ТОП-5 добавок для жінок
Головні тези:
• Вітаміни групи В та вітамін С — найкращі вітаміни для жінок.
• Вітамін D — мастхев для жіночого організму, який очолює рейтинг вітамінів для жінок.
• Магній працює як природний антидепресант та полегшує симптоми тривожності.
• Щорічний чекап — основа для твого здоровʼя та гарного самопочуття.
Як давно ти відчувала втому, роздратування, тривожність чи апатію? А коли востаннє здавала аналізи та проходила чекап у гінеколога? Знаємо, знайти час на себе буває досить складно. Але жіноче здоровʼя — те, про що забувати не можна. Адже це твоє хороше самопочуття, баланс гормонів, регулярний цикл і гарний настрій.
Ми запитали сертифікованого нутриціолога Юлію Тронь @mrs.julia.tron про те, які вітаміни потрібно приймати жінкам, щоб підтримувати своє здоровʼя та красу зсередини. Тож читай та зберігай собі, щоб не загубити.
Які вітаміни та добавки потрібні жінкам?
«Крім збалансованого харчування, тренувань та якісного сну, надважливою частиною підтримки здоров’я є вітаміни та добавки».
Юлія Тронь — cертифікована нутриціологиня.
Вітамін D
«Це твій міцний імунітет, здорова шкіра, волосся та міцні нігті. Вітамін D полегшує симптоматику ПМС, а також працює як антиоксидант і антидепресант».
Це один із найважливіших вітамінів для організму жінки, який впливає більш ніж на 3 000 процесів у тілі та навіть прирівнюється до гормонів. І не просто так, адже рецептори до нього мають усі клітини. При цьому вітаміну D бракує майже всім, навіть влітку. Про те, чому саме сонце не заповнює його дефіцит розповіли у статті.
Вітаміни групи В
«Вони регулюють гормони та підтримують здоровʼя нервової системи загалом. Корисні для молочних залоз та репродуктивної системи».
Вітаміни групи B містяться у багатьох продуктах, які ми їмо щодня. Тож, підтримуючи збалансований та різноманітний раціон, ти вже робиш півсправи і насичуєш організм необхідними елементами для краси та здоровʼя.
Омега-3
«Це корисні жирні кислоти, які відповідають за пружність твоєї шкіри та волосся, регулюють статеві гормони. А також покращують когнітивні функції мозку, памʼять та відповідають за обмін речовин».
Омега-3 не просто корисні, це найкращі вітаміни для жінок. Саме вони роблять твою шкіру гладенькою, красивою та доглянутою. Все тому, що ці жирні кислоти входять до складу клітин організму та допомагають створити природний масляний бар'єр епідермісу. Він допомагає надовго зберегти шкіру зволоженою, пружною і сяючою. Ще більше про користь Омега-3 для шкіри розповіли у цій статті.
Вітамін С
«Цей вітамін відповідає за твій гарний настрій, підвищує резистентність організму до вірусів та бактерій. А також зміцнює судини».
Особливо важливо отримувати достатню кількість вітаміну С в період міжсезоння та взимку, коли захисні властивості імунітету послаблюються, і ти починаєш частіше хворіти. Тому не забувай наповнювати свій раціон продуктами, багатими на вітамін С: солодким червоним перцем, петрушкою, ківі, цвітною капустою, шпинатом, цитрусовими.
Магній
«Цей елемент має антистрес-ефект. Він зміцнює нервову систему та впливає на гормональний баланс, так як бере участь у синтезі естрогену, прогестерону та тестостерону».
Магній допомагає регулювати рівень кальцію та вітаміну D в організмі. А ще чудово поєднується з вітаміном В6 і діє як натуральний антидепресант. До речі, оскільки магній має заспокійливі властивості, краще приймай його ввечері або прямо перед сном.
Які аналізи потрібно здавати жінкам?
Перш за все памʼятай, що чекапи організму потрібно робити регулярно, хоча б раз на рік. І ніяких відмазок! Ти ж і сама знаєш, що це — основа твого міцного здоровʼя та гарного самопочуття.
По-друге, ліки та вітаміни для краси жінок приймай тільки за рекомендацією лікаря. Усі ми різні, а отже і потреби нашого організму можуть відрізнятися.
Ну а щоб не забувати слідкувати за здоровʼям регулярно, зберігай чек-лист для щорічного чекапу жіночого здоровʼя від нас та Юлії.
Щорічний чекап: які аналізи та дослідження варто проходити регулярно
• Загальний аналіз крові
Аби відслідкувати загальний стан організму: чи є запальні процеси, зневоднення, паразитоз, кисневе голодування, яка якість і консистенція крові тощо.
• Біохімія крові розширена
Тут дізнаємося більше про дефіцитні стани в організмі та функціонування роботи різних органів (жовчного міхура, печінки, нирок і підшлункової залози). А також про засвоєння білку, обмін жирів і рівень цукру в крові.
• Вітамін D
Вітамін D надважливий для правильної роботи організму, адже впливає на понад 3000 процесів. Аналіз покаже, чи немає його дефіциту.
• Феритин
Феритин — це специфічний білок, який запасає вільне залізо в організмі. По ньому бачимо, чи є залізодефіцитна анемія.
• Вітаміни В9 і В12
Перевіряємо статус основних вітамінів групи В.
• ТТГ, Т3 і Т4 вільні, антитіла до ТГ і ТПО
Перевіряємо стан роботи щитоподібної залози. Також виключаємо аутоімунні захворювання залози.
• Гомоцистеїн
Дивимося рівень токсичної амінокислоти, чи є дефіцит вітамінів групи В. Можемо також проаналізувати ризик інфаркту, інсульту та відстежувати ризики сердечно-судинних хвороб.
• Копрограма
Виявляємо негативні зміни в системі травлення. Копрограма також чітко вказує, у якому саме із відділів ШКТ є проблема.
Онкологічний календар скринінгів
За 1-2 доби до походу в амбулаторію варто виключити (або хоча б постаратися) такі фактори:
— сильний стрес;
— інтенсивні фізичні тренування;
— велику кількість солодкого та фруктів;
— алкоголь;
— надто жирну та гостру їжу.
А якщо помічаєш ознаки застуди, грипу або загострення хронічного захворювання — краще перенести та здати аналіз за 14 днів після одужання.
Наостанок хочемо ще раз нагадати тобі, що турбота про здоровʼя та красу починається зсередини. А секрет довголіття та гарного самопочуття дуже простий: слідкуй за своїм станом, регулярно роби чекапи, наповнюй раціон корисними продуктами. Ну і звісно ж за потреби приймай кращі вітаміни для жінок. Тим паче тепер ти знаєш, які саме!
А якщо тобі знадобиться допомога з вибором — ми завжди поряд. Пиши у директ @perlahelsa для безкоштовної консультації.