Головні тези:
• Пористість волосся – це його здатність вбирати й утримувати воду.
• Сухість, ламкість, відсутність блиску, жорсткість та пухнастість – основні ознаки пористого волосся.
• Навіть пористе волосся може бути блискучим, якщо підібрати правильний догляд.
Гладке та блискуче волосся – ідеал, який ми звикли бачити у рекламах шампунів. На жаль, досягти такого результату досить важко. Особливо тим, у кого пористе волосся від природи. Усе через те, що воно швидко вбирає вологу і так само швидко її втрачає, а також схильне до пухнастості та посічених кінчиків. Але навіть з таким типом волосся можна працювати та значно покращити його стан. Як доглядати пористе волосся? Розповідаємо у нашій статті!
Що таке пористість волосся і як її визначити?
Пористість волосся – це його здатність вбирати та утримувати воду, що залежить від кутикул волосся. Це мініатюрні, плоскі клітини, схожі на лусочки, що нашаровуються одна на одну, як черепиця на даху. Вони утворюють верхній шар волосини. Якщо кутикули щільно прилягають одна до одної, волосся виглядає гладким, блискучим і здоровим. Якщо ж вони підняті або пошкоджені, воно стає тьмяним, сухим, ламким і схильним до сплутування.
Щоб підібрати найкращий догляд за волоссям, варто знати який у тебе тип пористості.

Ознаки пористого волосся
У магазинах косметики зʼявляється все більше продуктів із маркуванням “для пористого волосся”. Щоб ти точно знала, чи підходять тобі подібні засоби, поговорімо детальніше про те, що таке пористе волосся. Ми зібрали декілька основних його ознак. Ознайомся з ними й визнач, чи збігається опис із властивостями твого волосся.
1. Жорсткість на дотик. У пористого типу відкриті лусочки волосся, через що воно грубе та нерівне на дотик. Грубувата текстура також свідчить, що волосся більш схильне до кучерявості та сухості.
2. Нестача блиску. Ніяк не можеш досягти здорового сяйва волосся, як у рекламі? Можливо, твоїх засобів недостатньо для сухого пухкого волосся. Насправді навіть пористі волосини можуть гарно сяяти, але цього можна досягти лише з професійним та якісним доглядом. У інших випадках волосся виглядає “порожнім” та зруйнованим.
3. Сухість навіть після зволоження. Сухість – одна з основних ознак пористого волосся. У спробах покращити ситуацію часто можна перестаратися та використати забагато засобів для кондиціонування. Перевантаження локонів призводить до втрати балансу білка та вологи, корені можуть бруднитися значно швидше, а довжина і далі залишатися пересушеною. Підібрати догляд за сухим пористим волоссям дійсно непросто, але можливо.
4. Ламкість. Пористе волосся схильне швидко вбирати вологу. Коли води забагато, воно розбухає, а при висиханні — стискається. Усе це може призвести до гігральної втоми волосся – пошкодження, яке виникає через часті цикли намокання та висихання. Через це воно часто ламається, утворюються посічені кінчики, зникає блиск.
Щоб уникнути ламкості та гігральної втоми, керуйся такими правилами:
• не мий волосся надто часто
• використовуй спеціальні засоби з олією або силіконами перед миттям
• не залишай волосся мокрим надовго та обережно суши без тертя рушником.
Також на еластичність волосся впливає рівень колагену в організмі. Часто з віком у жінок волосся змінює тип та стає більш пористим. Це відбувається через зниження колагену. Чудовим рішенням буде додатковим прийом колагену у вигляді порошку чи нектару від Perla Helsa. Обирай свій варіант та уникни надлишкової ламкості!
5. Пухнастість. Через особливість лусочок пористе волосся часто пушиться, особливо у вологу погоду, а також може кучерявитися. Можливо, воно ще легко плутається? Тоді ти точно власниця пористого волосся!
Тепер ти знаєш, як виглядає пористе волосся. Але це лише початок на шляху до розуміння його особливостей та підбору найкращого догляду!
Види пористості: низька, середня, висока

Тест на пористість: як перевірити стан свого волосся
Є декілька способів як перевірити чи волосся пористе в домашніх умовах. Як не дивно, кожен з них повʼязаний із водою.
Спосіб 1. Тест зі склянкою води
Спробуй помити волосся лише шампунем, без використання маски чи кондиціонера. Після цього висуши його та виконуй цей тест на пористість. Для цього тобі треба буде склянка із водою. Візьми локон волосся та занур його у стакан.
Якщо волосся залишається плавати зверху, у нього низький тип пористості. Волосини із середнім типом повільно опустяться й осядуть на середині склянки. Ті, які опустяться на саме дно, мають високу пористість.
Спосіб 2. Спрей-тест
Виконуй тестування на чистому сухому волоссі, яке було вимите без засобів для кондиціонування. Використай спрей із чистою звичайною водою, щоб провести цей дослід. Розпити трішки води на волосся та спостерігай за тим, як воно буде реагувати:
• багато крапель води на поверхні свідчить про низький тип пористості;
• невеликі краплі, які згодом поглинаються – середній тип;
• миттєве поглинання води – високий тип пористості.
Ці нескладні досліди допоможуть тобі точно визначити, чи справді твоє волосся пористе. Розуміння типу свого волосся – перший крок до розвʼязання проблем з ним та підбору найкращого догляду.
Причини високої пористості волосся
Що робити з пористим волоссям, щоб воно мало кращий вигляд? Для початку визначити, що саме зробило його таким. Часто це генетична особливість, яка є характерною для жителів Східної Європи, але в багатьох випадках – результат неправильного догляду або його нестачі, використання агресивних засобів та інших факторів. Розглянемо це детальніше!
Часта термічна взаємодія: сушіння, вкладання, випрямлення
Сушіння феном на високій температурі, укладання плойкою чи використання випрямляча – усе це термічний вплив на волосся та додатковий стрес для нього. Тепло випаровує природну вологу з волосини, відкриває та інколи навіть руйнує її білкову структуру. Ми розуміємо, що інколи зачіска – важливий елемент зовнішнього вигляду, особливо до важливої події. Але старайся не користуватися плойкою чи випрямлячем регулярно, а при використанні використовуй термозахисний засіб.
Як сушити пористе волосся? Найкраще робити це на низькій чи середній температурі, тримаючи фен на відстані 15–20 см. Старайся не пересушувати волосся надмірно та не забувай про термозахист!

Фарбування та хімічні процедури
Фарбники, окисники й деякі хімічні сполуки відкривають лусочки волосся та проникають всередину, щоб змінити її структуру або колір волосини. Паралельно вони руйнують білки (кератин) і вимивають природні ліпіди. Усе це призводить до руйнувань.
Особливо яскраво це помітно при висвітленні волосся, адже під час знебарвлення травмується внутрішній шар – кортекс. Це найбільш агресивна процедура, після якої волосся стає дуже пористим, сухим і ламким. Надалі блондинкам важливо займатися відновленням пористого волосся, щоб зберегти довжину.
Неправильний догляд та агресивні шампуні
“Що робити з сухим пористим волоссям?”, – постійно запитують його власниці, а потім роблять грубі помилки у догляді та лише погіршують його стан. Ми зібрали найпопулярніші помилки, які допоможуть тобі перевірити себе.
• Використання сульфатних шампунів щодня. Якщо твоя шкіра голови часто брудниться і доводиться мити її кожного дня, не використовуй мийний засіб із сульфатами щоразу. Це особливо стосується компонентів SLS (sodium lauryl sulfate) та SLES (sodium laureth sulfate), які є досить агресивними й змивають не лише бруд, але й природні олії та ліпіди. Це також стосується Alcohol Denat., Isopropyl Alcohol у складі шампуню.
• Нестача засобів. У догляді за пористим волоссям обовʼязково мають бути присутні маска, кондиціонер, олійка та незмивний засіб. Якщо хоча б один компонент відсутній, це вже груба помилка.
• Миття голови гарячою водою. Висока температура відкриває ще більше лусочок, що зайвий раз травмує їх.
Дефіцит поживних речовин та зневоднення організму
Не лише зовнішні причини, але й внутрішні впливають на стан пористого прямого чи кучерявого волосся. Навіть якщо догляд буде ідеальним, волосся буде слабким, ламким і тьмяним, якщо йому бракує ресурсів “зсередини”.
Важливо вживати достатньо води, щоб організм не був зневодненим. У такій ситуації найперше буде страждати волосся, нігті, шкіра. Детальніше про те, скільки води необхідно пити в день, ми розповідали у нашій статті.
Також важливо не допустити дефіциту поживних речовин, зокрема:
• білка (протеїну) – волосся на 90% складається з білка;
• заліза – відповідає за доставлення кисню до фолікула;
• Омега-3 – підтримує гнучкість кутикули;
• цинк – регулює роботу сальних залоз;
• біотин – сприяє зміцненню структури волосся та росту.
Ми створили A-Biotin від Perla Helsa, щоб ти могла потурбуватися про своє волосся зсередини. Всього 10 мг біотину на день, який дорівнює одній капсулі, дозволить тобі відростити довжину, покращити стан волосинок та уникнути сивини. Це незамінний продукт у період зміни сезону, коли волосся випадає більше, ніж зазвичай. Спробуй та здійсни свою мрію про розкішне волосся!

Як доглядати за пористим волоссям?
Нарешті, найцікавіше. Декілька секретів догляду за пористим волоссям, які справді діють!
Очищення: який шампунь вибрати?
Спробуй користуватися мʼяким шампунем без сульфатів, щоб менше травмувати волосся. Обирай засоби, які:
• sulfate-free: відсутність SLS/SLES у складі засобу;
• мають у складі зволожувальні компоненти – гіалуронової кислоти, пантенолу, алое вера, гліцерину бетаїну;
• мають низький або нейтральним pH (4.5–5.5), який не відкриває кутикулу надмірно
• без спиртів та агресивних ароматизаторів.
Глибоке зволоження: кондиціонери, маски, масла
Щоб пористе волосся зробити гладким, необхідно використовувати кондиціонер та маску. Ефективними будуть засоби, які містять:
• зволожувальні компоненти (гіалуронова кислота, гліцерин, пантенол)
• олії (арганова, кокосова, з авокадо)
• протеїни для відновлення (кератин, колаген, шовкові або пшеничні протеїни)
• амінокислоти (аргінін, серин, гліцин).
Також використовуй олії для зволоження кінчиків, які особливо страждають, якщо волосся пористе.

Закриття кутикули: кислоти, сироватки та натуральні ополіскувачі
Але справді зробити волосся менш пористим на вигляд можуть лише незмивні засоби – кислоти, сироватки та натуральні ополіскувачі. Вони допомагають зміцнити структуру волосся, зберегти вологу та відновити еластичність.
• Кислоти, зокрема фруктові кислоти (AHA) та кераміди, допомагають відновити баланс pH, що допомагає волоссю краще утримувати вологу. Чудовим вибором будуть засоби з молочною, гліколевою, яблучною та саліциловою кислотами.
• Натуральні ополіскувачі також допомагають зберегти баланс pH. Ти можеш створити такий самостійно, наприклад, з яблучним оцтом, алое вера або лимоном.
• Сироватки мають легку текстуру, що дозволяє їм проникати в структуру волосини, зволожують і відновлюють її зсередини. Придивися до продуктів з гіалуроновою кислотою, кератином, олією жожоба або аргановою.
Внутрішнє відновлення: харчування, вітаміни та добавки
Ми те, що ми їмо. Можливо, твоє волосся пористе і пушиться через дефіцит корисних мікроелементів?
Як харчування впливає на структуру волосся
Здоровʼя волосся неможливо без збалансованого харчування. Ось ключові мікроелементи та їх роль у вигляді твоєї зачіски:
• Білок. Основний структурний елемент волосини, який називається кератином. У значних кількостях він міститься у мʼясі, рибі, яйцях, молочних продуктах та горіхах.
• Залізо. Його дефіцит часто є причиною випадіння і стоншення волосин. Джерела: мʼясо, морепродукти, бобові.
• Омега-3. Це жири, які надзвичайно важливі для здоровʼя шкіри голові, в основному містяться у рибі. Або можна отримувати їх у вигляді добавки від Perla Helsa.
• Біотин. Бере участь у виробництві кератину. Міститься у яйцях, горіхах, насінні. Для особливої зручності можна приймати у вигляді капсул A-Biotin.
• Цинк. Важливий для росту волосяних фолікулів. Джерела: устриці, яловичина, сочевиця.
Здоровʼя твого волосся, навіть якщо воно пористе, у твоїх руках. Підбери хороший догляд та не забувай про турботи зсередини з Perla Helsa. За безкоштовною консультацією звертайся на сайті або пиши нам у директ.
Часті питання про пористе волосся
Чи можна відростити довге пористе волосся?
Так, відростити довге пористе волосся можливо за умови правильного догляду. Важливо регулярно використовувати зволожувальні засоби, уникати агресивних термальних процедур та правильно харчуватися для підтримки здоров'я волосся. Також слід обрізати посічені кінчики, щоб запобігти їх поширенню і сприяти здоровому росту.
Які стрижки підійдуть для такого типу волосся?
Для пористого волосся підійдуть стрижки, які будуть вигідно використовувати обʼємність. Каскад — це ідеальний варіант, який допомагає надати пористому волоссю доглянутого вигляду. Багатошарові стрижки також можуть допомогти збалансувати об'єм та полегшити укладання пористого волосся.
Як правильно укладати пористе волосся, щоб воно виглядало здоровим?
Перш за все, нанось термозахист, щоб захистити волосся від впливу високих температур при сушінні феном. Рекомендуємо навчитися робити укладку на браш, адже вона ідеально підходить під цей тип волосся. Використовуй зволожувальні муси або креми для укладки, щоб допомогти утримати вологу і створити гладкість. І, звісно, намагайся не перебільшувати з кількістю продуктів, щоб волосся не стало важким і не втратило об'єм.