Як поєднувати вітаміни між собою? Повний гайд
Основні тези:
• Кожна добавка, яку ти приймаєш взаємодіє не тільки з твоїм організмом, а й з іншими речовинами, які потрапляють в нього.
• Синергія — це коли дві, або більше речовини працюють разом, їх позитивний ефект більший, ніж кожної окремо.
• Антагонізм — коли дві та більше речовини, будуть, навпаки, заважати одна одній.
• Вітамін B6 допомагає магнію краще засвоюватися і всмоктуватися в клітини.
• Залізо може знижувати засвоєння цинку, якщо приймати їх одночасно у великих дозах.
• Окрім розуміння того, як правильно поєднувати вітаміни, важливо також знати основні правила та рекомендації щодо їх прийому.
Чи знаєш ти, що не всі вітаміни однаково добре працюють при одночасному прийомі? А деякі добавки взагалі не рекомендовано приймати разом, через те, що при взаємодії вони можуть пригнічувати дію одне одного? У цій статті ми детально пояснюємо, як поєднувати вітаміни та добавки між собою, щоб отримати максимум користі. А ще на тебе чекає дуже приємний та корисний сюрприз — повна таблиця сумісності вітамінів і трекер прийому добавок. Тож обовʼязково читай до кінця!
Особливості сумісності вітамінів та мінералів
Коли ми приймаємо одразу декілька вітамінів, то звісно ж, хочемо зробити якнайкраще для свого самопочуття. Але кожна добавка, яку ти приймаєш взаємодіє не тільки з твоїм організмом, а й з іншими речовинами, які потрапляють в нього. При тому, це стосується як полівітамінних комплексів (ті, де в одній капсулі одразу кілька мінералів), так і моновітамінів при одночасному прийомі. Деякі з них можуть посилювати один одного, а інші, навпаки, погано взаємодіють і сповільнюють засвоєння один одного. Це явище ще називають принципом синергії та антагонізму.
Як працює принцип синергії та антагонізму?
Він простими словами пояснює, як саме різні речовини поєднуються в твоєму організмі:
Синергія
Коли дві, або більше речовини працюють разом, їх позитивний ефект більший, ніж кожної окремо. Мікронутрієнти, що «дружать» між собою (тобто знаходяться у синергіі), дають кращий і швидший ефект навіть у невеликих дозуваннях, бо взаємно підсилюють один одного.
Антагонізм
У цьому випадку, дві та більше речовини, що взаємодіють, навпаки, заважатимуть одна одній. Вітаміни антагоністи можуть нейтралізувати дію, зменшувати засвоюваність чи ефективність один одного.
Саме тому важливо розуміти (або знати, де можна підглянути), як різні вітаміни та добавки взаємодіють між собою. Обовʼязково читай цей матеріал до кінця, адже там ми поділимося ну дууже корисним посиланням, яке допоможе тобі отримувати максимум користі від прийому нутрієнтів!
Як правильно поєднувати вітаміни між собою?
Як ти вже знаєш, деякі добавки краще приймати окремо, але є й такі, які лікарі рекомендують пити в комплексі. Нижче розповідаємо про найпопулярніші поєднання вітамінів, що точно «дружать» між собою:
Вітамін D + К2
Ці вітаміни часто рекомендують приймати разом, оскільки вони чудово доповнюють один одного в підтримці здоров'я кісток і серцево-судинної системи. Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, який ти отримуєш із їжі та підтримує його оптимальний рівень в крові. К2 направляє кальцій у кістки й зуби, а також запобігає його накопиченню в артеріях, що може відбуватися при довготривалому прийомі високих дозувань вітаміну D.
Магній + вітамін В6
Якщо ти хоч раз купувала магній, то скоріше за все помічала, що він майже завжди з вітаміном В6 у складі. Все тому, що ці два компоненти ідеально доповнюють один одного.
Вітамін B6 допомагає магнію краще засвоюватися і всмоктуватися в клітини. Це особливо важливо, адже магній впливає на понад 300 функцій в нашому організмі, бере участь у синтезі білка, регулює нервову та мʼязову функції. Тому можеш сміливо приймати їх разом!
Вітамін C + Залізо
Вітамін С відомий своїми антиоксидантними властивостями та здатністю підвищувати імунітет. А ще він сприяє засвоєнню заліза, яке необхідне для транспортування кисню в кров, міцного імунітету, здорової шкіри, волосся та нігтів.
Омега-3 + Вітамін E
Омега-3 жирні кислоти дуже важливі для здоровʼя всього організму. Вони підтримують здоровʼя серця, очей і мозку, дбають про красу та здоровʼя шкіри, впливають на настрій та обмін речовин.
Вітамін Е — антиоксидант, який захищає клітини від пошкодження і сприяє здоровʼю шкіри. У комплексі з Омега-3 він покращує їх засвоюваність та ефективність. Тому ці два компоненти часто можна зустріти разом.
Вітамін B12 + Фолієва кислота
Вітамін В12 важливий для здоровʼя нашої нервової системи та вироблення червоних кровʼяних клітин, а фолієва кислота (вітамін B9) необхідна для синтезу ДНК, здоров'я серцево-судинної системи та нормального перебігу вагітності.
Ця комбінація допомагає підтримувати здоровʼя крові та нервової системи, а також дуже важлива для правильного розвитку плода під час вагітності.
Які вітаміни не можна приймати разом?
Деякі добавки можуть погано засвоюватися чи нейтралізувати дію один одного при одночасному прийомі. Том, такі комбінації краще приймати окремо з перервою мінімум у 2 години.
• Кальцій + залізо. Кальцій може знижувати засвоєння заліза в кишківнику.
• Цинк + мідь. Високі дози цинку можуть перешкоджати засвоєнню міді.
• Залізо + цинк. Залізо може знижувати засвоєння цинку, якщо приймати їх одночасно у великих дозах.
• Вітамін B12 + вітамін C. Високі дози вітаміну C можуть знижувати рівень вітаміну B12 у організмі.
• Магній + кальцій. Високі дози цих мінералів можуть знижувати засвоєння один одного.
Головні правила прийому добавок
Окрім розуміння сумісності вітамінів, важливо також знати основні правила та рекомендації щодо їх прийому. Адже ефективність та рівень засвоєння дуже залежить від часу прийому вітамінів, дозування та інших факторів. Щоб твоя турбота про красу та здоровʼя дійсно приносила бажаний ефект, слідуй кільком простим рекомендаціям:
• Перед покупкою завжди перевіряй виробника, склад продукту, читай відгки інших клієнтів або ж порадься зі своїм лікарем.
• Уважно читай інструкцію на пакуванні перед тим, як розпочати прийом вітамінів та дотримуйся порад щодо дозування, які вказані в інструкції чи порекомендував лікар.
• Зберігай вітаміни при температурі, що вказана на пакуванні та в місцях, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
• Щоб не забувати пити вітаміни, використовуй спеціальні контейнери для зберігання, наліпки або ж трекер прийому вітамінів. Це також дуже зручно для подорожей.
Якщо нутрієнти сумісні, їх можна приймати одночасно. Але якщо потрібно приймати несумісні вітаміни — розділи прийом мінімум на 2 години.
Ми розуміємо, що всі ці «правила» можуть трохи заплутати, особливо, якщо ти тільки починаєш свій шлях. І саме тому підготували для тебе детальний гайд по сумісності добавок.
Всередині на тебе чекають:
• Деталізована таблиця сумісності вітамінів та добавок від продуктового відділу Perla Helsa.
• Інструкція з рекомендаціями, коли краще приймати добавки для максимального ефекту.
• Трекер прийому вітамінів та добавок у зручному електронному форматі.
• Знижка 20% на мультивітамінний комплекс, який дійсно працює!
Просто переходь за посиланням, завантажуй та користуйся на здоровʼя!