Сквален, до якого приєднують молекулу водню. Через це він окислюється набагато повільніше2 і не втрачає своїх властивостей протягом кількох років. При цьому має легку приємну текстуру: швидко вбирається, не забиває пори. Його можна зустріти у складі зволожуючої косметики: сироваток, кремів, масок та олій. Але на відміну від Сквалена, Сквалан зволожує шкіру лише зовні, і дає тимчасовий ефект.

Після 25 років важливо подбати про нормальний рівень Сквалену в організмі і найзручніший і найкорисніший для цього спосіб – додати натуральну добавку до свого раціону. 

 

 

Сквален від Perla Helsa™ – преміум продукт для сяючої шкіри та детоксу

 • У складі 100% жир з печінки акули
 • Діюча речовина – Сквален (99,6%)
 • Вироблений у Португалії
 • Без добавок та ароматизаторів
 • Очищений від ртуті та важких металів

Сквален від Perla Helsa™ виготовляється з печінки глибоководних акул. Жоден з видів, що використовуються, не входить до Червоного списку IUCN (Міжнародний союз охорони природи) і не під загрозою зникнення.

Дбати про здоров'я означає любити себе. Отримуй підтримку зсередини із натуральними добавками.

Дослідження

 1. Gary Heiting, OD. How lutein and zeaxanthin can help your eyes.  
 2. Anisha Sethi, Tejinder Kaur, SK Malhotra, and ML Gambhir. Moisturizers: The Slippery Road