Головні тезиси
- 90% видимих змін шкіри викликані впливом сонця. Цей процес називається фотостарінням.
- При надлишку цукру в організмі відбувається глікація – один з ключових чинників старіння.
- Без фізичних навантажень кров в організмі циркулює повільніше, а клітини отримують менше кисню. Звідси в'ялість шкіри, відсутність тонусу і відчуття стягнутості.
- Після 20 років наша здатність виробляти Колаген знижується, і кожен рік ми втрачаємо 1% білка. Щоб зберегти молодість шкіри на довгі роки, нам потрібен додатковий прийом Колагену.
- Сквален регенерує та зволожує шкіру, покращує її пружність, виводить токсини.
Сяюча і пружна шкіра – це не тільки результат гарної генетики. В першу чергу, на її стан впливає наш спосіб життя. І чим раніше ми почнемо про це дбати, тим довше зможемо зберегти молодість шкіри.
Які фактори змушують нас старіти швидше і як цього уникнути? Читай у статті.
- Що прискорює старіння шкіри?
- Як зберегти молодість шкіри?
- Суперздатності Колагену
- Сквален – еліксир молодості та природний антиоксидант
- Як Омега-3 піклуються про молодість шкіри?
Що прискорює старіння шкіри?
УФ-випромінювання
90% видимих змін шкіри5 викликані впливом сонця. Цей процес називається фотостарінням.
Промені UVB викликають сонячні опіки, а промені UVA відповідають за більшу частину пошкоджень, пов'язаних з фотостарінням. Вони проникають глибоко в дерму, де містяться волокна Коллагена, і руйнують їх.
Втрата тонусу, сухість, передчасні зморшки і пігментні плями – це сигнали від шкіри про те, що ми проводимо багато часу на сонці і не використовуємо засоби захисту.
Важливо пам'ятати, що УФ-промені не припиняють свою роботу навіть в похмуру погоду і взимку. Тому, шкіра піддається їх впливу круглий рік.
Велика кількість цукру в раціоні
При надлишку цукру в організмі відбувається глікація – один з ключових чинників старіння. Простими словами – це «зацукровування» білків, коли глюкоза накопичується в білкових волокнах і склеює їх.
Саме Колаген – найбільш вразливий до впливу цукру. Через глікацію колагенові волокна стають крихкими, а новий Колаген виробляється повільніше.
Також шкіра з «зацукрованим» Колагеном гірше відновлюється після впливу УФ-променів і більше страждає від агресивних чинників навколишнього середовища – наприклад, забрудненого повітря.
За даними NCBI1, глікований Колаген вперше з'являється в 20 років, а до 80 років він збільшується на 30-50%.
Надмірне вживання цукру відбивається не тільки на стані і зовнішньому вигляді шкіри, але і на здоров'ї в цілому: підвищує ризик діабету, аутоімунних і серцево-судинних захворювань.
Мінімум фізичних активностей
При малорухливому способі життя наші клітини старіють швидше, і з часом цей ефект накопичується.
Дослідження2 показує: жінки, які ведуть сидячий спосіб життя, біологічно старше на 8 років тих жінок, які роблять фізичні навантаження.
Також без фізичних навантажень кров в організмі циркулює повільніше, а клітини отримують менше кисню. Звідси в'ялість шкіри, відсутність тонусу і відчуття стягнутості.
Стрес
Якщо ти до сих пір недооцінюєш «здібності» стресу, це ще один знак поміняти ставлення до нього. Напевно, немає таких процесів в організмі, на які стрес не впливає. І старіння шкіри – один із них.
Запалення і підвищений рівень кортизолу – ось що відбувається всередині, коли ми відчуваємо стрес. Це не тільки заважає нам виробляти власний Колаген, а й призводить до його руйнування. Для шкіри такі процеси означають одне – втрата еластичності і щільності, зморшки і сухість.
Недосипання
Сон – це час, коли в організмі знижується рівень кортизолу, посилюється кровообіг в шкірі і відновлюється власний Колаген, а м'язи обличчя розслабляються після довгого дня.
Якщо ми не висипаємося, цей цикл порушується – гормон стресу продовжує працювати, а клітини шкіри не отримують заслужений відпочинок. А це, як ми вже писали, призводить до розщеплення Колагену і появи зморшок.
Також при постійному недосипі наше тіло не встигає виробляти нові клітини на заміну пошкодженим. Тому зморшки і заломи дають про себе знати.
Результати дослідження3 показують: погана якість сну прискорює старіння шкіри і знижує її захисну функцію.
У жінок, які сплять не більше 5 годин на добу, шкіра після УФ-випромінювання відновлюється гірше, ніж у тих, хто спить по 7-9 годин.
Як зберегти молодість шкіри?
Виділяй час на відпочинок
Коли ми живемо в турбо-режимі і постійно валимося з ніг від втоми, наша шкіра теж страждає і моментально на це реагує.
Намагайся зменшувати фактори стресу, створюй приємні ритуали і дозволяй собі відпочивати.
Підтримуй водний баланс
Пити достатньо води щодня – найпростіший спосіб подбати про шкіру, так як зневоднення – двигун передчасного старіння.
Розраховуй щоденну норму по такій схемі: 30 мл води х 1 кг ваги.
Намагайся сильно не налягати на воду ввечері, так як це збільшує навантаження на нирки.
Маленька порада: купи гарну пляшку для води і завжди тримай її поруч з собою. Так ти зможеш швидше виробити корисну звичку, і при цьому будеш отримувати візуальне задоволення.
Приймай Колаген додатково
Колаген – це найпоширеніший білок в організмі і за сумісництвом 70% структури нашої шкіри. Ось чому без Колагену вона виглядає старше, ніж хотілося б – з ранніми зморшками і тьмяним кольором.
Після 20 років наша здатність виробляти Колаген знижується, і кожен рік ми втрачаємо 1% білка. Це стає особливо помітним до 25-30 років – коли з'являються перші зморшки.
Щоб зберегти молодість шкіри на довгі роки, нам потрібен додатковий прийом Колагену.
Суперздатності Колагену:
- Підвищує пружність шкіри
- Розгладжує зморшки і розтяжки
- Підтримує зволоженість
- Відновлює шкіру після постакне
В результаті дослідження4, у жінок, які приймали пептиди Колагену протягом 1 місяця, шкіра стала еластичнішою – на відміну від тих, хто отримував плацебо.
Використовуй SPF-засіб
Ти ж пам'ятаєш, що надмірне УФ-випромінювання – це головний ворог молодий і сяючої шкіри? Подбай про те, щоб санскрін став частиною твоєї щоденної рутини – незалежно від погоди і пори року.
Як читати етикетку санскріну і вибрати відповідний засіб – розповіли в нашому матеріалі.
Додай антиоксиданти в свій раціон
Нашу шкіру атакують вільні радикали – молекули, які руйнують здорові клітини. Вони потрапляють ззовні – в основному, із забрудненого повітря, а також утворюються в самому організмі – якщо ми неправильно харчуємося або сильно стресуємо.
Хоч наш організм має власний захист, вона з часом слабшає – вільні радикали накопичуються, а пошкоджених клітин стає більше.
Без достатньої кількості антиоксидантів з'являються передчасні ознаки старіння, шкіра втрачає пружність і стає тьмяною. Тому так важливо додати їх до свого раціону.
Сквален – це природний антиоксидант. Що він робить для шкіри?
Насичує клітини киснем
Запускає процес регенерації
Зволожує шкіру і робить її пружною
Бореться з ознаками фотостаріння
- Виводить токсини з організму
Займайся спортом, який приносить задоволення
Під час фізичних вправ у нас посилюється кровообіг. А це значить, що до клітин шкіри надходить більше кисню і поживних речовин. Коли наші клітини здорові, шкіра виглядає сяючою і підтягнутою.
Але на цьому бенефіти спорту не закінчуються. Коли ми тренуємося, в організмі знижується рівень кортизолу – гормону стресу, знайомого нам, як руйнівник Колагену. А на заміну кортизолу приходять ендорфіни – гормони щастя.
Тренування не обмежуються силовими і бігом. Йога, пілатес, барре, танці – вибирай те, що тобі до душі, і займайся спортом з любові до себе і свого тіла.⠀
Збагачуй раціон корисними жирами Омега-3
Якщо виключити з раціону шкідливі жири (фастфуд, випічку, напівфабрикати) – твоя шкіра зрадіє. А якщо ще й додати корисні – вона зрадіє подвійно.
Омега-3 – це жирні кислоти, які відповідають за правильну роботу клітин і підтримують захисний бар'єр шкіри. Вони не виробляються в організмі самостійно, тому для краси і здоров'я шкіри потрібні нам додатково.
Як Омега-3 піклуються про молодість шкіри?
- Допомагають клітинам оновлюватися
- Надають шкірі сяйво
- Прискорюють загоєння ран
- Знижують чутливість до УФ-випромінювання
Почни з цих кроків і поступово впроваджуй їх в своє життя. Адже від наших звичок зараз залежить те, як ми будемо виглядати і відчувати себе в будь-якому віці.
Дослідження
- Victor Gabriel Clatici, Daniel Racoceanu, Claude Dalle, Cristiana Voicu, Lucia Tomas-Aragones, Servando E. Marron, Uwe Wollina, Simona Fica. Perceived Age and Life Style. The Specific Contributions of Seven Factors Involved in Health and Beauty.
- Aladdin H. Shadyab, Caroline A. Macera, Richard A. Shaffer, Sonia Jain, Linda C. Gallo, Michael J. LaMonte, Alexander P. Reiner, Charles Kooperberg, Cara L. Carty, Chongzhi Di, Todd M. Manini, Lifang Hou, Andrea Z. LaCroix. Associations of Accelerometer-Measured and Self-Reported Sedentary Time With Leukocyte Telomere Length in Older Women.
- P Oyetakin-White, A Suggs, B Koo, M S Matsui, D Yarosh, K D Cooper, E D Baron. Does poor sleep quality affect skin ageing?
- Proksch E., Segger D. Degwert J., Schunck M., Zague V., Oesser S. Oral Supplementation of Specific Collagen Peptides Has Beneficial Effects on Human Skin Physiology: A Double-Blind, Placebo-Controlled Study.
- Skin Cancer Foundation. Photoaging: What You Need to Know About the Other Kind of Aging.