Головні тезиси

 • Якщо організм відчуває нестачу вітамінів і поживних речовин — вірусам та бактеріям стає легше починати атаку.
 • Лейкоцити, або білі кров'яні тільця — це ключові гравці в імунній системі, які виявляють шкідників і запускають імунну атаку.
 • Наявність антитіл — це саме те, чого так не вистачає багатьом людям в період пандемії.
 • Високий ризик захворювань з'являється, коли ми їмо велику кількість цукру, робимо високоінтенсивні тренування і недостатньо спимо.

Імунна система — це твоя надійна армія в боротьбі з інфекціями і хворобами.

Але для того, щоб вона працювала без збоїв, важливий баланс вітамінів, мінералів і поживних речовин. Якщо організм відчуває їх нестачу, імунні клітини не можуть забезпечувати максимальний захист. А це означає, що вірусам і бактеріям стає легше починати атаку.

У цій статті ми розповімо тобі про те, як зміцнити імунітет. Але спочатку давай розберемося, які процеси відбуваються в імунній системі.

 1. З чого складається імунна система?

 2. Як працює імунітет?

 3. Чому імунітет може ослабнути?

 4. Як зміцнити імунітет та які обрати вітаміни? 


З чого складається імунна система?

зміцнення імунітету

Лейкоцити, або білі кров'яні тільця — це ключові гравці в імунній системі. Вони переміщуються через кров і тканини по всьому тілу, виявляють шкідників і запускають імунну атаку.

Білі кров'яні тільця діляться на 2 основні війська, що виконують різні функції:

 • Фагоцити — розпізнають загарбників організму і відразу ж їх знищують.

 • Лімфоцити — це клітини пам'яті. Вони запам'ятовують всіх шкідників і при повторному попаданні в організм моментально їх атакують — чим запобігають появі хвороби.

 

Види імунітету

Імунітет ділиться на два типи: вроджений і набутий.

 • Вроджений імунітет — передається від матері до дитини.

 • Набутий імунітет — з'являється після перенесених захворювань і виробляється протягом усього життя.

 

Як працює імунітет?

Щойно шкідники проникають через шкіру або слизові оболонки, наша імунна система починає роботу.

Перша лінія захисту — вроджений імунітет. Він негайно реагує на чужорідних збудників, навіть якщо раніше організм з ними не стикався.

1. В атаку йдуть найбільші бійці вродженого імунітету — макрофаги. Вони настільки великі, що один макрофаг може знищувати кілька бактерій і вірусів за раз.

2. Макрофаги звуть на допомогу інших бійців — нейтрофілів. Вони вбивають мікробів і гинуть. Перед смертю нейтрофіли залишають спеціальні пастки, які потім не дозволяють шкідникам розповсюджуватися по тканинах.

3. Але якщо вірус потрапляє всередину клітини, починають діяти природні кілери. Вони запускають білок в оболонку клітини, і погана клітина вмирає.

як посилити імунний захист

Друга лінія захисту — набутий імунітет. Він робить найпотужніший удар  по ворогах і активізується в момент, коли вроджений імунітет не справляється.

1. В-лімфоцити починають виробляти антитіла — зброю, що нейтралізує ворогів.

2. Т-лімфоцити знищують шкідників, які раніше позначили антитіла.

3. Антитіла залишаються в організмі і запам'ятовують інформацію про ворогів на той випадок, якщо доведеться з ними боротися знову. Наявність антитіл — саме те, чого так не вистачає багатьом людям у період пандемії.

 

Чому імунітет може ослабнути? 

Імунітет — геніальний, бо кожен день захищає нас від інфекцій і хвороб. Але є причини, які знижують ефективність його роботи:

1. Неправильне харчування

Надмірне вживання продуктів з доданим цукром і швидких вуглеводів (наприклад, випічки або фастфуду) може призвести до зайвої ваги. Тоді знижується кількість білих кров'яних тілець в імунній системі і гірше виробляються антитіла, які необхідні для боротьби з інфекціями.

 Імунна система

Велика кількість цукру в раціоні викликає запальні процеси, знижує захисні функції організму і підвищує ризик хронічних захворювань, таких як діабет і хвороби серця.

2. Відсутність фізичних навантажень

При малорухливому способі життя наш імунітет знижує здатність боротися з  вірусами і бактеріями — що стає причиною частих захворювань.

 вітамін Д3

І навпаки — заняття з високими навантаженнями також пригнічують імунітет. Тривалі інтенсивні тренування, 90 хвилин і довше, починають перенапружувати нашу імунну систему. А це може тимчасово погіршувати її функції і робити нас більш вразливими до інфекцій.

3. Постійний недосип

Банально, але сон необхідний нам для того, щоб «перетравити» всю інформацію, отриману за день, відпочити і набратися сил. Наша імунна система також  потребує повноцінного сна. 

Якщо ми недостатньо спимо, імунні клітини слабо фокусуються на шкідниках, яких потрібно перемогти, і не так активно виробляють антитіла. Внаслідок цього з'являється високий ризик захворіти.

Иммунная система

В процесі одного дослідження1 учасники, які регулярно спали менше 6 годин на добу, мали більше шансів застудитися ніж ті, хто спав 6-8 годин.

4. Сильний стрес

Згадай ситуацію, коли хтось в автобусі наступив тобі на ногу. Це теж стрес, але слабкий — в такі моменти імунна система реагує позитивно і ненадовго активує свої функції.

антиоксиданти

Але при сильному і тривалому стресі ефект протилежний — з'являються запалення, знижується робота імунних клітин і зменшується вироблення антитіл.

 

Як зміцнити імунітет і які обрати вітаміни?

Збагачуй раціон добавками і вітамінами

Імунний комплекс від Perla Helsa допоможе покращити імунну відповідь і захистити організм від інфекцій, вірусів та інших ворогів. Комплекс складається з трьох корисних речовин: Акулячого жиру, Омега-3 з Тріски та Вітаміну D3.

omega 3

 • Акулячий жир — природне джерело міцного імунітету та енергії. Діюча речовина — алкілгліцероли, стимулюють вироблення лейкоцитів (білих кров'яних тілець).

 • Омега-3 з Вітамінами A і D3 — маст-хев для сильного імунітету. Покращує взаємодію імунних клітин, допомагає виробляти антитіла і зменшує запальні процеси.

 • Вітамін D3 — входить в топ-3 корисних речовин для сильного імунітету. Активізує вроджений і набутий імунітет, знижує ризик вірусних інфекцій.

Особливо важливо приймати комплекс добавок під час пандемії, і це підтверджується клінічними дослідженнями.

вітамін Д3

Знайдений зв'язок між рівнем смертності від коронавірусу в 20 країнах Європи і дефіцитом Вітаміну D в організмі. Про це говорять дослідники з Фонду лікарні королеви Єлизавети і Університету Східної Англії2.

А вчені з Науково-дослідного інституту жирних кислот у співпраці з каліфорнійським медичним центром Cedars-Sinai3 знайшли доказ того, що наявність Омега-3 в організмі допомагає поліпшити стан здоров'я після коронавірусу. Також медики виявили, що у пацієнтів з найвищим рівнем Омега-3 ймовірність смерті від COVID-19 на 75% нижче в порівнянні з тими, хто не приймає достатньо цих жирних кислот.

Висипайся

витамины

Коли ми спимо, імунна система виробляє спеціальні білки — цитокіни. Вони допомагають зміцнювати вроджений і набутий імунітет, а під час хвороби  — боротися з інфекцією і швидше одужувати. Це означає, що постійні недосипання негативно впливають на захист нашого організму.

Почни загартовуватися

На нашому тілі розташовані рецептори, що реагують на холод. Під час загартовування ми їх подразнюємо, і організм поступово виробляє стійкість до простудних захворювань.

 иммунитет

Контрастний душ (2-3 рази на тиждень) стимулює захисні сили організму, чим допомагає ефективніше боротися з інфекціями і бактеріями.

Пам'ятай про поступовість і постійність, і не практикуй загартовування при застуді, запальних процесах, захворюваннях серця і хронічних загостреннях.

Займайся фізичною активністю

Під час помірних вправ імунні клітини швидше рухаються по тілу і краще підготовлені до того, щоб вбивати бактерії і віруси. Такі заняття зменшують запалення в організмі, а ще покращують якість сну і знижують рівень стресу — що також впливає на роботу імунної системи.

Якщо ти робиш високоінтенсивні тренування, не забувай про відновлення. Рекомендуємо чергувати їх з більш спокійними заняттями — наприклад, з йогою, їздою на велосипеді або пішими прогулянками.

Виділяй час на медитації

Навіть 5 хвилин усвідомленої практики допоможуть відчути розслаблення і навести порядок у думках. Медитація знижує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, а також зменшує тривожність.

Медитація знижує частоту серцевих скорочень

Прислухайся до своїх відчуттів, дозволяй собі відпочивати і наповнюй себе зсередини разом з Perla Helsa.

Дослідження

 1. Aric A Prather, Denise Janicki-Deverts, Martica H Hall, Sheldon Cohen. Behaviorally Assessed Sleep and Susceptibility to the Common Cold. 
 2. Petre Cristian Ilie, Simina Stefanescu, Lee Smith. The role of Vitamin D in the prevention of Coronavirus Disease 2019 infection and mortality. 
 3. Study Finds. Higher omega-3 levels may reduce risk of death from COVID-19. 

Опубліковано 08.07.2021

Продукція по цій темі

Спробуй Колаген безкоштовно!

Придбай будь-який наш товар та гарантовано отримуй мініатюру Колагену у подарунок!

Придбай будь-який наш товар та гарантовано отримуй мініатюру Колагену у подарунок!