Популярні продукти

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя

7 хв

7565

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя - image-1 - Блог Perla Helsa

Головні тези:

• Біотин природним чином виробляється бактеріями у кишківнику, а також міститься в багатьох продуктах.

• Дослідження показують, що серед функцій біотину — полегшення симптомів діабету. 

• У період вагітності лікарі радять вживати більше продуктів, багатих на біотин та за потреби приймати його в формі добавок. 

• Регулярний прийом добавок з біотином покращує стан шкіри, волосся та нігтів.

• Дефіцит біотину зустрічається рідко, але деякі фактори можуть підвищити його ймовірність. 

 

Красива та зволожена шкіра, густе й блискуче волосся, міцні нігті — за все це відповідає біотин. Він є майже в кожному мультивітамінному комплексі для жінок, в багатьох косметичних і доглядових засобах, тож ти точно чула про цей вітамін. Але ми вирішили розібратися трохи глибше. 

Тому зібрали все-все, що потрібно знати про біотин, його корисні властивості та чим він небезпечний в одній статті. Обовʼязково читай, якщо плануєш розпочати прийом!

Що таке біотин?

Біотин (Вітамін В7) — це водорозчинний вітамін із групи вітамінів В, який допомагає організму перетворювати їжу на енергію, піклується про здоровʼя шкіри, волосся та нігтів. А ще важливий для нормальної роботи нервової системи та здорової вагітності. 

Біотин природним чином виробляється бактеріями у твоєму кишківнику, а також міститься в багатьох продуктах. 

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя - img-2 - Блог Perla Helsa

Для чого потрібен біотин? 

Впевнені, ти не раз чула про користь біотину для краси та здоровʼя шкіри й волосся. Але насправді, він важливий для всього організму. Розберемося детальніше: 

Допомога при діабеті

Дослідження показують, що добавки з біотином можуть значно полегшити симптоми діабету та допомагають знизити рівень цукру, загального холестерину та жирів у крові. 

 

Здорова вагітність

Доведено, що дефіцит біотину досить поширений серед вагітних жінок. Все тому, що в цей період організм швидше розщеплює цей вітамін. Але тривала нестача біотину може нашкодити мамі та малюку: випадіння волосся, ламкість нігтів, висипання на шкірі, порушення травлення, депресії, анемії, зниження імунного захисту та проблеми з розвитком ембріона. 

У цей період лікарі радять вживати більше продуктів, багатих на біотин та за потреби приймати його в формі добавок. 

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя - img-3 - Блог Perla Helsa

Здоровʼя шкіри, волосся та нігтів

Біотин часто називають «вітаміном краси» — і не просто так. Деякі дослідження підтверджують, що регулярний прийом добавок з біотином покращує стан шкіри, волосся та нігтів, а саме: 

• зменшує сухість шкіри та покращує її текстуру

• стимулює швидкий ріст волосся

• зменшує його випадіння та зміцнює структуру

• укріплює нігті та прискорює їхній ріст

 

До речі, наш новий A-Biotin — це унікальний комплекс для краси твого волосся та шкіри. У складі — високий вміст біотину та сірковмісних амінокислот (L-цистеїну та L-метіоніну). Разом вони забезпечують швидкий та довготривалий результат. 

Чи потрібен біотин дітям? 

Вітамін В7 важливий для здоровʼя у будь-якому віці. Діти зазвичай отримують необхідну кількість біотину з різноманітного та збалансованого раціону, але за потреби лікар може призначити додатковий прийом у формі добавок. Усе залежить від стану здоровʼя та потреб малюка. 

Головне памʼятай: самолікування може бути шкідливим, тому якщо непокоїшся про здоровʼя дитини, обовʼязково проконсультуйся з педіатром.   

Користь біотину для чоловіків

Вітамін В7 важливий і для здоровʼя чоловіків, адже впливає на безліч процесів в організмі. Окрім того, він може допомогти стимулювати природний ріст волосся та бороди. Словом, продукти збагачені біотином необхідні всім нам, незалежно від віку та статі.

Як правильно приймати біотин?

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя - img-4 - Блог Perla Helsa

Згідно з даними FDA, норма в день біотину для дорослих: 10-30 мкг.

При цьому вагітним, жінкам, що годують грудьми та людям із високим дефіцитом біотину рекомендують вживати вищі дозування — до 35 мкг на добу. 

Добавки з біотином краще за все приймати до або під час їжі, в першій половині дня. І обовʼязково дотримуйся інструкцій щодо способу прийому, вказаних на пакованні. 

 

Як зрозуміти, що тобі не вистачає біотину?

Дефіцит біотину зустрічається рідко, але вагітність, грудне вигодовування, веганська дієта та проблеми із засвоєнням поживних речовин можуть підвищити його ймовірність. 

Симптоми дефіциту біотину:

• Сухість шкіри, висипи, подразнення, екзема.

• Ламкість та слабкість волосся. 

• Деформація, ламкість та жовтий колір нігтів.

• Втома, депресія, мʼязова слабкість.

• Проблеми з травленням, виразкова хвороба, нудота 

Біотин: розкриваємо секрети краси та здоровʼя - img-5 - Блог Perla Helsa

Якщо ти підозрюєш, що маєш дефіцит вітаміну В7 — радимо проконсультуватися з лікарем для коректної діагностики та лікування.

Сумісність біотину з іншими вітамінами та добавками

Інші вітаміни групи В: чудово поєднується з вітамінами B1, B2, B3, B6 та B12. Такі комбінації часто зустрічаються в одному комплексі та допомагають якісно підтримати організм. 

Вітамін C: допомагає біотину абсорбуватися в організмі. 

Вітамін D: комбінуй з біотином, якщо потрібно зміцнити волосся взимку, коли рівень вітаміну D може знижуватися. 

Мінерали: можеш сміливо поєднувати біотин із цинком, магнієм та хромом. Вони можуть допомагати засвоєнню одне одного. 

Омега-3: ідеальне поєднання для комплексного підходу до догляду за волоссям.

Більше про те як різні групи вітамінів поєднуються між собою розповіли тут.

Протипоказання, передозування та побічні ефекти

Як ти вже знаєш, біотин —  водорозчинний вітамін. Він не накопичується в організмі, а його надлишки виводяться під час сечовипускання. Тому він цілком безпечний для організму навіть при високих дозуваннях. 

Однак, при довготривалому прийомі високих дозувань вітаміну В7 можуть виникнути досить неприємні побічні ефекти: нудота, алергічні реакції та висипання на шкірі. Крім цього, біотин не рекомендується вживати людям, які приймають протисудомні та деякі інші лікарські препарати.

Саме тому важливо дотримуватися порад виробника добавки. Також, ми радимо проконсультуватися з лікарем перед початком прийому, якщо: 

• Ти вагітна або годуєш грудьми

• У тебе цукровий діабет

• Маєш захворювання ШКТ у стадії загострення

 

І останнє — підходь до вибору вітамінів та добавок відповідально. Завжди перевіряй склад, країну походження сировини та дозування. Це важливо, щоб ти точно отримала безпечний продукт та максимум користі. 

Ще більше корисних статей на теми здоровʼя, краси та wellness шукай у нашому блозі. А якщо тобі потрібна допомога з вибором добавок, ми завжди поруч і готові проконсультувати в директі чи на сайті.

 

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.