Безкоштовна доставка по Україні від 1800 грн

Популярне у цій категорії

«Почну з Нового року…»: як новорічні обіцянки псують нам настрій?

«Почну з Нового року…»: як новорічні обіцянки псують нам настрій?

Читати 7 хвилин

Головні тезиси

 • Зміни в харчуванні та фізичних вправах є одними з найпопулярніших новорічних обіцянок у всьому світі;
 • Проблема більшості новорічних рішень полягає в тому, що вони, як правило, підкреслюють негатив, а не чіпляються за позитивне;
 • Переконайся, що твої цілі є цілком реалістичними;
 • Концентруйся не на глобальній меті, а на тому, що ти можеш втілювати вже зараз.

Після двох років в пандемії багато хто з нас просто вигоріли та дуже виснажені. Думки про безкрайні вдосконалення та обіцянки в наступному році викликають в нас страх – то чому б не підійти до цієї справи з іншого боку? Як правильно поставити ціль та досягти успіху в задуманому? Читай в нашій новій статті.

 1. Що не так з новорічними обіцянками?
 2. Думай про тривалу перспективу, а не про швидке рішення
 3. Думай позитивно
 4. Обирай досяжні цілі
 5. Розроби план досягнення цілей
 6. Фіксуй свої цілі на видному місці
 7. Ретельно обдумай свою мету  
 8. Розвивай здорові звички
 9. Здорові звички, які допоможуть тобі досягти задуманого у 2022 році!

 

“Робити новорічні обіцянки — нормально, але тільки якщо ти бачиш їх не як непорушні обіцянки собі, а як позитивні можливості”

Що не так з новорічними обіцянками?

«Після важкого року останнє, що нам потрібно робити, — це тиснути на себе чи ставити цілі, які можуть бути просто нереалістичними під час глобальної пандемії», — стверджує відомий психолог. 

Зміни в харчуванні та фізичних вправах є одними з найпопулярніших новорічних обіцянок у всьому світі. Деякі люди клянуться бігати щодня, ходити в спортзал три рази на тиждень або відвідувати оздоровчий клуб. Інші пробують нову дієту, відмовляються від газованих солодких напоїв або прагнуть скинути 7-8 кілограм. Можливо, ти плануєш кинути палити, обмежити вживання алкоголю або повністю перейти на здоровий спосіб життя?

Це все чудові цілі, які можуть сприяти зміцненню здоров’я, але є проблема з новорічними рішеннями — люди не завжди їх виконують.

Справа не в тому, що новорічні обіцянки погані для нас чи шкідливі для здоров’я. Новорічні рішення стосуються позитивних змін для покращення твого здоров’я чи якості життя, що є хорошою задумкою.

Однак, люди іноді обирають амбітні цілі щодо здоров’я, не продумавши повністю стратегію досягнення цих цілей. Це означає, що ці здорові новорічні рішення часто є короткостроковими змінами, у кращому випадку, а не звичками на тривалий термін. 

«Новорічні рішення не повинні бути радикальними змінами способу життя. Визначте розумні цілі та працюйте над формуванням здорових звичок,» — стверджує психолог Медичного центру Векснера з Університету штату Огайо

 

Думай про тривалу перспективу, а не про швидке рішення 

Строгі дієти дають швидкі результати, але ці результати, як правило, короткочасні та дуже небезпечні для твого здоров’я. Замість примхливої ​​дієти спробуй зосередитися на тому, що ти їси, якими порціями. Свіжі фрукти та овочі мають бути завжди на твоїй тарілці, а фізичні вправи – частиною твоєї буденної рутини.

 

Думай позитивно

Проблема більшості новорічних рішень полягає в тому, що вони, як правило, чіпляються за недоліки, а не роблять акцент на позитивних змінах.

Такі рішення базуються на тому, щоб щось відібрати. «Я хочу позбутись зайвої ваги». Ніхто ніколи не каже: «Я буду здоровим, хочу виглядати краще та впевненіше». Суть у формулюванні мети: зміни орієнтир у позитивне русло і тоді тобі буде психологічно легше досягти цілі.  

Тому одним із найважливіших кроком до виконання новорічних обіцянок є розуміння своїх цілей. Якщо тобі потрібна допомога, то звернись до спеціаліста, який знає, як ставити правильні запитання та допоможе тобі зосередитися на тому, чого ти дійсно хочеш та як найкраще цього досягти.

 

Обирай досяжні цілі 

Перш за все, не налаштовуй себе на розчарування та негатив. Переконайся, що твої цілі є цілком реалістичними. Люди часто відмовляються від своїх новорічних обіцянок, тому що їх надто важко виконати. Будь чесною з собою та своїм поточним способом життя. Обіцяні зміни мають покращувати твоє життя, а не кардинально переробляти твій звичний розпорядок дня.

 

Розроби план досягнення цілей

Концентруйся не на глобальній меті, а на тому, що ти можеш зробити вже зараз. На хвилі ентузіазму, повторюючи щоденні кроки, за 30 днів все нове увійде в звичку. Адже радикальних змін рідко хто дотримується, всі плавно повертаються до своїх «улюблених» звичок, вдало забувши про келих шампанського з обвугленим листочком. Щоб не стати «однією з», розроби план та поступово втілюй його в життя.

Якщо у тебе зазвичай малорухливий спосіб життя і харчуєшся переважно напівфабрикатами або фаст-фудом, то звісно ж тобі буде вельми тяжко раптово встати зранку та почати бігати кожен день, а потім закусити це все веганським салатиком з фрешем.  

Роби невеликі зміни: почни з 30-хвилинної прогулянки кожен день, обмеж вживання заморожених обідів та швидких перекусів, замінюючи корисними продуктами. Круто буде закріплювати ці всі звички під час подорожі.

 

Фіксуй свої цілі на видному місці

Розмісти свої цілі на тому місці, де ти можеш їх бачити щодня: на холодильнику, робочому комп’ютері, телефоні чи дзеркалі у ванній. Це допоможе тобі згадувати про свої цілі, коли потягнешся до холодильника за черговим шматочком тортика, і таким чином залишатися на правильному шляху.  

Водночас не забувай відмічати свої досягнення та хвалити себе за них. Ці помітки збережуть твою мотивацію і будуть нагадувати про те, на якому ти етапі шляху. 

 

Ретельно обдумай свою мету  

Благаємо, не плануй на цілий рік. Переглядай свій задум раз на місяць, раз на тиждень або навіть щодня, залежно від твоїх цілей. Чи правильний ти шлях обрала для досягнення своєї мети? Чи є щось, що можна покращити? Правильно став собі запитання.

 

Розвивай здорові звички 

Важливо пам’ятати про новорічні обіцянки: тобі потрібні тривалі зміни, а не тимчасові. Якщо схуднення є твоєю кінцевою метою, зроби акцент на здорових звичках, які допоможуть тобі в цьому: регулярні фізичні вправи, збалансоване харчування, сон та корисні добавки і вітаміни.

 

Ось кілька прикладів здорових звичок, які допоможуть тобі досягти задуманого у 2022 році!

 • Більше рухайся, менше сиди на одному місці. Не існує шкали мінімальної фізичної активності — кожна хвилина активності зараховується до твоєї скарбнички здоров'я. Старайся приділити хоча б 30 хвилинок свого часу на прогулянку на свіжому повітрі або покататись на ковзанах/ велосипеді, залежно від погоди.
 • Додай до свого раціону свіжі овочі та фрукти. Почни їсти хоча б один вид овочів під час кожного прийому їжі. Приймай додаткові вітаміни для покращення свого здоров’я.
 • Пий свою норму води. Вживання звичайної води допомагає підтримувати здоров’я і здорову вагу. Вода – це безкалорійний напій, який може допомогти уникнути вживання газованих та солодких напоїв.
 • Обери здорове, активне хобі. Улюблене заняття дозволить тобі зберегти своє психологічне здоров’я та закріпити корисні звички. Не забувай про час для себе!
 • Як би це банально не виглядало, але заведи щоденник здорових звичок. Це може бути додаток у твоєму телефоні або старомодний паперовий журнал. Відстежуй такі речі, як активність, скільки спиш, що їси, як себе в загальному почуваєш. Щоденник дає тобі побачити загальну картину звичок і розпорядку дня, а також може неабияк допомогти твоє сімейному лікарю розуміти стан твого здоров’я.

Пам’ятай, аби досягти успіху в задуманому, потрібно формулювати ціль конкретно, з чітким планом та часовими рамками.

Люби їх або ненавидь, але новорічні обіцянки – це не що інше, як освячена часом традиція, і якщо після прочитання всього цього у тебе все ще є добрі наміри дотримуватися задуманого, то ти на правильному шляху.

Веб-сайт Perla Helsa використовує файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід роботи на нашому сайті та поза ним. Натискаючи "Прийняти все", ви погоджуєтесь на збереження файлів cookie, як зазначено в нашій політиці конфіденційності. Ви можете змінити свої налаштування в будь-який час.