Популярні продукти

Які вітаміни пити восени: повний гайд

6 хв

2093

Які вітаміни пити восени: повний гайд - image-1 - Блог Perla Helsa

Головні тези: 

• У період міжсезоння, коли змінюється погода, кількість сонячного світла, щоденна рутина та раціон — наш організм стикається зі стресом і особливо сильно потребує підтримки.

• Більшість з нас відчуває зміну сезонів через зниження імунітету й постійні застуди.

• Регулярне споживання вітамінів та мінералів може допомогти впоратися з осінньою хандрою та підтримати імунітет.

• Вітамін D життєво необхідний для підтримки здоров'я кісток, м'язів та імунної системи. Він допомагає регулювати рівень кальцію в крові, посилює всмоктування цього мінералу з їжі, а також бере участь у процесах кісткоутворення.

• Вітамін C — один з найважливіших «помічників» нашого імунітету. Він допомагає стимулювати вироблення антитіл, а також захищає клітини від окислювального стресу. 

• Вітамін A відіграє ключову роль в підтриманні здоров'я шкіри, слизових оболонок та зору.

• Омега-3 жирні кислоти дуже важливі для підтримки здоров'я серця, мозку та зору. 

• Адаптогени — це рослинні речовини, які допомагають організму легше адаптуватися до стресу.

 

Наближаються холодні осінні дні, а це означає, що твоєму організму потрібна посилена підтримка. Якщо тобі знайомі такі слова як осіння депресія, апатія, постійні хвороби та випадіння волосся — ця стаття точно для тебе. Сьогодні розбираємося, які вітаміни на осінь потрібні нашому організму, звідки їх краще брати та як обрати дійсно якісні добавки для себе та своїх рідних.  

Читай та ділися корисною інформацією з близькими! 

Навіщо потрібно пити вітаміни восени? 

У період міжсезоння, коли змінюється погода, кількість сонячного світла, щоденна рутина та раціон — наш організм стикається зі стресом і особливо сильно потребує підтримки. Саме тому сьогодні поговоримо про те, які вітаміни потрібно пити восени та чому варто приділити особливу увагу своєму здоровʼю в цей сезон.

Підтримка імунітету

Більшість з нас відчуває зміну сезонів через зниження імунітету й постійні застуди. Це пов'язано з тим, що в холодну пору року активізуються сезонні віруси та бактерії, які намагаються пробратися до нашого організму. А також через недостатню кількість важливих мінералів, які ми не отримуємо повною мірою з харчування. 

Боротьба з осінньою депресією 

Впевнені ти не раз чула цей вислів у соцмережах і серед знайомих. І дійсно, восени в багатьох із нас активізується так звана «осіння хандра», коли зʼявляється апатія та бракує сил навіть на базові справи. На це впливає безліч факторів, наприклад короткий світловий день, дощова погода, відсутність яскравих позитивних емоцій, а також брак деяких вітамінів в організмі.

Але, на щастя, регулярне споживання вітамінів та мінералів може допомогти впоратися з осінньою хандрою та підтримати імунітет. Наприклад, вітаміни групи B відповідають за нормальне функціонування нервової системи та синтез нейромедіаторів, які відповідають за гарний настрій. Вітамін D важливий для емоційного стану та імунітету. А омега-3 жирні кислоти мають позитивний вплив на когнітивні функції та здатність адаптуватися до стресу.

Які вітаміни пити восени: повний гайд - img-2 - Блог Perla Helsa

Які мінерали та вітаміни краще пити восени?

Тепер давай детальніше розберемо, які осінні вітаміни та добавки важливо додавати до свого щоденного раціону саме восени. 

Вітамін D

Цей вітамін ще часто називають «сонячним», адже основним його джерелом є ультрафіолетове випромінювання. Однак восени, коли сонячних днів стає все менше, наш організм відчуває дефіцит вітаміну D.

Вітамін D життєво необхідний для підтримки здоров'я кісток, м'язів та імунної системи. Він допомагає регулювати рівень кальцію в крові, посилює всмоктування цього мінералу з їжі, а також бере участь у процесах кісткоутворення. Крім того, вітамін D впливає на роботу імунних клітин, підвищуючи їх здатність протидіяти інфекціям. Тому, хоча його і називають «сонячним» вітамін D точно має бути одним із першим у списку осінніх вітамінів. 

Добова норма вітаміну D для дорослих —  600-800 МО. Однак, враховуючи складність отримання достатньої кількості вітаміну D з харчових джерел, особливо в холодну пору року, ми радимо додати його до раціону в формі добавки. 

До речі, наш Вітамін Dз має 100% натуральний склад без жодних домішок та засвоюється організмом на понад 90%. А ще на сайті ти можеш обрати для себе дозування: для профілактики чи для поповнення дефіциту. 

Які вітаміни пити восени: повний гайд - img-3 - Блог Perla Helsa

Вітамін C

Вітамін C — один з найважливіших «помічників» нашого імунітету. Він допомагає стимулювати вироблення антитіл, а також захищає клітини від окислювального стресу. Саме тому цей вітамін неоціненний саме в осінній період, коли організм потребує посиленого захисту. Тому, якщо ти задаєшся питанням, які вітаміни пити восени, цей вітамін точно має бути серед них. 

Окрім того, вітамін C відіграє ключову роль в синтезі колагену — білка, який забезпечує еластичність шкіри, кровоносних судин, зв'язок та хрящів. А ще він дуже важливий для підтримки здоров'я всього опорно-рухового апарату.

 

Добова норма вітаміну C для дорослих становить 75-90 мг. 

Джерела: цитрусові, червоний перець, чорна смородина, ківі та броколі. 

Вітамін A

Вітамін A відіграє ключову роль в підтриманні здоров'я шкіри, слизових оболонок та зору. Він допомагає захищати організм від інфекцій та сприяє швидкому загоєнню ран.

А ще цей вітамін необхідний для нормального функціонування імунної системи, оскільки бере участь у дозріванні та диференціюванні імунних клітин. Саме тому займає важливе місце серед вітамінів на осінь. Сприяє підтримці цілісності бар'єрних тканин (шкіра та слизові оболонки верхніх дихальних шляхів), які виступають першою лінією захисту від інфекцій.

 

Добова норма вітаміну A для дорослих:  900 мкг для чоловіків та 700 мкг для жінок.

Джерела: риб'ячий жир, печінка, морква, солодка картопля та листкова зелень.

Які вітаміни пити восени: повний гайд - img-4 - Блог Perla Helsa

Омега 3

Омега-3 жирні кислоти дуже важливі для підтримки здоров'я серця, мозку та зору. Вони також мають протизапальну дію, що допомагає організму легше справлятися з осінніми вірусними інфекціями.

А ще омега-3 сприяють зниженню рівня тригліцеридів в крові, що зменшує ризик серцево-судинних захворювань. Підтримують нормальну роботу мозку, покращують когнітивні функції та запобігають віковому погіршенню зору. Це саме ті вітаміни, які варто приймати восени.

 

Добова норма омега-3 для дорослих: 1-2 г. 

Джерела: жирна морська риба (лосось, скумбрія, сардини), насіння льону та волоські горіхи. 

 

Однак, в нашій країні нам доволі складно їсти достатню кількість жирної морської риби гарної якості. Тому важливо додавати ці кислоти до раціону в форматі добавок. 

Якщо шукаєш дійсно якісну добавку, радимо придивитися до Омега-3 від Perla Helsa. 

• У складі: 100% жир із риби дикого вилову, без жодних домішок.

• Сировина — з Ісландії, виготовлена за вищими технологічними стандартами.

• Пройшла 6 етапів очищення від ртуті та важких металів.

• Засвоюваність — понад 90% завдяки натуральній (тригліцеридній) формі. 

Вітаміни групи В

Вітаміни групи B необхідні нам для нормального функціонування нервової системи, вироблення енергії та підтримки гарного настрою. В осінній період вони відіграють особливо важливу роль, допомагаючи організму адаптуватися до змін. Тому, якщо шукаєш, які вітаміни краще пити восени, радимо звернути увагу саме на вітаміни групи В. 

Зокрема, вітамін B6 бере участь у синтезі серотоніну, «гормону щастя», який впливає на наш емоційний стан. Вітамін B12 важливий для нормальної роботи нервової системи та утворення еритроцитів. Вітамін B1 (тіамін) сприяє перетворенню їжі в енергію, підвищує працездатність і витривалість.

 

Добова норма вітамінів групи B варіюється залежно від їх типу. 

Джерела: м'ясо, риба, яйця, бобові, горіхи та цільнозернові продукти. 

Цинк, магній і селен

Ці мінерали також мають велике значення для імунітету, метаболізму та загального самопочуття. Це особливо необхідні вітаміни восени, коли організму потрібен додатковий захист.

Цинк важливий для нормального функціонування імунної системи. Він бере участь у дозріванні імунних клітин та підвищує їх активність. Магній необхідний для підтримки нервової системи, м'язової діяльності та регуляції рівня стресу. А селен є потужним антиоксидантом, який захищає клітини організму від окислювального пошкодження.

 

Добові норми для дорослих:

Цинк — 8-11 мг 

Магній — 310-420 мг 

Селен — 55 мкг. 

Знайти ці мінерали можна в морепродуктах, м'ясі, горіхах, насінні та цільнозернових продуктах. 

На які ще добавки варто звернути увагу восени? 

Окрім основних осінніх вітамінів та мінералів, в осінній період корисно також додати до свого раціону деякі інші добавки.

Адаптогени

Адаптогени — це рослинні речовини, які допомагають організму легше адаптуватися до стресу. Вони можуть підвищувати стресостійкість, покращувати настрій та підтримувати енергетичний баланс в умовах погіршення погодних умов.

Популярні адаптогени: женьшень, елеутерокок, родіола рожева, астрагал, ашваганда. Ці рослини чинять тонізуючу дію, знижують втому, підвищують працездатність та зменшують стрес. За правильного підходу та вдумливого вживання, ці осінні вітаміни можуть стати справжнім порятунком для тих, хто особливо важко переносить «осінню депресію».

Адаптогени можна приймати у вигляді добавок або включати в склад комплексних вітамінних комплексів. 

Але памʼятай: важливо дотримуватися рекомендованих виробником дозувань та періодичності прийому, оскільки ці речовини, хоч і натуральні, все ж можуть мати певні протипоказання. Тому ми радимо завжди підходити до прийому будь-яких нових для тебе речовин з обережністю і обовʼязково проконсультуватися зі спеціалістом перед покупкою. 

Які вітаміни пити восени: повний гайд - img-5 - Блог Perla Helsa

Пробіотики

Можливо ти вже чула, що здоров'я нашого кишківника тісно пов'язане з імунітетом. Тому в осінній період, коли організм особливо потребує захисту, важливо подбати про підтримку його корисної мікрофлори.

Пробіотики — це живі мікроорганізми, які, потрапляючи до кишківника, допомагають відновити баланс між «корисними» та «шкідливими» бактеріями. Вони підсилюють захисні функції організму, сприяють кращому засвоєнню поживних речовин та зміцнюють імунітет. Особливо, якщо маєш проблеми з травленням, зверни увагу на ці вітаміни на осінь. 

Найефективніші пробіотичні штами, які рекомендується вживати восени: Lactobacillus, Bifidobacterium, Saccharomyces boulardii. Їх можна знайти у вигляді монодобавок або комплексних пробіотичних комплексів. Але ми не радимо додавати їх до раціону самостійно, краще проконсультуйся з лікарем перед початком прийому.

Як наситити організм вітамінами та мінералами восени?

Тепер, коли ти ознайомилася з тим, які вітаміни попити восени, давай розбиратися як саме краще їх отримувати?

Сезонні продукти 

Найкращий спосіб забезпечити свій організм необхідними вітамінами та мінералами — споживати достатню кількість сезонних продуктів і слідкувати за тим, щоб твій раціон був максимально забалансованим та різноманітним. 

Тому обовʼязково додавай до щоденних прийомів їжі сезонні овочі та фрукти, рибу, мʼясо та складні вуглеводи. Це допоможе тобі підтримувати гарне самопочуття, стан тіла та здоровʼя навіть у період міжсезоння.

Які вітаміни пити восени: повний гайд - img-6 - Блог Perla Helsa

Прийом вітамінів та добавок 

Але, як ми вже згадували вище, восени нам набагато складніше отримувати необхідну кількість деяких вітамінів та мінералів. Наприклад, вітамін D ми в основному отримуємо від прямих сонячних променів, тому восени та взимку майже 90% населення України має дефіцит цього вітаміну. 

У такому випадку краще додатково підтримати свій організм за допомогою прийому добавок. Головне, підходь до їх вибору відповідально! Ми радимо звертати увагу на ці пункти при виборі вітамінів: 

 

Враховуй свої індивідуальні потреби. Перед тим як обрати вітаміни на осінь, проаналізуй свій стан і спосіб життя: які симптоми нестачі ти помічаєш? Чи вистачає тобі енергії протягом дня? Чи нормальний в тебе сон? Чи не маєш ти захворювань, які можуть впливати на засвоювання вітамінів? 

 

Звертай увагу на склад та виробника. При покупці вітамінів обовʼязково дивися на склад та якість сировини. Віддавай перевагу добавкам з натуральним складом та сертифікованими формулами. Звертай увагу, чи немає в складі алергенів або компонентів, до яких ти маєш непереносність. А також не забувай читати відгуки від інших клієнтів. 

 

Обирай зручну форму випуску. Зараз на ринку можна знайти безліч форматів будь-яких вітамінів та добавок: капсули, таблетки, порошки, рідкий формат, стрипси для розсмоктування тощо. Обирай той формат, який зручно приймати саме тобі. 

 

Проконсультуйся з лікарем. Ми ні в якому разі не радимо займатися самолікуванням, тому якщо помічаєш в себе декілька симптомів дефіциту вітамінів — обовʼязково проконсультуйся з лікарем. Він підкаже, які аналізи варто здати та допоможе підібрати саме ті вітаміни влітку, які потрібні твоєму організму. 

 

Ще більше корисних статей про wellness, вітаміни на осінь та добавки читай у блозі Perla Helsa. Підходь до турботи про здоровʼя усвідомлено та з любовʼю. А якщо знадобиться допомога з вибором добавок — пиши нам сайті чи в директ!

 

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.