Головні тезиси
- Шкіра не працює поодинці. Вона нерозривно пов'язана з іншими органами і системами нашого тіла.
- Якщо в роботі кишечника щось йде не так, шкіра відразу ж про це сигналізує.
- При дефіциті вітамінів шкіра стає блідою і сухою, втрачає еластичність і більше піддається інфекціям.
Здорова шкіра — робота зсередини: як харчування впливає на наш зовнішній вигляд
Шкіра — наш найбільший орган. Якщо уявити її у вигляді відрізка тканини, то площа буде близько двох квадратних метрів.
Шкіра не працює поодинці. Вона нерозривно пов'язана з іншими органами і системами нашого тіла.
Головний компаньйон шкіри — кишківник. Ці два органи мають спільне походження і одночасно розвиваються ще в утробі матері. У процесі життя вони стають відображенням один одного, постійно спілкуються і разом захищають організм: кишківник — зсередини, а шкіра — зовні. І якщо в роботі кишківника щось йде не так, шкіра відразу ж про це сигналізує.
Дорога косметика і процедури у косметолога дають позитивний ефект, але тимчасово. Must для здорової шкіри на довгі роки — це збалансований раціон, що містить необхідні поживні речовини, вітаміни і мінерали.
Білки, жири і вуглеводи
Білки
Клітини шкіри — це білкові структури. Основу білків шкірного покриву складають колаген та еластин. Колаген забезпечує міцність і пружність шкіри, а еластин відповідає за еластичність і м'якість.
Після 20 років здатність організму самостійно виробляти колаген знижується, і ми починаємо втрачати до 3% колагену на рік. Кількість активних клітин, необхідних для вироблення еластину, також зменшується з віком і внаслідок неправильного харчування.
Щоб стимулювати синтез колагену і еластину, важливо включати у свій раціон білкову їжу: біле куряче м'ясо, індичку, сир. Ці продукти допоможуть підтримувати красу і здоров'я шкіри, волосся і нігтів.
Корисні жири
Вірні друзі твоєї шкіри — це поліненасичені жири Омега-3. Вони містяться в жирній морській рибі.
Для того, щоб організм отримував достатню кількість корисних речовин, риба не повинна піддаватися термічній обробці. Але зараз мало у кого є можливість вживати свіжу рибу хоча б 2-3 рази на тиждень.
Добавки Омега-3 з Тунця і Тріски візьмуть цю задачу на себе. Завдяки природній тригліцеридній формі організм засвоює до 95% жирних кислот, а твоя шкіра відчуває результати вже після перших тижнів прийому.
Як Омега-3 кислоти піклуються про молодість і тонус шкіри:
Зберігають колаген і уповільнюють процес старіння.
Зменшують вугровий висип.
Клінічне дослідження1, в якому брали участь пацієнти з легкою і середньою формою акне, показує: через 10 тижнів прийому добавок Омега-3 вугрі значно зменшилися.
Прискорюють загоєння ран, знижують запальні процеси і зменшують ризик шкірних алергій.
Зволожують шкіру.
Допомагають у лікуванні дерматиту, псоріазу та екземи.
Знижують чутливість шкіри до ультрафіолетових променів.
Повільні вуглеводи
Повільні вуглеводи — це вуглеводи з низьким глікемічним індексом. А глікемічний індекс — це показник того, з якою швидкістю вуглеводи розщеплюються в організмі.
Повільні вуглеводи забезпечують стабільний запас енергії, забезпечують відчуття ситості на тривалий час і мінімізують ймовірність перекусів. Вони містяться в кашах, бобових, макаронах з твердих сортів, гіркому шоколаді і деяких фруктах.
Рекомендуємо уникати продуктів з високим глікемічним індексом, таких як: цукерки, випічка, солодкі і газовані напої. Вони призводять до високого вироблення інсуліну, який може пошкодити колаген і прискорити появу зморшок.
Вітаміни
Деякі вітаміни виробляються нашим організмом у невеликій кількості, а деякі — не виробляються взагалі. При дефіциті вітамінів шкіра стає блідою і сухою, втрачає еластичність і більше піддається інфекціям. Щоб шкіра була здоровою, необхідно поповнювати запаси вітамінів через харчування.
Які вітаміни в цьому допоможуть?
Вітамін А прискорює процес регенерації тканин, нормалізує роботу сальних залоз, сприяє розгладженню зморшок і виробленню колагену. Корисний для лікування акне, псоріазу і навіть усунення бородавок. Міститься в рибі, печінці тріски, яйцях, моркві та петрушці.
Вітамін С стимулює загоєння ран, бореться з в'ялістю шкіри і пігментними плямами. Найбільше міститься в цитрусових, а також в шпинаті і брокколі.
Вітамін Е зменшує подразнення, зволожує шкіру і захищає від сонячних променів. На Вітамін Е багаті мигдальні горіхи, фундук, фісташки, ківі і манго.
Вітамін D уповільнює старіння шкіри, синтезує колаген, підтримує бар'єрні функції і захищає від сухості. А також допомагає в лікуванні акне.
У пацієнтів з акне нестача Вітаміну D зустрічається частіше, ніж у тих, у кого немає висипань на шкірі. А рівень вітаміну у крові пропорційний тяжкості захворювання. Це доводить дослідження2, опубліковане Національним центром біотехнологічної інформації (NCBI).
Ми отримуємо менше 10% Вітаміну D з їжі, все інше — від прямих сонячних променів через шкіру. Оскільки у нас немає можливості засмагати цілий рік, нестача Вітаміну D є майже у кожного.
Єдиний спосіб отримувати необхідну кількість Вітаміну D3 — приймати його в капсулах. Перед початком прийому радимо здати аналіз на 25-гідроксивітамін D, 25-(OH) D, а ми в Perla Helsa™ допоможемо підібрати дозування для сяйва твоєї шкіри.
Вода
Зморшки, лущення і нерівний тон шкіри з'являються через те, що шкіра втрачає вологу. Завдяки водному балансу шкіра виконує захисну функцію — зберігає еластичність і пружність. Вода зволожує шкіру зсередини і сприяє нормальному травленню.
Норма води в день: 30 мл × 1 кг ваги. Не замінюй воду кавовими напоями або чаєм. Надмірна кількість кофеїну (більше 4 чашок за день) може стимулювати роботу сальних залоз, провокуючи появу чорних цяток і прищів. Одну чашку кави / чаю компенсуй двома склянками води.
Дослідження
- Jae Yoon Jung, Hyuck Hoon Kwon, Jong Soo Hong, Ji Young Yoon, Mi Sun Park, Mi Young Jang, Dae Hun Suh. Effect of dietary supplementation with omega-3 fatty acid and gamma-linolenic acid on acne vulgaris: a randomised, double-blind, controlled trial
- Seul-Ki Lim, Jeong-Min Ha, Young-Ho Lee, Young Lee, Young-Joon Seo, Chang-Deok Kim, Jeung-Hoon Lee, and Myung Im. Comparison of Vitamin D Levels in Patients with and without Acne: A Case-Control Study Combined with a Randomized Controlled Trial