Популярні продукти

Імунітет та антитіла: <br>як посилити імунний захист

Імунітет та антитіла:
як посилити імунний захист

Читати 8 хвилин

Бути здоровою та мати хороше самопочуття сьогодні як ніколи дуже важливо. Міцний імунітет може допомогти тобі у боротьбі з вірусами, інфекціями та бути захищеною від них.

Наша імунна система складна і на неї впливає багато факторів. Тому, в цьому матеріалі ми розповімо тобі про те, як вона працює та що потрібно робити для того, аби зміцнити свій імунітет?

Це простіше, ніж ти думаєш.

 1. З чого складається імунна система?

 2. Як працює імунітет?

 3. Фактори, які послаблюють імунітет

 4. Як зміцнити імунітет та які обрати вітаміни? 


З чого складається імунна система?

Лейкоцити, або білі кров'яні тільця — це ключові гравці в імунній системі. Вони переміщуються через кров і тканини по всьому тілу, виявляють шкідників і запускають імунну атаку.

Білі кров'яні тільця діляться на 2 основні війська, що виконують різні функції:

 • Фагоцити — розпізнають загарбників організму і відразу ж їх знищують.

 • Лімфоцити — це клітини пам'яті. Вони запам'ятовують всіх шкідників і при повторному попаданні в організм моментально їх атакують — чим запобігають появі хвороби.

 

Види імунітету

Імунітет ділиться на два типи: вроджений і набутий.

 • Вроджений імунітет — передається від матері до дитини.

 • Набутий імунітет — з'являється після перенесених захворювань і виробляється протягом усього життя.

 

Як працює імунітет?

Щойно шкідники проникають через шкіру або слизові оболонки, наша імунна система починає роботу.

Перша лінія захисту — вроджений імунітет. Він негайно реагує на чужорідних збудників, навіть якщо раніше організм з ними не стикався.

1. В атаку йдуть найбільші бійці вродженого імунітету — макрофаги. Вони настільки великі, що один макрофаг може знищувати кілька бактерій і вірусів за раз.

2. Макрофаги звуть на допомогу інших бійців — нейтрофілів. Вони вбивають мікробів і гинуть. Перед смертю нейтрофіли залишають спеціальні пастки, які потім не дозволяють шкідникам розповсюджуватися по тканинах.

3. Але якщо вірус потрапляє всередину клітини, починають діяти природні кілери. Вони запускають білок в оболонку клітини, і погана клітина вмирає.

як посилити імунний захист

Друга лінія захисту — набутий імунітет. Він робить найпотужніший удар  по ворогах і активізується в момент, коли вроджений імунітет не справляється.

1. В-лімфоцити починають виробляти антитіла — зброю, що нейтралізує ворогів.

2. Т-лімфоцити знищують шкідників, які раніше позначили антитіла.

3. Антитіла залишаються в організмі і запам'ятовують інформацію про ворогів на той випадок, якщо доведеться з ними боротися знову. Наявність антитіл — саме те, чого так не вистачає багатьом людям у період пандемії.

 

Фактори, які послаблюють імунітет 

Імунітет — геніальний, бо кожен день захищає нас від інфекцій і хвороб. Але є причини, які знижують ефективність його роботи:

1. Незбалансоване харчування

Надмірне вживання продуктів з доданим цукром і швидких вуглеводів (наприклад, випічки або фастфуду) може призвести до зайвої ваги. Тоді знижується кількість білих кров'яних тілець в імунній системі і гірше виробляються антитіла, які необхідні для боротьби з інфекціями.

 Імунна система

Велика кількість цукру в раціоні викликає запальні процеси, знижує захисні функції організму і підвищує ризик хронічних захворювань, таких як діабет і хвороби серця.

2. Відсутність фізичних навантажень

При малорухливому способі життя наш імунітет знижує здатність боротися з  вірусами і бактеріями — що стає причиною частих захворювань.

 вітамін Д3

І навпаки — заняття з високими навантаженнями також пригнічують імунітет. Тривалі інтенсивні тренування, 90 хвилин і довше, починають перенапружувати нашу імунну систему. А це може тимчасово погіршувати її функції і робити нас більш вразливими до інфекцій.

Шукаймо баланс при виконуванні фізичних вправ, це лише допоможе нам бути стійкішими до хвороб та інфекцій.

3. Постійний недосип

Звична справа, проте сон необхідний нам для того, щоб «перетравити» всю інформацію, отриману за день, відпочити і набратися сил. Наша імунна система також  потребує повноцінного відпочинку. 

Якщо ми недостатньо спимо, імунні клітини слабо фокусуються на шкідниках, яких потрібно перемогти, і не так активно виробляють антитіла. Внаслідок цього з'являється високий ризик захворіти.

Иммунная система

В процесі одного дослідження1 учасники, які регулярно спали менше ніж 6 годин на добу, мали більше шансів застудитися ніж ті, хто спав 6-8 годин.

Тому висипайся, як тільки з’являється така можливість, імунітет тобі тільки за це подякує.

4. Стрес та тривога

Стрес є ворогом нашого імунітету. Все залежить від тривалості. На короткий, незначний стрес, імунна система реагує позитивно і ненадовго активує свої функції.

антиоксиданти

Але при сильному і тривалому стресі ефект протилежний — з'являються запалення, знижується робота імунних клітин і зменшується вироблення антитіл.

В момент сильного або затяжного стресу намагайся бодай зробити будь-яку фізичну вправу, або помедитувати, це допоможе посилити імунний захист та розвантажити твої думки. Не дозволяй стресу руйнувати свою найсильнішу оборонну функцію.

 

Як зміцнити імунітет і які обрати вітаміни?

Назвімо, практичні поради, що потрібно робити, аби зміцнити імунітет та які вітаміни тобі в цьому допоможуть?

1) Спи достатньо

Коли ми спимо, імунна система виробляє спеціальні білки — цитокіни. Вони допомагають зміцнювати вроджений і набутий імунітет, а під час хвороби  — боротися з інфекцією і швидше одужувати. Пам’ятай, недосипання негативно впливають на захист нашого організму, тому намагайся спати достатньо.

2) Почни загартовуватися

На нашому тілі розташовані рецептори, що реагують на холод. Під час загартовування ми їх подразнюємо, і організм поступово виробляє стійкість до простудних захворювань.

 иммунитет

Контрастний душ (2-3 рази на тиждень) стимулює захисні сили організму, чим допомагає ефективніше боротися з інфекціями і бактеріями.

Пам'ятай про поступовість і постійність, і не практикуй загартовування при застуді, запальних процесах, захворюваннях серця і хронічних загостреннях.

3) Займайся фізичною активністю

Під час помірних вправ імунні клітини швидше рухаються по тілу і краще підготовлені до того, щоб вбивати бактерії і віруси. Такі заняття зменшують запалення в організмі, а ще покращують якість сну і знижують рівень стресу — що також впливає на роботу імунної системи.

Якщо ти робиш високоінтенсивні тренування, не забувай про відновлення. Рекомендуємо чергувати їх з більш спокійними заняттями — наприклад, з йогою, їздою на велосипеді або пішими прогулянками.

4) Виділяй час на медитації

Навіть 5 хвилин усвідомленої практики допоможуть відчути розслаблення і навести порядок у думках. Медитація знижує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, а також зменшує тривожність.

Медитація знижує частоту серцевих скорочень

5) Збагачуй раціон добавками і вітамінами

У сучасних реаліях будь-яке збалансоване харчування все ж потребує додаткового підсилення у вигляді вітамінів та добавок. Це простий та доступний спосіб отримати всі необхідні поживні речовини у правильній кількості та формі.

Ідеальним рішенням є імунний комплекс від Perla Helsa™. Він допоможе покращити імунну відповідь і захистити твій організм від інфекцій, вірусів та інших ворогів, надати тобі енергію для підтримки активного та здорового способу життя.

Комплекс складається з трьох корисних речовин: Акулячого жиру, Омега-3 з Тріски та Вітаміну D3.

Прислухайся до своїх відчуттів, дозволяй собі відпочивати і наповнюй себе зсередини разом з Perla Helsa.

 • Акулячий жир — природне джерело міцного імунітету та енергії. Активна речовина — алкілгліцероли, стимулюють вироблення лейкоцитів (білих кров'яних тілець), мають протизапальну дію.
 • Омега-3 з Вітамінами A і D3 — маст-хев для сильного імунітету. Покращують роботу імунних клітин, допомагають у виробленні антитіл до вірусних інфекцій та поліпшують роботу гормонів, серця і ЦНС.
 • Вітамін D3 — входить в топ-3 корисних речовин для сильного імунітету. Активізує вроджений і набутий імунітет, знижує ризик вірусних інфекцій.

Особливо важливо приймати комплекс добавок під час пандемії та затяжного стресу, і це підтверджується клінічними дослідженнями.

На імунний комплекс діє знижка -20%. У боксі 4 упаковки, 2 місяці прийому.

*Отримуй імунний комплекс Безкоштовною доставкою.

Знайдений зв'язок між рівнем смертності від коронавірусу в 20 країнах Європи і дефіцитом Вітаміну D в організмі. Про це говорять дослідники з Фонду лікарні королеви Єлизавети і Університету Східної Англії2.

А вчені з Науково-дослідного інституту жирних кислот у співпраці з каліфорнійським медичним центром Cedars-Sinai3 знайшли доказ того, що наявність Омега-3 в організмі допомагає поліпшити стан здоров'я після коронавірусу. Також медики виявили, що у пацієнтів з найвищим рівнем Омега-3 ймовірність смерті від COVID-19 на 75% нижче в порівнянні з тими, хто не приймає достатньо цих жирних кислот.

Прислухайся до своїх відчуттів, дозволяй собі відпочивати й наповнюй себе зсередини разом з Perla Helsa™.

Дослідження

 1. Aric A Prather, Denise Janicki-Deverts, Martica H Hall, Sheldon Cohen. Behaviorally Assessed Sleep and Susceptibility to the Common Cold. 
 2. Petre Cristian Ilie, Simina Stefanescu, Lee Smith. The role of Vitamin D in the prevention of Coronavirus Disease 2019 infection and mortality. 
 3. Study Finds. Higher omega-3 levels may reduce risk of death from COVID-19.