Головні тези:
• Після 30 років зменшується вироблення колагену, що призводить до втрати пружності шкіри.
• До основних вікових змін шкіри відносяться пігментація, сухість, тонкі зморшки, а також зниження еластичності.
• Для омолодження шкіри необхідно використовувати засоби з ретинолом, пептидами, гіалуроновою кислотою та антиоксидантами.
• Для уповільнення старіння ефективним буде додатковий прийом колагену, Омега-3, вітамінів А, С, Е та гіалуронової кислоти всередину.
Шкіра після 30 змінюється. Можуть зʼявлятися глибші лінії, зморшки, пігментні плями чи навіть втрата обʼєму. Це нормальний фізіологічний процес, якого не варто боятися. Але чудовою ідеєю буде організувати якісний щоденний догляд за шкірою обличчя після 30. Це закладе фундамент для збереження молодості на десятиліття вперед. Пропонуємо розібратися, як правильно це зробити, разом!
Як змінюється шкіра після 30 років і чому важливо змінити догляд
Необхідно визнати, що шкіра після 20 і 30 років відрізняється. Звичайно, має значення те, як ти доглядала за нею до цього віку. Але є внутрішні процеси, на які досить важко вплинути. Наприклад, зменшення вироблення колагену.
Уповільнення вироблення колагену та перші зморшки
Колаген – це найбільш поширений в організмі білок. Він міститься у шкірі, кістках, мʼязах, сухожиллі та звʼязках. Він складає приблизно 30% від загальної кількості білка в тілі. Завдяки йому зберігається структура та міцність тканин, шкіра залишається гладкою, а суглоби гнучкими.
Крім того, колаген бере участь у заживленні ран, підтримці серцево-судинної системи та навіть забезпеченні цілісності кишківника. Отож, крім того, що від нього залежить вигляд шкіри після 30, він також важливий для здоровʼя всього організму.
На жаль, зниження кількості колагену – одна з основних причин вікових змін. Після 20 років щорічно організм виробляє на 1% менше цього білка. З часом дефіцит накопичується, і на шкірі обличчя після 30 років починають проявлятися перші вікові зміни.

Втрата вологи та зниження еластичності
Шкіра починає помітно втрачати еластичність у проміжку 30-40 років. Часто найбільш чутлива до цього шкіра навколо очей. Можливо, ти вже помітила, що ця ділянка тепер не така пружна, як була раніше?
Еластичність шкіри – це здатність розтягуватися і повертатися до початкової форми. Втрата цих властивостей називається еластоз. Тоді шкіра виглядає зморшкуватою та може обвисати. Призвести до такого стану може різке зниження колагену, вплив сонця, куріння, погане повітря, дефіцит вітамінів та втрата вологи.
Крім того, з віком знижується здатність шкіри утримувати вологу. Сухість та зневоднення – це додаткові фактори, які можуть заважати зберегти молодість після 30. Часто ці проблеми ототожнюють, але це не зовсім правильно. Суха шкіра – це та, якій не вистачає шкірного сала, в той час, як зневодненій – не дістає води. Детальніше про ці проблеми та як з ними впоратися ми розповідали в іншій статті.
Не турбуйся, всі ці зміни не відбуваються в один момент! Завдяки цьому в тебе є достатньо часу, щоб розібратися, як доглядати за шкірою обличчя після 30.
Базовий догляд за шкірою після 30: що потрібно додати?
Перегляд пріоритетів, інша динаміка взаємостосунків, стрімкий розвиток та новий графік – життя після 30 таке захопливе! Так само багато змін переживає і твоя шкіра після 30. Ти можеш помітити, що деякі із перевірених та улюблених продуктів вже не дають такого результату, як раніше. Саме тому варто підготувати шкіру до вікових змін за допомогою цільових компонентів у догляді.
Ідеальний догляд за шкірою обличчя після 30 повинен фокусуватися на профілактиці старіння та якісному догляді. Час знайомитися з сироватками та кремом під очі! Але розгляньмо всі етапи догляду послідовно.
Очищення
Якщо ти приділяла час догляду за шкірою до 30, то вже дещо знаєш про цей етап. Він не втрачає своєї важливості з віком і є одним із важливих правил догляду за обличчям після 30.
Уважно постався до вибору засобу для очищення шкіри. Він не повинен пересушувати шкіру зранку, коли вони така чутлива після сну, але вже ввечері має легко та без зайвого тертя змивати залишки макіяжу та сонцезахисний засіб. Памʼятай, якщо у тебе є відчуття стягнутості шкіри після вмивання – значить ти користуєшся надто агресивним засобом. Запорука правильного догляду за шкірою обличчя після тридцяти – вибір якісних продуктів, які підходять саме тобі.
Порада: якщо після міцелярної води твоя шкіра почувається не надто комфортно, спробуй користуватися гідрофільною олією. Вона не лише допоможе якісно видалити макіяж, але й покращить еластичність.

Зволоження
Зволоження – це надзвичайно важливий етап у догляді за шкірою після 30 років. Багато косметологів радять починати з тонера. Ні-ні, йдеться не про ті спиртові продукти, якими ти користувалася у підлітковому віці, коли шкіра була схильна до акне та висипань. Краще обрати тонер із кислотами з відлущувальним ефектом, антиоксидантами або протизапальними компонентами.
Далі – крем для обличчя. Догляд за шкірою обличчя після 30 потребує кращого зволоження, ніж у молодшому віці. Усе через те, що тепер здатність утримувати вологу дещо знижена.
Є 3 потужних компоненти, які здатні якісно покращити твою шкіру:
• Кераміди – це ліпіди (жири), які формують до 50% складу шкірного бар'єра. Вони укріплюють його, запобігають втраті вологи та захищають шкіру від зовнішніх подразників.
• Гіалуронова кислота – найкращий зволожувач для твоєї шкіри. Вона здатна притягувати та утримувати в шкірі у 1000 разів більше води, ніж її власна вага. Саме той компонент в доглядовій косметиці, який допомагає зберегти молодість шкіри обличчя після 30.
• Ніацинамід – це багатофункціональний антиоксидант. Він зміцнює шкірний бар’єр, заспокоює подразнення, регулює вироблення себуму (шкірного сала), зменшує почервоніння та гіперпігментацію, допомагає шкірі відновлюватися після впливу сонця.
Навіть якщо твоя шкіра схильна до висипань, ці компоненти достатньо безпечні, щоб виконувати свою роботу та при цьому не закупорювати пори.
Перші антивікові компоненти: ретинол, пептиди, вітамін С
Як доглядати за обличчям після 30? Додай до бʼюті рутини цільові продукти, які містять високі концентрації активних інгредієнтів та призначені для розвʼязання конкретних проблем зі шкірою. Розглянемо деякі з них.
Ретинол
Це форма вітаміну А, яка допомагає шкірі оновлюватися, робить її більш гладкою, зменшує зморшки, допомагає боротися з акне і покращує загальний стан обличчя. Як ми говорили вище, після 30 років шкіра починає повільніше виробляти колаген, тому ретинол стає особливо корисним — він допомагає підтримувати її пружність і молодість. Це дієвий компонент для догляду за собою після 30.
Важливо вводити ретинол поступово та проконсультуватися зі спеціалістом перед тим. Все через те, що спочатку він може викликати подразнення: почервоніння, сухість та навіть висипання. Зазвичай це нормальна реакція, адже шкіра має звикнути.
Якщо ти також користуєшся вітаміном С, важливо пам’ятати: вітамін С наносять вранці, ретинол — ввечері. І завжди використовуй сонцезахисний крем, бо ретинол робить шкіру чутливішою до сонця.
Вітамін С
Це антиоксидант, який приносить шкірі безліч користі, якщо додати його до свого догляду. Він захищає шкіру від вільних радикалів, що руйнують колаген, освітлює пігментні плями, вирівнює загальний тон обличчя та допомагає зменшити появу зморшок. Мрієш про красиву шкіра після 30? Придивися до цього інгредієнта!
Ефективність вітаміну С у складі косметичних засобів залежить від його форми та концентрації. Оптимальною вважається концентрація L-аскорбінової кислоти в межах 10–20%. Для підвищення ефективності вітамін С часто поєднують з іншими антиоксидантами, такими як вітамін Е та ферулова кислота. Важливо також правильно зберігати цей продукт. Все через те, що вітамін С є нестійким і швидко окислюється під впливом світла, тепла та повітря.

Пептиди
Пептиди – це маленькі ланцюжки амінокислот, які допомагають шкірі залишатися міцною, пружною та здоровою. Вони стимулюють вироблення колагену й еластину – білків, що відповідають за молодість шкіри. Також пептиди допомагають зменшувати зморшки, покращують еластичність, зміцнюють захисний бар'єр шкіри й навіть можуть боротися із запаленням та акне.
У догляді за шкірою обличчя після 30 у домашніх умовах пептиди особливо корисні, адже допомагають їй, коли природні процеси уповільнюються. Важливо: пептиди добре поєднуються з гіалуроновою кислотою, ніацинамідом, антиоксидантами та церамідами, але їх краще не змішувати з кислотами із дуже низьким pH.
Вітаміни та добавки для молодості шкіри після 30
Ефективний догляд за особою після 30 не може обмежуватися лише продуктами для зовнішнього застосування. Варто також підтримувати організм зсередини.
Колаген: уповільнює старіння
Як доглядати за собою після 30 не лише зовні, але й зсередини? Зверни увагу на колаген!
Дослідження свідчать, що додатковий прийом колагену може зменшити прояви старіння, зокрема поширення зморшок та сухість шкіри. Наприклад, 12-тижневий експеримент, у якому взяли участь 72 жінки, показав, що прийом 2,5 г колагену на день значно зволожує шкіру, робить її більш гладкою та еластичною.
Для твоєї зручності на сайті Perla Helsa представлений колаген у вигляді нектару та порошку. Ти можеш обрати той, який зручніше приймати саме тобі. У складі продуктів лише морський колаген, який має низьку молекулярну масу, а тому засвоюється у 1,5 раза швидше. Гіалуронова кислота та вітамін С у складі підсилюють дію колагену, забезпечують глибоке зволоження зсередини та природне сяйво. Це справжній секрет молодості!

Гіалуронова кислота: зволоження зсередини
Гіалуронова кислота – ще одна речовина, яка допомагає зберегти молодість після 30. Якщо приймати її у вигляді добавок, це допомагає не тільки зволожити шкіру зсередини, а й покращити стан суглобів. Дослідження показали, що регулярний прийом гіалуронової кислоти може зменшити біль при остеоартриті, оскільки вона підтримує нормальний стан суглобової рідини, яка діє як природне «мастило».
Для шкіри гіалуронова кислота працює як магніт для води — допомагає утримувати вологу, завдяки чому шкіра стає більш пружною, гладкою і має здоровіший вигляд.
Вітаміни А, С, Е – антиоксидантний захист
Вітаміни А, С і Е – це три союзники у шляху до здорової та сяючої шкіри обличчя після 30. Вітамін А підтримує оновлення клітин і допомагає шкірі залишатися гладенькою та еластичною. Вітамін С стимулює вироблення колагену та зміцнює судини, завдяки чому шкіра виглядає свіжішою й менше піддається віковим змінам. Вітамін Е захищає клітини від окислювального стресу, зберігає природне зволоження шкіри та допомагає їй боротися із зовнішніми подразниками.
Регулярний прийом цих вітамінів — це інвестиція у твою красу на роки вперед. Це чудове доповнення до зовнішнього догляду за шкірою після 30.
Омега-3 – підтримка пружності шкіри
Омега-3 — це незамінні жирні кислоти, які наш організм не може виробляти самостійно, тому важливо отримувати їх з їжею або добавками. Вони допомагають зберегти шкіру після 30 пружною, еластичною та добре зволоженою. Регулярний прийом Омега-3 зменшує втрату вологи, підтримує природний захисний бар'єр шкіри та навіть допомагає зменшити запалення та подразнення.
Обирай Омега-3 від Perla Helsa для себе та свого малюка. У нас представлені варіанти із Тунця та Тріски як для дорослих, так і для дітей. Омега-3 – одні з найефективніших помічників для здоров’я та краси шкіри!
Популярні косметичні процедури після 30
Догляд за шкірою обличчя після 30 може не обмежуватися домашньою рутиною. Косметологи пропонують велику кількість процедур, які уповільнюють старіння шкіри та покращують загальний вигляд.
• Ботокс/диспорт. Це інʼєкції, які допомагають розслабити мʼязи, тим самим помʼякшуючи прояви вікових змін.
• Філери. Хороший варіант для тих, хто хоче розгладити зморшки, покращити овал обличчя чи збільшити обʼєм губ, щік чи вилиць.
• Хімічні пілінги. Допоможе розвʼязати проблему нерівного тону шкіри, слідів від акне та прибере тонкі зморшки.
• Лазерні процедури. Справді ефективна процедура для підтяжки та шліфування шкіри. Якщо додати їх в догляд за собою після 30, це допоможе мінімізувати шкідливий вплив від сонця, прибрати тонкі заломи та візуально зменшити пори.
Помилки в догляді, які пришвидшують старіння
Але правильно доглядати за обличчям після 30 неможливо, якщо ти:
• Не завжди користуєшся сонцезахисним кремом.
• Не змиваєш макіяж та не очищуєш шкіру перед сном.
• Надто часто виконуєш пілінг чи користуєшся агресивними скрабами.
• Використовуєш продукти зі спиртами, сульфатами та агресивними ароматизаторами.
• Ніяк не доглядаєш за руками та шиєю.
• Недостатньо зволожуєш шкіру.
• Користуєшся косметикою після закінчення її терміну придатності.
Перевір себе та не допускай цих помилок у майбутньому, якщо хочеш мати красиву шкіру після 30.
Як продовжити молодість шкіри після тридцяти?
Щоб зберегти молодість шкіри обличчя після 30, достатньо використовувати якісні засоби, які підходять саме тобі, підходити до догляду комплексно та виконувати його регулярно.

Що потрібно для підтримки молодості шкіри тіла?
Щоб підтримати молодість шкіри тіла, важливо дбати про зволоження та харчування. Використовуй зволожувальні креми з гіалуроновою кислотою та вітамінами A, C і E, додавай в раціон Омега-3 й антиоксиданти для здоров’я шкіри. Не забувай також про регулярний пілінг і масаж, щоб покращити текстуру та пружність.
Зроби турботу про себе частиною свого життя і стань кращою версією себе у 30+. Perla Helsa завжди готові допомогти тобі на цьому шляху. За безкоштовною консультацією пиши нам на сайті або звертайся в директ.
- The Best Skin-Care Routine for Your 30s
- The best skincare routine to use in your 30s – plus, an easy and affordable routine to follow
- The Aging Process: How and Why Collagen Production Slows Down Over Time
- 13 Science-Backed Ways to Improve Skin Elasticity
- How to Treat Dry and Dehydrated Skin: Tips from Dermatologists
- Peptides In Skin Care 2024: Benefits, Side Effects & How To Use
- The Ultimate Guide to the Best Skincare Regimen for 30-Year-Olds
- Skincare in Your 30s: Everything You Need to Know
- The Best Anti-Aging Vitamins and Supplements
- 10 Skincare Mistakes That Are Secretly Aging Skin