Популярні продукти

Вітамін D3: користь чи дефіцит

Вітамін D3: користь чи дефіцит

Читати 11 хвилин

Головні тезиси

  • Вітамін D прирівнюється до гормону, так як впливає більш ніж на 3000 процесів в організмі.
  • В Україні дефіцит Вітаміну D мають 92% дітей і 82% дорослих, а у світі статистика приблизно така ж.
  • З їжі неможливо отримати необхідну кількість Вітаміну D.
  • Робота в офісі, закритий одяг, смог і використання сонцезахисних засобів — все це перешкоджає отриманню Вітаміну D.
  • Єдиний варіант заповнити дефіцит і підтримувати оптимальний рівень Вітаміну D — приймати його в капсулах.

Вітамін D3 входить в топ-3 добавок для імунітету. Є необхідним компонентом для здорових кісток, зубів і м'язів. Важливий для волосся, шкіри, серця, гарного настрою, сну і балансу гормонів.

Будь-яке інше джерело пише про користь Вітаміну D, але за фактом — це не зовсім користь, яку ми отримуємо від його прийому, а усунення шкоди, яку завдає організму його дефіцит або недостатність. Тому ми почнемо статтю з інформації про дефіцит, причини його появи, симптоми і наслідки. А закінчимо тим, який рівень потрібен, аби не було дефіциту Вітаміну D, як його підняти і який продукт найкраще з цим впорається.

Ми в Perla Helsa® спираємося на доказову базу клінічних досліджень під час написання контенту і консультації наших покупців. Ми хочемо поділитися з тобою інформацією, зібраною за роки, і будемо писати лише правду. Наприкінці цієї статті будуть прикріплені посилання на клінічні дослідження.

 

То чи є користь від Вітаміну D?

Користь Вітаміну D лише одна — його нормальний рівень в організмі. Чому він такий важливий? — читай нижче

Вітамін D прирівнюється до гормону, бо впливає на більш ніж 3000 процесів в організмі. Тому так важливо уникати дефіциту або недостатності, що є у більш ніж 90% населення3 .

Як показують клінічні дослідження — дефіцит або недостатність Вітаміну D шкодять організму, а особливо:

Імунній системі — підвищуючи ризик інфекційних захворювань

Стану волосся і шкіри — посилюючи запальні процеси

Нервовій системі — підвищуючи ризик депресії

Обміну речовин — не засвоюються важливі мікроелементи

Ендокринній системі — порушуючи гормональний фон

Роботі серця і судин — підвищуючи ризик серцево-судинних захворювань

Здоров'ю зубів і кісток — виникає карієс, з'являється біль у м'язах і суглобах і ломота в тілі; може призвести до таких захворювань у дітей, як рахіт

Формуванню плода — може призвести до ускладнень під час вагітності

Перераховані нами дані — підтверджені клінічними дослідженнями.

Майже 100% пацієнтів з летальним кінцем від COVID-19 мали дефіцит Вітаміну D — показало дослідження в Індонезії.

Тому "користь", можна сказати, стосується кожного з пунктів вище, коли Вітамін D приходить в норму. І навпаки, якщо у тебе недостатність або дефіцит — кожна з перерахованих функцій організму не працює належним чином.

 

Дефіцит Вітаміну D: трохи статистики 

Витамин Д

Навіть в сонячній Іспанії та Італії високий рівень захворюваності на COVID-19 пов'язаний саме з недостатністю Вітаміну D. Це довели вчені з Фонду лікарні королеви Єлизавети.

Чому дефіцит настільки поширений?

Основну частину Вітаміну D ми можемо отримати від прямих сонячних променів через шкіру, приблизно з 11:00 до 15:00. Також ми отримуємо Вітамін D з продуктів харчування, але цього мізерно мало. Для прикладу, щоб покрити денну норму Вітаміну D, необхідно з'їсти 40 жовтків — що нереально і шкідливо для здоров'я.

Робота в офісі, закритий одяг, забруднене повітря і використання сонцезахисних засобів — все це перешкоджає отриманню Вітаміну D. Наприклад, нанесення сонцезахисного крему (SPF-15 і вище) знижує синтез Вітаміну D на 93%! Навіть якщо ми сидимо в приміщенні і вікна виходять на сонячну сторону — наше тіло все-одно не буде виробляти Вітамін D, тому що ультрафіолетові промені не проходять через скло.

У грудні 2020 року ми в Perla Helsa вирішили провести міні-дослідження. Всі співробітники компанії здали аналіз на вміст Вітаміну D у крові.

Ось що показали результати аналізів:

Витамин D

Всього здали: 24 людини

Дефіцит: 15 людей

Недостатність: 7 людей

Норма — лише у 2 людей: одна людина — приймала Вітамін D3 раніше, а друга — регулярно буває в жарких країнах.

У більшої частини команди — дефіцит Вітаміну D, і тільки у двох людей — рівень у нормі, але лише трохи більше 30 нг / мл. Важливо, що перед здачею аналізів ніхто не приймав вітамін раніше — крім однієї людини, у якої рівень Вітаміну D у нормі.

Знаючи ці факти, очевидно одне:

Ризик дефіциту Вітаміну D — у кожного.

 

Який рівень Вітаміну D вважається дефіцитом, а який — нормою?

За даними Американської Академії Педіатрії (AAP) за 2008 рік:

Дефіцит — коли рівень Вітаміну D у крові нижче 20 нг / мл.

Недостатність — нижче 30 нг / мл.

Норма — від 30 до 100 нг / мл.

Але варто враховувати великий діапазон норми від 30 до 100 — це як від одного кінця міста до іншого. Також важливо, що дані 2008 року застаріли. За 13 років було проведено десятки досліджень, які доводять, що офіційно прийняті норми занижені, бо у більшості населення планети — дефіцит.

Відповідно, якщо слідувати логіці, оптимальний рівень — це 30 + 100 поділити на 2, разом близько 65 нг / мл. У зв'язку з пандемією багато експертів медицини і нутриціології рекомендують, щоб рівень був не нижче 85 нг / мл.

 

Симптоми дефіциту Вітаміну D

Багато людей не усвідомлюють свого дефіциту, тому що на початкових етапах симптоми не завжди помітні. Але якщо ти відчуваєш відразу кілька симптомів з цього списку, є висока ймовірність дефіциту Вітаміну D:

Вітамін Д

Тому приймати Вітамін D3 у вигляді добавки необхідно кожному, навіть якщо він у нормі — щоб не знижувався.

А щоб отримати від прийому максимум користі, вибирай добавку з чистим складом, на природній масляній основі і з максимальною біодоступністю.

Вітамін D3 від Perla Helsa зі Швейцарії для твого фізичного та ментального здоров’я

 

Що дає відсутність дефіциту Вітаміну D?

Головна функція Вітаміну D3 — допомагати Кальцію і Фосфору засвоюватися, а це наші здорові кістки, м'язи, серце, зір, шкіра, волосся, зуби і нігті. Тобто, якщо ти не отримуєш Вітамін D3, твій організм буде гірше засвоювати ці мінерали.

Коли ми пишемо про користь Вітаміну D3 — ми маємо на увазі користь, яку дає організму прийом цієї дієтичної добавки:

Зміцнює імунітет, бореться із захворюваннями

"Найбільш вразлива група населення до COVID-19 — та, у якої найбільший дефіцит Вітаміну D", — дослідники з Фонду лікарні королеви Єлизавети і Університету Східної Англії.

"У пацієнтів старше 40 років з достатнім рівнем Вітаміну D ймовірність смерті від коронавірусу була на 51,5% нижче, ніж у пацієнтів з його дефіцитом".

Вітамін D3 входить в топ-3 корисних речовин для сильного імунітету13 та захисту від вірусних інфекцій12. За даними університету Саутгемптона в Англії, у цьому списку лідирують також Вітамін С, Цинк і Омега-3 кислоти.

Запобігає таким аутоімунним захворюванням, як: цукровий діабет 1 типу, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит та інші запальні захворювання.

Вітамін D3 — онкопротектор. Дослідження доводять, що прийом вітаміну знижує захворюваність і смертність від раку товстої кишки, грудей, простати і яєчників4.

Запобігає розвитку рахіту у дітей та остеопорозу у дорослих, бо регулює засвоєння Кальцію в організмі. Зменшує болі в суглобах і ефективний у лікуванні сколіозу.

 Вітамін Д3 для шкіри

Робить шкіру пружною, бореться з акне та випадінням волосся 

Вітамін D3 стимулює вироблення колагену, який з віком зменшується.

Сприяє регенерації клітин і уповільнює їх старіння;

Знижує запальні процеси у тканинах6 — тому необхідний для шкіри з акне7 17 і при випадінні волосся.

Відновлює баланс нервової системи, зменшує ризик депресії

Вітамін D3 — натуральний антидепресант10, покращує сон і усуває безсоння. Дослідження показали, що у людей з депресією, які приймали Вітамін D3, зменшилися симптоми цієї хвороби;

Підвищує рівень серотоніну і дофаміну — основних гормонів, які впливають на психоемоційне здоров'я;

Знижує вироблення гормону стресу — кортизолу.

 Вітамін Д для сухднення

Покращує метаболізм і допомагає при схудненні

Дослідники з Тегеранського університету медичних наук провели експеримент14 на жінках із зайвою вагою. Їх поділили на дві групи: одна група регулярно отримувала Вітамін D3, а інша — плацебо. Через 12 тижнів учені виявили значне зниження маси тіла у жінок з ожирінням за рахунок збільшення рівня Вітаміну D в організмі.

при взаємодії з Кальцієм прискорює вироблення протеїну, що сприяє спалюванню калорій і формує м'язову тканину;

заряджає енергією і бадьорістю, чим стимулює фізичну активність.

Корисний для ендокринної системи, сприяє зачаттю

Стимулює вироблення жіночих і чоловічих статевих гормонів: естрогену, прогестерону і тестостерону;

Покращує репродуктивну систему і сприяє зачаттю. Дослідження показали, що жінки з оптимальним рівнем Вітаміну D мають ймовірність завагітніти в рази вище, ніж жінки з низьким рівнем;

Покращує чутливість до інсуліну, допомагає збалансувати рівень цукру у крові. Важливий для гормонів щитоподібної залози;

Зменшує симптоми клімаксу, такі як гарячі припливи та настрій.

Корисний для серцево-судинної системи

Знижує вироблення гормону стресу — кортизолу, який звужує судини і у такий спосіб може підвищувати тиск. Низький рівень Вітаміну D був пов'язаний з високим кров'яним тиском. Дослідження показують, що прийом Вітаміну D3 знижує тиск, що зменшує ризик серцевих нападів та інсульту.11

Зміцнює стінки судин.

Зміцнює кістки, м'язи і зуби

витамин д польза

"Сонячний" вітамін допомагає Кальцію і Фосфору краще засвоюватися — а ці мінерали нам життєво необхідні для здоров'я кісток, м'язів і зубів. При дефіциті Вітаміну D кістки стають крихкими і деформуються. Його нормальний рівень в організмі попереджає розвиток рахіту у дітей та остеопорозу у дорослих.

Також при дефіциті Вітаміну D виникають проблеми з емаллю, що призводить до карієсу і кривизни зубів у дітей, неправильного прикусу та інших проблем. В університетах Копенгагена і Орхуса в Данії провели дослідження за участю 623 вагітних жінок і поділили їх на 2 групи. Одна з груп приймала добавки Вітаміну D3. 6 років потому стоматологи під час огляду виявили, що у дітей тих жінок, які  приймали Вітамін D3 в період вагітності, захворювань порожнини рота, дефектів зубної емалі і карієсу було приблизно на 50% менше, і зуби росли краще і міцніше.

У грудному молоці міститься приблизно десята частина від необхідної для немовляти кількості цього вітаміну. В інших продуктах харчування Вітаміну D3 теж недостатньо. Найбагатше джерело Вітаміну D3 — це сонце, але через ризик розвитку раку шкіри ВООЗ рекомендує захищати шкіру дитини від прямих сонячних променів з 11 до 15 (а саме в цей час організм може засвоїти Вітамін D3).

Вітамін D необхідний всім — особливо дітям ще до народження для правильного розвитку всіх систем організму9.

Вітамін D капсули

Здорова вагітність

Вітамін D — "must-have" для жіночої репродуктивної системи. Дані досліджень доводять, що дефіцит Вітаміну D призводить до ускладнень під час вагітності, і навіть до її переривання5.

У трьох випробуваннях за участю 477 жінок ризик передчасних пологів для жінок, які отримували Вітамін D3, знижувався на 64%. Для немовлят, матері яких приймали Вітамін D3, ймовірність народитися з масою тіла <2500 г на 60% менше, ніж у тих, хто його не приймав.

Роль Вітаміну D для жінок, які планують вагітність:

позитивно впливає на ймовірність настання і розвитку здорової вагітності;

благотворно впливає на виношування дитини, знижує ризики викидня;

сприяє лікуванню безпліддя.

Важлива роль Вітаміну D у підготовці до вагітності доведена як серед фертильних жінок, так і серед жінок, що перебувають на лікуванні від безпліддя.

 

Як підвищити рівень Вітаміну D?

Єдиний оптимальний варіант — приймати добавки з Вітаміном D3. Щоб отримувати максимальну користь від прийому, вибирай добавку з чистим складом, на природній основі і з найвищою біодоступністю.

 

Вітамін D3 від Perla Helsa® — щоденна підтримка твого здоров'я і краси:

100% натуральний холекальциферол

Виготовлений у Швейцарії

Максимальна біодоступність — оскільки це жиророзчинний вітамін, оливкова олія у складі сприяє максимальній засвоюваності

Без єдиної добавки

 

Яка добова доза Вітаміну D3?

Є дві мети прийому Вітаміну D3:

1. Для усунення дефіциту;

2. Для підтримки рівня.

При дефіциті Вітаміну D рекомендована добова доза — від 5000 МО. Дослідження NCBI (Національного центру біотехнічної інформації США) доводять, що прийом від 5000 до 50 000 МО Вітаміну D3 вважається безпечним. А оскільки дефіцит Вітаміну D має більша частина людства, вчені і дослідники закликають підвищити норми прийому.

Але дані EFSA (Європейського агентства з безпеки продуктів харчування) 2012 року, вказують, що денна доза для профілактики при нормальному рівні Вітаміну D — до 4000 МО:

• дітям до 1 року: 1000 МО

• дітям 1-10 років: 2000 МО

• дітям з 11 років, дорослим і літнім людям з нормальною вагою: 4000 МО

• вагітним і годуючим: 4000 МО

Але всі люди індивідуальні. Твоє денне дозування може бути як 2000 МО, так і 20 000 МО — це залежить від рівня Вітаміну D і особливостей організму. Ти можеш здати аналіз на 25-гідроксивітамін D, 25-(ОН) D, щоб дізнатися точно свій рівень і добове дозування. Але якщо ти відчуваєш симптоми дефіциту і не хочеш здавати аналіз, ти можеш почати приймати Вітамін D3 вже зараз.

Підтримувати рівень у нормі потрібно постійно. Тривалість прийому Вітаміну D3 для усунення дефіциту: 2-3 місяці. Після цього рекомендуємо здати аналіз повторно, щоб визначити, яке дозування потрібне тобі в подальшому. Адже Вітамін D3 — це будівельний матеріал твого організму, що необхідний цілий рік.

Вітамін D3 — must-have здорового і щасливого життя для дорослих і дітей.

Подбай про себе і своїх близьких — відчувай себе краще кожного дня, підвищуючи рівень Вітаміну D.

Дослідження

Siddiqui, Judhell S. Manansala, Hana A. Abdulrahman, Gheyath K. Nasrallah, Maria K. Smatti, Nadin Younes, Asmaa A. Althani and Hadi M. Yassine. Immune Modulatory Effects of Vitamin D on Viral Infections Maheen.

Ji Yeon Lee, Tsz-Yin So, and Jennifer Thackray. A Review on Vitamin D Deficiency Treatment in Pediatric Patients. 

Dr Zahid Naeem. Vitamin D Deficiency - An Ignored Epidemic. 

M. Rita I. Young and Ying Xiong. Influence of vitamin D on cancer risk and treatment: Why the variability? 

Elisabeth Lerchbaum, Thomas Rabe. Vitamin D and female fertility.

Umar M, Sastry K.S, Al Ali F, Al-Khulaifi M, Wang E, Chouchane A.I. Vitamin D and the Pathophysiology of Inflammatory Skin Diseases.

Dermatology Times, Dermatology Times, December 2020 (Vol. 41, No. 12), Volume 41, Issue 12. Study links vitamin D deficiency with acne.

M Bičíková, M Dušková, J Vítků, B Kalvachová, D Řípová, P Mohr, L Stárka. Vitamin D in anxiety and affective disorders.

Joy A. Weydert. Vitamin D in Children’s Health. 

Sue Penckofer, Joanne Kouba, Mary Byrn and Carol Estwing Ferrans. Vitamin D and Depression: Where is all the Sunshine? 

Suzanne Judd and Vin Tangpricha. Vitamin D Deficiency and Risk for Cardiovascular Disease. 

Philip C. Calder, Anitra C. Carr, Adrian F. Gombart and Manfred Eggersdorfer. Optimal Nutritional Status for a Well-Functioning Immune System Is an Important Factor to Protect against Viral Infections. 

Cynthia Aranow. Vitamin D and the Immune System. 

Zohre Gerveieeha, Fereydoun Siassi, Mostafa Qorbani, Farzaneh Ziaeian, Gity Sotoudeh. The effect of different amounts of vitamin D supplementation on serum calcidiol, anthropometric status, and body composition in overweight or obese nursing women: a study protocol for a randomized placebo-controlled clinical trial.

Robert Krysiak, Anna Szwajkosz, Bogdan Marek, Bogusław Okopień. The effect of vitamin D supplementation on sexual functioning and depressive symptoms in young women with low vitamin D status.

Jung Eun Park, P.B. Tirupathi Pichiah, and Youn-Soo Cha. Vitamin D and Metabolic Diseases: Growing Roles of Vitamin D.

Seul-Ki Lim, Jeong-Min Ha, Young-Ho Lee, Young Lee, Young-Joon Seo, Chang-Deok Kim, Jeung-Hoon Lee, and Myung Im. Comparison of Vitamin D Levels in Patients with and without Acne: A Case-Control Study Combined with a Randomized Controlled Trial.

Дефіцит та недостатність вітаміну D: епідеміологія, діагностика, профілактика та лікування / за ред. проф. В.В. Поворознюка, проф. П. Плудовські. – Донецьк: Видавець Заславський О.Ю., 2014. – 262 с. 

Effect of Vitamin D Status during Pregnancy on Infant Neurodevelopment: The ECLIPSES Study.

Захарова И.Н. , Мальцев С.В., Зубков В.В., Курьянинова В.А. , Дмитриев А.В., Мальцева Л.И., Верисокина Н.Е., Климов Л.Я. , Васильева Э.Н., Малявская С.И., Заплатников А.Л. Влияние витамина D на течение беременности и здоровье новорожденных и детей раннего возраста: современный взгляд на проблему.

Andersen, L. B. et al. Vitamin D insufficiency is associated with increased risk of firsttrimester miscarriage in the Odense Child Cohort1-2. Am. J. Clin. Nutr. 102, 633–638 (2015).

Mumford, S. L. et al. Association of preconception serum 25-hydroxyvitamin D concentrations with livebirth and pregnancy loss: a prospective cohort study. Lancet Diabetes Endocrinol. 6, 725–732 (2018).

Ota, K. et al. Vitamin D deficiency may be a risk factor for recurrent pregnancy losses by increasing cellular immunity and autoimmunity. Hum. Reprod. 29, 208–219 (2014).

Halloran, B. P. & Deluca, H. F. Effect of Vitamin D Deficiency on Fertility and Reproductive Capacity in the Female Rat. J. Nutr. 110, 1573–1580 (2018).

Cedric F. Garland, Frank C. Garland, Edward D. Gorham, Martin Lipkin, Harold Newmark, Sharif B. Mohr, and Michael F. Holick. The Role of Vitamin D in Cancer Prevention.

Patrick J McCullough, Douglas S Lehrer, Jeffrey Amend. Daily oral dosing of vitamin D3 using 5000 TO 50,000 international units a day in long-term hospitalized patients: Insights from a seven year experience.

Pia Elisabeth Nørrisgaard, Dorte Haubek, Jan Kühnisch. Association of High-Dose Vitamin D Supplementation During Pregnancy With the Risk of Enamel Defects in Offspring. A 6-Year Follow-up of a Randomized Clinical Trial.

Fischer D., Schroer A., Ludders D., Cordes T., Bucker B., Reichrath J., et al. . (2007). Metabolism of vitamin D3 in the placental tissue of normal and preeclampsia complicated pregnancies and premature births. Clin. Exp. Obstet. Gynecol. 34, 80–84. 10.3410/f.1090752.543986

Petre Cristian Ilie, Simina Stefanescu, Lee Smith. The role of Vitamin D in the prevention of Coronavirus Disease 2019 infection and mortality.

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.