Популярні продукти

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни

5 хв

522

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни - image-1 - Блог Perla Helsa

Бути мамою — це знати все про все, але боятися зробити помилку. Знайоме відчуття? Коли йдеться про здоровʼя дитини, ми перевіряємо всі можливі джерела, запитуємо поради в знайомих і чуємо геть різні відповіді. Сьогодні детально говоримо про 5 найпоширеніших міфів про дитячі добавки та розбираємося, які вітаміни для дітей найкращі. Щоб ти була впевнена у своїх діях, турбуючись про здоровʼя малюка.

Міф 1. Вітаміни й добавки шкідливі для дитячого організму 

Популярне твердження, яке ти могла чути від родичів, знайомих та інших матусь у соціальних мережах. Насправді лікарі вже давно довели1, що вітаміни для дітей — це невіддільна складова здоровʼя та правильного розвитку малюка. Тому їх додатковий прийом є цілком безпечним, а іноді навіть необхідним. 

Важливо: ти маєш знати, які хороші вітаміни для дітей. Обовʼязково перевіряй склад та походження сировини перед покупкою, уважно читай відгуки та інструкцію, а також консультуйся з лікарем перед прийомом та давай малюку тільки призначене за віком дозування.

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни - img-2 - Блог Perla Helsa

Міф 2. Харчування закриває усі потреби дитячого організму у вітамінах 

Раціон дитини — це й, правда, один із найважливіших факторів здорового розвитку та джерело багатьох корисних мікро та макроелементів. Але навіть різноманітний раціон не може забезпечити малюка усіма необхідними вітамінами. 

Причини — якість сучасної їжі, сезонність деяких продуктів, особисті вподобання дитини, можливі алергії та навіть місце проживання. Наприклад, щоб отримувати достатню кількість Омега-3 кислот із їжі, потрібно вживати морську рибу без термічної обробки мінімум 3 рази на тиждень. Погодься, це не завжди найліпший варіант для дитячого раціону. 

При цьому організм не виробляє Омега-3 кислоти самостійно, хоча саме вони впливають на здоровий розвиток, когнітивні функції, сильні зуби та кістки дитини. А ще, це найкращі вітаміни для очей для дітей. Більше про те, навіщо дітям приймати Омега-3 розповіли у статті

Тому найкращий варіант, аби дитина отримувала необхідну кількість цих кислот — додатковий прийом у формі капсул.

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни - img-3 - Блог Perla Helsa

Міф 3. Малюк отримує достатню кількість вітаміну D від сонця 

90% вітаміну D ми й справді отримуємо тільки від прямих сонячних променів через шкіру (без захисних кремів та одягу) з 11:00 до 15:00. Водночас ВООЗ рекомендує батькам обмежувати вплив УФ-випромінювання на дитину, щоб знизити ризик раку шкіри. 

За даними досліджень, в Україні дефіцит або недостатній рівень вітаміну D мають 92% школярів. Також із цією проблемою досить часто стикаються новонароджені й діти молодшого віку. 

При дефіциті вітаміну D у дітей підвищується ризик простудних та інфекційних захворювань, може з'являтися тривожність, проблеми зі сном і концентрацією уваги. Тому слід регулярно перевіряти його рівень та додавати до раціону в формі капсул. Наш Вітамін Dз для дітей має невеличкий розмір капсул, які зручно ковтати. А для наймолодших діток вміст капсули можна додавати в негарячу їжу.

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни - img-4 - Блог Perla Helsa

Міф 4. Мультивітаміни для дітей у формі цукерок повністю можуть закрити потребу дитини у добавках 

Мабуть, найпопулярніший вид добавок, які обирають мами, — полівітаміни для дітей у формі желейних ведмедиків. Солодкі, схожі на цукерки, ще й корисні — діти із задоволенням приймають такі вітаміни, правда ж? 

Насправді кількість цукру та інших сумнівних інгредієнтів у таких добавках дуже часто перевищує кількість вітамінів. Окрім цього, будь-які мультивітаміни — це завжди ризик отримати замало одного й забагато іншого елементу. Тому так важливо спочатку перевірити дефіцити малюка разом із лікарем і обирати саме той комплекс вітамінів для дітей, яких потребує організм. Без цукру у складі.

Міф 5. Будь-який рибʼячий жир корисний для здоровʼя малюків 

Коли риб'ячий жир виробляється з дрібної риби, у ньому поєднується жир із різних сортів риби та з різних її частин. Він потребує стабілізації, тому що може легко зіпсуватися. До складу такого продукту додають ароматизатори та підсолоджувачі, щоб приховати неприємний запах і смак жиру. Наприклад, токоферол, який часто маскують у складі під назвою «Вітамін Е», або ж лимонний ароматизатор. 

 

Тому перед покупкою завжди перевіряй продукт.

Правда чи міф: усе про дитячі вітаміни - img-5 - Блог Perla Helsa

Наша KIDS Омега-3 має у складі 100% жир із риби дикого вилову, з Ісландії. А ще її сміливо можна давати розкушувати або видавлювати в їжу — перевірено маленькими клієнтами Perla Helsa.

 

Сподіваємося, тепер ти маєш краще уявлення про те, які найкращі вітаміни для дітей і як вони впливають на здоровʼя дитини. Якщо в тебе залишилася питання — пиши нам в директ для безкоштовної консультації. Завжди обирай сертифікований продукт, читай склад і перевіряй дозування. Турбуйся про найдорожче разом із Perla Helsa.

Наш сайт використовує файли cookies. Натискаючи "Дозволити", ти погоджуєшся на зберігання файлів cookies, згідно з нашою політикою конфіденційності.